That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Filmy Termofora

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Re: Filmy Termofora

Postprzez ichabod » Cz lut 23, 2012 3:32 pm

Broken Sword
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Filmy Termofora

Postprzez Tremirenes » Cz lut 23, 2012 3:48 pm

Bez obaw towarzyszu. Tę grę akurat znam piksel po pikselu, więc z komentarzem problemu nie będzie. Tak przy okazji: może kiedyś spróbuję się z machnimą, czy recenzjami?
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Re: Filmy Termofora

Postprzez Tremirenes » Wt kwi 24, 2012 4:36 pm

Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Re: Filmy Termofora

Postprzez Ktosza » Pn sie 13, 2012 5:59 pm

To ja walnę (spóźnionego) megaposta o LP Simsów. Nie będzie pozytywny, sorry, ale może ci się przyda.

1) Po co zostawiłeś w filmiku fragment gdzie zmieniasz głośność i, co gorsza, ładowanie gry? Rozumiem, że cały czas podczas tego gadasz, ale spokojnie mógłbyś to wywalić, bo wybacz, ale nie mówisz nic ciekawego wtedy. Za to wygląda to potwornie nudno. Szczególnie w drugim filmiku, gdzie ci się ładuje, a ty mówisz w tym czasie, że ci się długo ładuje. Czemu tego nie wyciąłeś?
2) Za dużo mówisz o sobie. Przypadkowego człowieka, który ogląda Let's Play Simsów nie interesuje to, że jesteś "rpgowcem", że grałeś w ten i tamten RPGeg, że nie grałeś w dodatki do pierwszych Simsów, że nie lubisz sportów poza czymśtam i że masz problemy z Avastem.
3) Jeśli wybrałeś sobie do LP Simsy, to nie widzę sensu w zaznaczaniu, że to "dobre jak na grę dla kobiet" i że twoja widownia to będą "dziewczynki". Chcesz do siebie zniechęcić widownię? Część to będą ludzie, którzy to oglądają dla jaj, ale większość ludzi którzy oglądają filmiki o Simsach na youtube to raczej... fani simsów? Nie sądzę, by ktoś się przejął, ale z twoich komentarzy bije takie jakieś poczucie wyższości. Może to przez ten ton głosu, ale mimo wszystko, te komentarze są zbędne.
4) Robisz...zwłaszcza...na...początku... takie...długie...pauzy. To bardzo źle brzmi.
5) "Diament" nazywa się plumb-bob, a pieniądze to nie dolary tylko simoleony. To nie jest jakaś kwestia życia i śmierci, ale osobiście uważam, że jak się robi LP jakiejś gry, to powinno się coś o niej wiedzieć, najlepiej więcej niż przeciętny gracz, a jak nie więcej, to przynajmniej tyle samo.
6) Sam LP jest raczej nudny. Przez większość czasu nawet nie widać sima, bo wysłałeś go coś robić (nie mówiąc co) i pokazujesz tylko jakiś widok z miasta, czasami go zmieniając. Nie widzę za dużo gameplayu w tym LP.
7)Wideo LP Simsów to ryzykowny pomysł, jak dla mnie nieco bez sensu, chyba że jest się naprawdę dobrym. Nie jesteś naprawdę dobry. Znacznie lepiej sprawdzają się screenshotowe LP w tym wypadku. Osobiście polecam ten:
http://forums.somethingawful.com/showth ... id=3490980 <- nie mówię, że to jedyny słuszny model czy coś, ale myślę, że można się z niego czegoś nauczyć. I jest naprawdę zabawny.
8) Czy ty masz jakiś scenariusz? Powinieneś mieć.
9) Ta plansza z tytułem LP, którą pokazujesz na początku jest tak okropnej jakości, że wywal ją bez wahania. Wiem, że od Nostalgia Critica wzięła się moda na plansze tytułowe, ale większość jest mocno przeciętna i lepiej by wszystko wyglądało bez nich. Ten tytuł, swoją drogą, jest taki... niezręczny.
10) Wiem, że już o tym mówiłam, ale jak ci się ładuje i jeszcze zauważasz, że nie wiesz, co masz mówić, to nie musisz tego zostawiać w filmiku... Serio, pomyśl: czy ty byś chciał oglądać na youtube ekran ładowania simsów u jakiegoś faceta?
11) Praktycznie cały drugi odcinek jest do niczego, wybacz. Może ze 2-3 minuty dałoby się złożyć z tych w miarę sensownych fragmentów jak tworzysz postać, reszta to ekrany ładowania i gadanie o niczym.

Mam nadzieję, że to przyjmiesz po męsku :>
Ale o co w tym wszystkim naprawdę chodzi? Ale tak naprawdę, skoro już o tym mowa.
Avatar użytkownika
Ktosza
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt gru 07, 2010 8:26 pm

Re: Filmy Termofora

Postprzez Tremirenes » Śr sie 29, 2012 5:18 pm

Dzięki za rady były nieocenione. Planszy tytułowej nie wywalę bo to był efekt zamierzony i adekwatny do tytułu. Co do samej gry terminologi owszem nie znam (zaczynam nadrabiać na simspedii), ale style grania, troszku historii świata, faunę i florę znam. Co do reszty rad z całą pewnością się zastosuję. Co do samego przebiegu gry: jak w rpg'ach chciałem sobie postawić jeden główny niezwiązany z aspiracją (ale jeszcze nie mogę wymyślić jaki) i cele poboczne na jedną sesję (czyli od 1 do 4 odcinków). Takie rzeczy jak budowa domu (poza pierwszym, który będzie rekonstrukcją mojej pierwszej budowli typu budka ze wszystkim co potrzebne) będę robił w osobnych odcinkach. Kto chce oglądać to niech zobaczy. Co do rad technicznych postaram się zastosować.
Tak robię serię od nowa, gdyż stary komputer poszedł. Stare odcinki zostaną zachowane na kanale. Pomyślałem aby nieco rozpisać zachowanie głównego bohatera bardziej, niż nadają to cechy.
Nie mniej dziękuję za wskazówki, przepraszam, że tak późno odpowiedziałem, ale niestety nie zauważyłem. Nie mniej bardzo dobrze, żeś pokazał - temu ten temat miał służyć.
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Poprzednia strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron