That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Recenzenci TGWTG

TGWTGpl » Recenzenci TGWTG » Doug Walker » General Zod

Postać Generała Zoda została powołana do życia przez Douga w grudniu 2010 roku (inspiracją do jej wykreowania stał się jeden z największych wrogów Supermana, noszący dokładnie to samo imię). Generał jest bohaterem serii "Merry Zodmas" ("Szczęśliwego Zodmas") poświęconej przede wszystkim tradycjom Bożego Narodzenia. Zod, jak na Obcego przystało, jest mocno zaskoczony niezrozumiałymi ziemskimi zwyczajami związanymi z lepieniem bałwanów czy ubieraniem choinek. Wytyka ludziom głupotę i okrucieństwo (bo kto to widział mordować niewinne drzewko i ubierać je jak prostytutkę?!), jednocześnie strasząc ich rychłą inwazją i ukaraniem całej ludzkiej rasy. W każdym epizodzie dokonuje krótkiego podsumowania omawianej właśnie kwestii (podsumowanie to jest dodatkowo podkreślane poprzez wyświetlanie napisów po lewej stronie Generała), a także zatwierdza kolejny pomysł wysnuty w oparciu o idiotyczne zwyczaje Ziemian.

Generał Zod w wydaniu Douga Walkera ma w sobie całkiem sporo z pierwowzoru. Swoje moce zawdzięcza energii Słońca (o czym często wspomina), poza tym cierpi na manię wielkości i z upodobaniem domaga się padania przed nim na kolana. Podobnie jak Generał z "Supermana II", tak i Zod Douga Walkera jest przekonany, że Ziemia nosi tak naprawdę nazwę Planeta Houston (Zod przed przybyciem na naszą planetę trafił najpierw na Księżyc i natknął się na sprzęt kosmiczny pochodzący z instytutu kosmicznego w Houston. Uznał to za nazwę pobliskiej planety, a że nikt nie wyprowadził go z błędu, pozostał przy tym przekonaniu).

Wcielając się w Zoda Doug przywdziewa granatowy szlafrok i subtelnie poprawia swą naturalną brodę, nadając jej nieco sztuczny wygląd (zwłaszcza pod policzkami). Po swej lewej stronie trzyma książkę o wymownym tytule "Wielka Księga Zemsty", w tle widoczne są dekoracje świąteczne. Gra aktorska Douga ogranicza się niemal wyłącznie do wypowiadania kwestii (dość mechanicznym, niskim głosem) - w porównaniu z innymi postaciami, Zod gestykuluje dość skromnie.

Odcinki "Merry Zodmas" trwają niecałe 3 minuty. Rozpoczyna je kwestia: "Pozdrawiam Planetę Houston. Jestem Generał Zod. I życzę Wam wszystkim: szczęśliwego Zodmas.", a kończy krótkie (lecz jakże stanowcze!): "Tu Generał Zod i klękniecie przede mną. NA KOLANA!".