That Guy With The Glasses - Po Polsku!
TGWTG.pl na Facebook!

Inne

TGWTGpl » Inne » FAQ

Najczęściej zadawane przez Was pytania, zarówno te przesłane do nas mailem, jak i przekazane za pośrednictwem YouTube.

1. Czy tłumaczycie też recenzje pozostałych członków ekipy That Guy With The Glasses?

TGWTGpl: owszem - publikujemy je na kanale http://www.youtube.com/user/TeamTGWTGpl. Znaleźć tam można recenzje Nostalgii Chick, Angry Joe, BenZaie, Linkary oraz filmiki Sad Pandy.

2. Co z recenzjami Angry Video Game Nerda? Będziecie je tłumaczyć czy ograniczycie się jedynie do osób
z thatguywiththeglasses.com?

TGWTGpl: speiderman8 uruchomił już odrębny kanał na YouTube, poświęcony wyłącznie Nerdowi. Z uwagi na problemy ze strony screwattack.com, którzy roszczą sobie całkowite prawa do jego filmów, na kanale publikowane są zajawki z odnośnikami do ich strony (to na niej znajdują się przetłumaczone na polski recenzje).

3. Dlaczego na stronie nie ma żadnych informacji o Spoonym?!

Spoony wciąż tłumaczony jest nieoficjalnie, wyłącznie przez RandoMana i (póki co) niejako na przekór samemu zainteresowanemu. Mamy nadzieję, że sytuacja zmieni się we wrześniu - podczas Aninite mamy zamiar szeroko uśmiechać się do Noah i wybłagać od niego zgodę na oficjalne tłumaczenie jego materiałów. Wówczas z radością opiszemy go szerzej na stronie (na razie nie chcemy na siłę robić tego, co jest przez Spoonyego niekoniecznie mile widziane).

4. Ile czasu zajmuje Wam przetłumaczenie jednego odcinka?

Akane: Zależy od długości odcinka ;) "Recenzje Żula" są krótkie, trwają raptem kilka minut. Tłumaczenie całości to około 20-30 minut. Potem trzeba dopasować napisy, scalić je z filmem i przekonwertować - tak, żeby filmik zajmował jak najmniej miejsca i szybko wgrywał się na YouTube. Filmy NC tłumaczy się dużo dłużej, zwykle odcinek trwający 25 minut tłumaczę kilka godzin, kolejne dwie godziny to poprawki i dopasowywanie napisów.
A konferencję z Aninite, trwającą 50 minut, tłumaczyliśmy z BTM-em łącznie około 15 godzin. Było trudniej choćby z uwagi na szum i hałas, który jej towarzyszły, no i jednak jakość nagrania też nie była zbyt rewelacyjna.

speiderman8: Samo tłumaczenie idzie szybko, zwłaszcza Buma i Ask That Guya. Nostalgia Critica na ogół parę godzin, ale często to też zależy od chęci. Najwięcej czasu zajmuje uzupełnianie braków, gdy czegoś się nie zrozumie, brakuje słownictwa albo po prostu trzeba odpowiednio ująć to,
o co mu chodziło (nawiązania, gry słowne itp.). Do Ask That Guy dodatkowo zajmuje czas zrobienie plansz z pytaniami po polsku, co na wolnym komputerze trochę trwa, a także konwersja napisów, by wszystko się zgadzało. I gdyby nie było jego recenzji spisanych w formie tekstowej na Channel Awesome Wiki, tłumaczenie ze słuchu trwało by parę razy dłużej.

Niedźwiedź: Ogólnie mogę powiedzieć, że przelicznik w przypadku krytyka jest trochę poniżej 10 minut za minutę filmu. Warto dodać, że nie jest to końcowy produkt bowiem przechodzi zawsze  przez korektę kogoś innego. 

5. Którą z postaci Douga lubicie najbardziej?

Akane: Zdecydowanie Bum-Żul. Jest przezabawny i przesympatyczny, rozśmiesza mnie w nim właściwie wszystko - głos, wygląd, sposób mówienia
i gestykulowania. Chyba też jego żarty bawią mnie najbardziej, choć muszę przyznać, że zdarzyło mi się kiedyś popłakać ze śmiechu także na "Nostalgia Criticu" i na "Zapytajcie Tego Kolesia W Okularach".

speiderman8: Wybitnego filmoznawcę, czyli Chestera A. Żula :). Za jego genialne uwagi, porównania i anegdoty z życia. Uwielbiam też dziennikarza Lori'ego Princa i jego gości. Tym bardziej żałuję, że, mimo zapowiedzi, nie pojawiał się częściej. Raz nawet wysłałem propozycję jednego odcinka (Przemoc w grach - gościnnie AVGN do którego potem dzwoni NC), ale nigdy nie dostałem odpowiedzi :P.

Niedźwiedź: Ciężki wybór. Z postaci okazjonalnych, zdecydowanie dr Smith z "Lost in Space". "How about legion of spiders?". Niemniej pierwsze miejsce należy do..... Tego Kolesia W Okularach. Żul jest świetny, jednak w większej dawce mnie nudzi. Krytyka bardzo lubię jako postać, niemniej jest ona drugorzędna wobec samej recenzji - poza recenzjami trochę traci. Natomiast ten pozbawiony sumienia socjopata, zdołał mnie doprowadzić kilka razy do stanu, nazwijmy to, głębokiego zaniepokojenia. Jest jak Joker w Dark Knight - śmieję się, a dopiero po chwili dochodzi do mnie z czego. Niemniej lubię bardzo całą trójkę (nie lubię tylko barmana z Video Game Confessions)

6. Jak można zadać pytanie Temu Kolesiowi W Okularach?

TGWTGpl: Wystarczy przesłać wypełniony formularz.