That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Recenzenci TGWTG

TGWTGpl » Recenzenci TGWTG » Doug Walker

Douglas Darien Walker urodził się 17-ego listopada 1981 roku. Od najmłodszych lat pasjonował się filmem, jako licealista podejmował już próby kręcenia własnych, niezależnych produkcji. Podczas studiów starał się rozwijać swoją pasję, angażując w nią najbliższe mu osoby.

Swoją przygodę z Internetem Doug rozpoczął na YouTube - to właśnie tam opublikował swoje pierwsze filmy znane jako "5 second movies" (czyli "Filmy w 5 sekund"). Prezentowały one znane produkcje w kilku ujęciach. Douga cieszyła ich popularność i fakt, że bawiły one wiele osób i zaczął się zastanawiać nad tym, czy byłby w stanie pójść o krok dalej i bawić ludzi w bardziej bezpośrednim kontakcie - występując przed kamerą. Wówczas narodził się Nostalgia Critic, postać kreowana przez Douga, recenzująca filmy z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Recenzje te szybko zaczęły znikać z YouTube, a Doug Walker został posądzony o łamanie praw autorskich. Na nic zdały się tłumaczenia, że wszystkie materiały zostały wykorzystane w celach satyrycznych i służyły wyłącznie recenzji, YouTube kontynuowało usuwanie kolejnych kanałów zakładanych przez Walkera. Ten zdecydował opuścić serwis i razem z webmasterem Mikiem Michaudem założył stronę www.thatguywiththeglasses.com. Na niej umieścił wszystkie swoje produkcje, dołączając z czasem kolejne serie, takie jak "Bum Reviews" ("Recenzje Żula") czy "Ask That Guy With The Glasses" ("Zapytajcie Tego Kolesia W Okularach"). Michaud założył też firmę Channel Awesome, która objęła patronat nad stroną, z czasem przekształcając się w znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo. 

Doug Walker nie ogranicza się jedynie do kręcenia własnych recenzji i skeczy. Wystąpił między innymi w reklamie filmu dokumentalnego stacji PBS, "Make 'Em Laugh: The Funny Business of America". W reklamie przedstawił (grając przede wszystkim mimiką) najpopularniejszych komików, od Charliego Chaplina po Stephena Colberta. W 2009 roku Doug wraz z bratem Robem i Brianem Heinz wyprodukowali komentarz do filmu "Król Lew" dla RiffTrax (strona oferuje komentarze audio do pobrania). Produkcja Walkera i spółki wygrała konkurs serwisu i zdobyła 1000 dolarów nagrody, a zwycięzcy nagrali kolejny komentarz - do filmu "Batman Forever".

W 2008 roku Doug Walker, jako Nostalgia Critic, rozpoczął "rywalizację" z innym popularnym w Internecie recenzentem (tyle, że gier komputerowych) - AVGN (Angry Video Game Nerd). Komunikowali się za pośrednictwem krótkich filmików, publikowanych na własnych stronach, obrzucając wzajemnie kalumniami i wyzywając się na pojedynek. Pierwsze ich starcie polegało na podjęciu się nagrania recenzji (AVGN miał zrecenzować jakiś nostalgiczny film, Nostalgia Critic zaś grę komputerową starej daty). Starcie finałowe rozegrało się w domu AVGN - nakręcona wówczas "bitwa" zyskała ogromną popularność wśród fanów obu recenzentów.Pod koniec 2010 roku Doug Walker, wraz z innymi reprezentantami Channel Awesome, zorganizował akcję charytatywną na rzecz podopiecznych fundacji Ronalda McDonalda. Zbiórka darowizn trwała kilka dni, w trakcie których zgromadzono ponad 50.000 dolarów! Z przyjemnością informujemy, że TGWTG.pl nie pozostało obojętne i również dołożyło parę groszy na ten szczytny cel :) 

W styczniu 2011 roku Doug został laureatem nagrody Entrepreneur of the Year (przedsiębiorcy roku - nagroda trafia w ręce osób prowadzących działalność w sieci). Jak stwierdził Doug, jest niezwykle wdzięczny swoim widzom zarówno za zgłoszenie jego kandydatury, jak i za oddane głosy. Dodał jednak, że kompletnie nie zasłużył na wygraną: "Jestem tylko komikiem, facetem od rozrywki. Nagroda powinna trafić do prawdziwego biznesmena."