That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Inne

TGWTGpl » Inne » Objaśnienia » Kickassia cz 1

Tłumaczenie odcinka: Akane 

Objaśnienia: Akane


1. Kevin Baugh - człowiek, który rzeczywiście wykorzystał lukę prawną i założył własny kraj - Molossię. Spytany przez Mike`a Michauda (właściciela Channel Awesome) o chęć wystąpienia w filmie rocznicowym thatguywiththeglasses.com, z chęcią wyraził zgodę i w filmie tym zagrał samego siebie.
2. Curly z "Three Stooges" - Curly Howard to pseudonim sceniczny amerykańskiego komika i bohatera komedii slapstick, Jerome Lestera "Jerry`ego" Horwitza. Prace nad serią "Three Stooges" rozpoczęły się w 1925 roku i choć nie odniosła ona spektakularnego sukcesu, to jednak została doceniona i na stałe wpisała się w historię amerykańskiego kina.

 
Curly Howard   Kevin Baug


3. Recenzenci - w "Kickassii" występuje (lub też jest wspomniana) większość recenzentów skupionych wokół Channel Awesome. Są to:


  Nostalgia Chick - damska wersja Nostalgia Critica, recenzująca (podobnie jak on) przede wszystkim filmy z lat 80-tych i 90-tych XX-ego wieku. Omawiane filmy krytykuje i miesza z błotem, jednocześnie zachowując przez większość czasu niemal pokerową twarz.  Niektóre z jej recenzji, przetłumaczone na polski, obejrzeć można tutaj.
   
  Phelous - recenzent horrorów z "niższej półki". Z upodobaniem pastwi się nad strasznymi filmami klasy B i C, wytykając im dziury w fabule, kiepskich bohaterów czy beznadziejne efekty specjalne.
   
  Linkara - w Channel Awesome zajmuje się przede wszystkim recenzowaniem komiksów, ale od tej reguły zdarza mu się zrobić wyjątek. Wystąpił gościnnie w recenzjach Nostalgia Critica ("Superman IV" i "Alone in the Dark"), nakręcił serię poświęconą historii "Power Rangers", a także zajął się recenzją gry komputerowej. Ma też na koncie własny komikst zatytułowany "Revolution of the Mask".
   
  Spoony - koncentruje się na kręceniu recenzji kiepskich (w jego opinii) gier komputerowych. Zdarza mu się jednak wyłamać z konwencji i omówić film czy nawet komiks. Ma na koncie gościnne występy u boku Nostalgia Critica i Linkary. Czasem wciela się też w postać doktora Insano, szalonego naukowca marzącego o przejęciu władzy nad światem. OF COURSE!
   
  Film Brain - jedyny Brytyjczyk w ekipie Channel Awesome. Film Brain, jak sam jego nick wskazuje, recenzuje przede wszystkim filmy. Zasłynął tworzeniem własnego cyklu filmów w 5 sekund, którego konwencję zaczerpnął od Nostalgia Critica. Z czasem zajął się także omawianiem poszczególnych tytułów, nie ograniczając się do ukazywania ich w parosekundowym montażu.
   
  Angry Joe - mieszkający w Teksasie Joe, to pełen energii recenzent gier komputerowych i filmów. Swoje produkcje poświęca zarówno kiepskim tytułom, jak i tym, które w jego ocenie są warte uwagi. Omawiając gry, wskazuje na ich mocne i słabe strony i wystawia im ocenę końcową w skali od 1 do 10. Te tytuły, które wyjątkowo przypadły mu do gustu, wyróżnia dodatkowo "Kozacką Pieczęcią Uznania Angry Joe". Niektóre jego recenzje, przetłumaczone na polski, można obejrzeć tutaj.    
  Sean (The Epic Fail Guy) - nie miał okazji zabłysnąć w "Kickassii", choć został w niej wymieniony już w pierwszych minutach (w czasie rozmowy telefonicznej Critica i Nostalgii Chick). W Channel Awesome zajmuje się recenzowaniem gier komputerowych, jest też twórcą "Epic Fail", serii, w której wypowiada się na temat filmów z internetu składających się z "epickich porażek".
   
  Cinema Snob - recenzent o charakterystycznym, iście radiowym głosie. Zrealizował blisko sto recenzji filmów klasy B i C, głównie horrorów, ale także... kiepskich pornosów. Gościnnie występował u boku Nostalgia Critica (między innymi w recenzji filmów "Szczęki 3D" czy "Karzeł").
   
  Chick With the Googles - początkowo ubiegała się o rolę Nostalgii Chick, jednak ostatecznie zajęła się recenzowaniem gier komputerowych (rola ta korespondowała zresztą z jej zainteresowaniami). Stworzyła cykl "The Games I Grew Up On" (czyli "Gry, przy których dorastałam") oraz "Quickies" (w którym wymienia najistotniejsze dla niej cechy omawianego tytułu).
   
  Little Miss Gamer - zajmuje się omawianiem gier komputerowych oraz problemów, z jakimi muszą zmagać się gracze. W przeciwieństwie do innych recenzntów, nie skupia się na własnych upodobaniach, ale stara się obiektywnie ocenić każdy z recenzowanych tytułów. Warto dodać, że latem 2010 roku Little Miss Gamer porzuciła serię i skoncentrowała się na innych projektach.
   
  BenZaie - pochodzący z Francji (i mieszkający w niej na co dzień) recenzent gier komputerowych. Stworzył cykl poświęcony mało popularnym grom komputerowym z lat 80-tych i 90-tych XX-ego wieku, a także serię przedstawiającą współczesne gry - zaprezentowane w kilka sekund. Niektóre jego recenzje, przetłumaczone na polski, można obejrzeć tutaj.    
  8-bit Mickey - zajmuje się głównie edycją materiałów video oraz opieką nad serwisem Game Heroes, tworzonym wspólnie z Handsome Tomem. Wymieniany jest także jako spec od public relations.
   
  Handsome Tom - czyli "Przystojny Tom", współtworzył serwis Screwattack.com (w którym promowany jest m.in. Angry Video Game Nerd). Po kilku burzliwych dyskusjach związanych z przyszłością serwisu, Tom opuścił Screwattack i wraz z dwójką kolegów (w tym z 8-bit Mickeyem) założył własną stronę poświęconą grom komputerowym.
   
  MarzGurl - miłośniczka gier komputerowych i anime, organizująca konwenty fanów japońskiej animacji w Teksasie. Ubiegała się o rolę Nostalgia Chick, ostatecznie jednak zajęła się produkcją własnych serii poświęconych przede wszystkim anime.
   
  JewWario - miłośnik japońskich gier komputerowych, twórca cyklu "You Can Play This" ("Możecie w to zagrać"), w którym opowiada o sprowadzonych z Japonii grach i przybliża je amerykańskim graczom (którym "krzaczki" są całkowicie obce).
   
  Lee - recenzent gier komputerowych. Jego recenzje bazują na prezentacjach w stylu slide-show - składają się z sekwencji zdjęć pzedstawiających Lee podczas omawiania konkretnego tytułu.
   
  LordKat - kolejny członek TGWTG, zajmujący się recenzowaniem gier komputerowych. Poświęcił im dwie serie: "Until We Win" ("Aż Zwyciężymy") i "This Week In Games" ("Ten Tydzień w Grach"). Pierwsza seria związana jest z graniem w te tytuły, których LordKat nie był w stanie ukończyć jako dziecko. Druga opowiada o tym, co w danym tygodniu wydarzyło się w branży gier komputerowych.    
  Bennett The Sage - recenzent gier komputerowych. Występował gościnnie zarówno u boku Nostalgia Critica jak i drugiego wcielenia Douga (poprowadził świąteczny odcinek "Zapytajcie Tego Kolesia w Okularach").    
  Paw - pierwszy recenzent Channel Awesome, który zajął się omawianiem muzyki. Stworzył kilka serii poświęconych takim zagadnieniom jak ewolucja muzyki, teksty piosenek czy gry muzyczne (ten cykl powstał z pomocą JewWario).
   

4. Mother Brain - postać z gry komputerowej "Metroid".
5. Legion pająków! - pomysłodawca wykorzystania w walce legionu pająków, to Doktor Smith, odgrywany przez Douga Walkera. To nawiązanie do postaci Doktora Smitha z filmu "Zagubieni w Kosmosie" (podczas recenzji tego właśnie filmu Doug po raz pierwszy postanowił sparodiować postać doktora, pół człowieka-pół pająka).