That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Recenzenci TGWTG

TGWTGpl » Recenzenci TGWTG » Angry Joe

Angry Joe to tak naprawdę Joe Vargas, urodzony w 1984 roku mieszkaniec Teksasu. Joe już od najmłodszych lat był fanem gier komputerowych i wygłaszania na ich temat własnych opinii. Choć jego pseudonim sugeruje, że Joe przez większość czasu jest wściekły, to tak naprawdę więcej w nim pozytywnie zakręconego wariata, niż wkurzonego i agresywnego faceta.

Joe w swoich recenzjach występuje w czarnej, skórzanej kurtce, jeansach i koszulce ze znakiem Supermana (charakterystyczne "S" widnieje też na klamrze jego pasa). Uwielbia bawić się efektami komputerowymi, co zresztą widać od pierwszego rzutu oka - jego filmiki są chyba najlepiej zrealizowane ze wszystkich produkcji Channel Awesome. Wszystkie swoje materiały Joe nagrywa korzystając z tzw. green screena, a następnie obrabia je na komputerze, zmieniając tło i dodając efekty specjalne. Warto nadmienić, że wspomniane już tła (prezentujące między innymi wnętrze Fortecy Joe), opracował MaroBot (będący też oficjalnym rysownikiem Nostalgia Critica).

Angry Joe, w przeciwieństwie do wielu popularnych w sieci recenzentów gier komputerowych, nie ogranicza się do omawiania wyłącznie kiepskich gier. Do każdego recenzowanego tytułu stara się podejść możliwie obiektywnie, wskazując na jego wady i zalety. Na końcu każdego odcinka, przyznaje omawianej w nim grze ocenę końcową, w skali od 1 do 10. Jeśli jakiś tytuł wywarł na nim naprawdę dobre wrażenie, otrzymuje dodatkowo "Kozacką Pieczęć Uznania Angry Joe".

Największym przeciwnikiem Joe jest wymyślona przez niego Korporacja - tworząca złe gry, które mają na celu wyłącznie wyciąganie pieniędzy od graczy. Tego typu postawa jest przez Joe piętnowana z całą mocą, co zresztą daje się zauważyć już w czołówce serii AJ.

Oprócz gier komputerowych, Joe recenzuje też filmy. Wydaje się jednak, że to cykl "Angry Reviews" (czyli wściekłych recenzji poświęconych grom) przyniósł mu największą popularność.

W Polsce Angry Joe zasłynął opublikowaną w czerwcu 2011 roku recenzją "Wiedźmina 2". W ciągu kilku dni od zamieszczenia na naszym kanale jej wersji z napisami, obejrzało ją ponad 50.000 osób. Samego Joe cieszy fakt, że jest lubiany w naszym kraju. Dał temu wyraz publikując na naszym kanale dwa komentarze (w tym jeden w naszym ojczystym języku!):

 

Poniżej możecie z kolei obejrzeć czołówkę serii Joe, przetłumaczoną na polski: