That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Inne

TGWTGpl » Inne » Objaśnienia » Kickassia cz 3

Tłumaczenie odcinka: Akane 

Objaśnienia: Akane


1. Chris Larios - wcielający się w rolę reportera Chris, publikował na stronie thatguywiththeglasses.com artykuły i zabawne recenzje różnych filmów. Na początku czerwca 2011 roku cała sekcja z artykułami zniknęła jednak ze strony (z uwagi na fakt, że słowo pisane nie cieszyło się tak dużą popularnością jak pozostałe materiały).

2. Nostalgia Chick w roli wiceprezydenta - Chick wcielając się w wiceprezydenta Kickassii parodiuje Sarah Palin (wybraną w 2006 roku na gubernator Alaski, a 29 sierpnia 2008 przedstawioną przez Johna McCaina kandydatkę na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych). Zarówno strój Chick, sposób wysławiania się, jak i dobór słów, odnoszą się do Palin, która zasłynęła z wyjątkowo ogólnikowych wypowiedzi oraz z wygłaszania oświadczeń, które niekoniecznie były zgodne z prawdą (jak np. rzekoma sprzedaż gubernatorskiego odrzutowca za pośrednictwem serwisu aukcyjnego e-Bay).


Sarah Palin udzielająca wywiadu   Nostalgia Chick w roli wiceprezydenta


3.
Zębowa Wróżka - popularna w Stanach Zjednoczonych postać, do której często odnoszą się twórcy bajek i filmów animowanych. Mówi się, że jeśli jakieś dziecko straci mleczny ząb, powinno schować go pod poduszkę. W nocy zostanie on zamieniony na pieniążek - właśnie przez Zębową Wróżkę.

4. OCZYWIŚCIE! - nawiązanie do okrzyku M.Bisona ze "Street Fightera". Scena z "OCZYWIŚCIE!" pojawia się w tych recenzjach Nostalgia Critica, które omawiają filmy z motywem przejęcia władzy nad światem.

5. "Hogan`s Heroes" - amerykański sitcom opowiadający o jeńcach z okresu drugiej Wojny Światowej, przetrzymywanych przez Niemców i prowadzących tajne operacje. Pierwszy odcinek został nakręcony w latach 60-tych XX-ego wieku, a cała seria doczekała się 168 odcinków.