That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Recenzenci TGWTG

TGWTGpl » Recenzenci TGWTG » Doug Walker » Nostalgia Critic

Pierwsza postać wykreowana przez Douga Walkera i jednocześniej najbardziej rozpoznawalne z jego "wcieleń". Pomysł na stworzenie NC wynikał z chęci sprawdzenia przez Douga na ile on sam jest w stanie rozśmieszać swoich widzów. Wiedział, że tworzone przez niego krótkie filmy cieszą się dużą popularnością, postanowił jednak sam stanąć przed kamerą i przekonać się, czy i on będzie potrafił rozbawić oglądające go osoby. Dlaczego postawił właśnie na Nostalgia Critica? Jak przyznaje sam Doug, pomysł na tę postać zrodził się, gdy przechodził on fazę nostalgii za czasami swojego dzieciństwa, które wydawało się niemal idealne. Z tęsknoty do dawnych lat, zaczął sięgać po filmy, które oglądał jako dziecko. Okazało się, że produkcje te niemal w niczym nie przypominają tych, które zapamiętał. Spojrzenie na nie z perspektywy czasu obnażyło ich nijakość, a często wręcz infantylizm. Wtedy też pojawił się Nostalgia Critic - rozczarowany, wściekły człowiek, który z bólem odkrywa, jaki kicz serwowano jemu i innym młodym widzom przed laty. NC rozprawia się z filmami, które okazały się nie tak znakomite, jak zwykł je wcześniej postrzegać. Jednak nie wszystkie jego recenzje mieszają dawne produkcje z błotem (np. w jednym z odcinków Nostalgia Critic oddaje hołd "Animaniakom").

Część odcinków NC to swego rodzaju rankingi. Zaliczyć można do nich cykl "Top 11 Countdowns" ("Najlepsza Jedenastka") i "Old vs New" ("Stare kontra Nowe"). W "Top 11" Nostalgia Critic omawia najbardziej zapadające w pamięć piosenki z czołówek, najpiękniejsze animowane kobiety, najlepsze piosenki czarnych charakterów i inne "naj". Z kolei cykl "Stare kontra Nowe" to porównania starych produkcji z ich remake`ami (powstały odcinki powórwnujące m.in. filmy o King Kongu czy Władcy Pierścieni).

Nostalgia Critic występuje zawsze w dżinsach, podkoszulku, marynarce i czapce z daszkiem. Na nosie ma okulary, a na szyi niedbale zawiązany krawat (Doug rozbrajająco przyznaje, że do dziś nie ma bladego pojęcia o wiązaniu krawatów, więc po zakończeniu pracy nad odcinkiem zwyczajnie zdejmuje go z szyi przez głowę i zakłada na wieszak). Strój NC ma przedstawiać człowieka, który wkroczył już w poważniejszy wiek (marynarka, krawat), ale wciąż odczuwa nostalgię za czasami dzieciństwa i nie do końca jest w stanie odnaleźć się w nowej roli. Niejako "na przekór" nosi więc dżinsy, czapkę i podkoszulek, a i krawat (atrybut powagi) nie prezentuje się na nim do końca tak, jak powinien.

Odcinki Nostalgia Critica trwają zwykle od 8 do 30 minut. W zasadzie każdy z nich rozpoczyna i kończy hasło "I`m the Nostalgia Critic, I remember it so you don`t have to!" ("Jestem Nostalgia Critic. Ja to pamiętam, Wy już nie musicie!").