That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

O nas

TGWTGpl » O nas » Akane

Najstarsza z całej ekipy, choć na to nie wygląda ;) W serwisie TGWTG.pl tłumacz i admin.

Recenzje Nostalgia Critica zaprezentował mi znajomy, który parę miesięcy wcześniej uszczęśliwił mnie linkami do filmów Angry Video Game Nerda. AVGN szalenie przypadł mi do gustu, choć muszę przyznać, że chwilami od ilości wulgaryzmów w jego recenzjach uszy więdły, a i na niektóre sceny z trudem mogłam patrzeć, uznając je za zwyczajnie "niesmaczne". Mimo to uważałam, że facet jest genialny i przez jakiś czas był dla mnie mistrzem satyry, którego żaden inny recenzent sieciowy nie jest w stanie pobić. I wówczas wspomniany znajomy podesłał mi link do recenzji "Super Mario Brothers: The Movie" Nostalgia Critica . Oglądało mi się ową reckę całkiem przyjemnie, więc zaczęłam szukać innych. Do końca wieczoru "zaliczyłam" kilka kolejnych, między innymi "Street Fighter + Mortal Kombat" i "Twister". Minęło parę dni spędzonych na oglądaniu recenzji NC i cóż - zakochałam się ;) 

Styl Critica szalenie przypadł mi do gustu. Cięty żart, satyra w najpiękniejszym wydaniu, genialny humor, no i ta jego rewelacyjna mimika. Przyznaję, że chwilami jego "czepianie się" jest czystą sztuką dla sztuki i momentami przesadza z krytyką, ale jeśli całość ogląda się z odpowiednim nastawieniem, to można mu owo nadprogramowe czepialstwo wybaczyć.

Dlaczego tłumaczę recenzje Walkera, czyli odpowiedź na często mi zadawane pytanie: "Że też ci się chce... masz coś z tego?" Mam. Dziką satysfakcję i zwyczajną przyjemność. Filmy Walkera pokochałam do tego stopnia, że postanowiłam podzielić się nimi z jak największą liczbą osób. Przez pewien okres czasu moi znajomi byli maltretowani przeze mnie linkami do kolejnych recenzji i domyślam się, że spora część z nich zaczynała mieć mnie już serdecznie dosyć i rozważała danie mi ignora na GG, względnie uduszenie przy najbliższej nadażającej się okazji ;) Z drugiej jednak strony pojawiły się osoby, którym recenzje owszem, spodobały się, ale nie były w stanie ich w 100% zrozumieć. Przejrzałam na szybko YouTube i wówczas jeszcze żadnej wersji "NC pl" nie udało mi się znaleźć. Wciąż czułam silną potrzebę przybliżenia recenzji NC większej liczbie osób w Polsce i stwierdziłam, że skoro problemem jest bariera językowa (która uniemożliwia wyłapanie choćby części żartów) to chętnie ową barierę postaram się przeskoczyć. Wkrótce po uruchomieniu (wspólnie z BTM-em) kanału TGWTGpl otrzymałam informację od jednego z widzów, że jest też inna osoba zajmująca się tłumaczeniami NC. Dopadłam ową osobę (mowa o speidermenie) i już wspólnie rozpoczęliśmy działania na rzecz przybliżania produkcji Douga Walkera masom ;) A czy mi się chce? OF COURSE!


Zdaniem tłumaczy:

Niedźwiedź: Władza najwyższa, matka przełożona, final boss TGWTG.pl . Nosi bezpośrednie błogosławieństwo Douga Walkera i zarządza całym tym cyrkiem na kółkach jakim jest ta strona i społeczność. Pomijając zdolności organizacyjne, zdrowy rozsądek i anielską cierpliwość, trzyma wysoki poziom ogólnego zgeekowienia (lepsza od swojego męża w Starcrafta). Potrzeba więcej takich dziewczyn w społeczeństwie naszych polskich nerdów. Teraz!

 

DoubleFace: Legenda TGWTG.pl. Mała ciałem, wielka duchem. Jedna z niewielu fanek twórczości Douga (na świecie!), która miała okazję wypić z nim piwo. Mistrzyni Dance Central i innych tego typów gier. Początkująca, ale osiągająca już sukcesy recenzentka. Pomysłem na konkurs zapoczątkowała pojawianie się na stronie dziwnych osobników z wiadrem na głowie, czy też z gumowym kościotrupem. Fanka Starcrafta, anime, Zielonej Mili, dobrej muzyki no i oczywiście ekipy ze strony TGWTG.com. Poznana osobiście objawiła się jako bardzo sympatyczna osoba, elokwentna, zorganizowana, bezinteresowna (jeszcze raz bardzo dziękuję za darmowy nocleg i wyżywienie!). Channel Awesome ma Douga, my mamy Akane, i nikt nam jej nie odbierze!

 

Puty: Co prawda ja nie znam pikantnych szczegółów, a za taki można uznać wyższość Akane w SC2 (Brawo, Akane!) x), ale zdołałem poznać nieco Akane, gdyż to ona odpowiada za werbunek nowych. Otwarta i pomysłowa z wybaczającym wiele poczuciem humoru ziomulka, bez której nie byłoby w ogóle tego całego przedsięwzięcia.

 

RandomMan: Niczym w hollywódzkich blockbusterach wzięła na swoje barki misję wydawałoby się niemożliwą. Misję spolonizowania żelazną ręką wszystkiego, co wyszło ze skołatanego umysłu Douga Walkera. I odniosła druzgoczące zwycięstwo. Wieść gminna niesie, że David Fincher już zbiera fundusze na nakręcenie swojego z pewnością najlepszego dzieła: "TGWTG.PL - The Social Network II", acz z castingiem są problemy, bo Akane jest nie do podrobienia i przy jej szaleńczej determinacji i zjawiskowo pięknemu licu blednie nawet Summer Glau połączona z Penelope Cruz i Olivią Wilde. Dla takich kobiet jak ona mężczyźni całego świata pojedynkowali się na szpady i rewolwery.

 

Speiderman: zapewne gdybym jej nie spotkał nadal tworzyłbym tłumaczenia, tyle że z mniejszą chęcią, mniejszą popularnością i brakiem własnej strony w Internecie, a i pewnie w końcu by się to kiedyś rozpadło. Dzięki stronie mam poczucie, że uczestniczę w czymś większym, co podoba się wielu ludziom, a czego sam bym pewnie nie stworzył nigdy. A na pewno nie liczyłbym na możliwość kontaktu z ludźmi z oryginalnego TGWTG, a i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy by się w tym wszystkim znalazło. Nie mówiąc już o kilku osobach, które gdyby nie udział w konkursie wlekliby się wciąż po swoich mieszkaniach nie mając pojęcia o innych, którzy gdzieś tam czekają na wspólne crossovery.

 

Kontakt z Akane:

Twitter: AkanePL
mail: akane@tgwtg.pl