That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Dungeons & Dragons Skype

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Dungeons & Dragons Skype

Postprzez RoyZa_Blade » Cz gru 22, 2011 5:24 am

Ostatnio zarwałem całą nockę, słuchając opowieści Spoony'ego odnośnie jego przygód w sesjach RPG i LARP. http://spoonyexperiment.com/category/counter-monkey/ :lol:

Ciekawe to, śmieszne i bardzo zachęcające. Naszła mnie ochota, by na święta sprawić sobie Podręcznik Gracza DnD 4 edycja. Problem w tym, że rozgrywanie jakichkolwiek sesji w mojej okolicy, jest absolutnie niemożliwe, z powodu braku zainteresowania oraz kłopotów z organizacją :( . Na szczęście Spoony podsunął pomysł, by korzystać z możliwości gry poprzez Skype.

Są tutaj znawcy DnD? Co myślicie o takiej perspektywie grania? Wiem, że to nie zastąpi prawdziwej sesji przy stole ze znajomymi, może warto chociaż spróbować, co? ;)
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez Yonish » Cz gru 22, 2011 11:40 am

D'n'D? Bleh.
Czwarta edycja? Bleh.
Tak długo, jak to będzie DeDek, count me out.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez ichabod » Cz gru 22, 2011 12:23 pm

Czwarta edycja to nie jest ta, którą nawet fani D'n'D hejtują? ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez pteroslaw » Cz gru 22, 2011 12:33 pm

Niektórzy hejtują wszystko co nowe. Trochę łatwiej by chyba jednak było grać na 3.5 ed. Do 4 ed, nie ma nawet jeszcze polskiego podręcznika potworów.
Avatar użytkownika
pteroslaw
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz gru 30, 2010 8:26 pm

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez RoyZa_Blade » Cz gru 22, 2011 1:46 pm

Słyszałem o ostrej krytyce 4 edycji. Sam nie miałem jeszcze styczności z żadnym systemem Dnd (poza grami PC jak Baldur's Gate, Świątynia Pierwotnego Zła, Planscape Torment itp.) a według Spoony'ego, 4 to dobry start i nawet chwalił ten system bardziej niż 3 i 3.5 :ugeek: . Osobiście jestem otwarty na propozycje :) . Nie znam się, więc edycje nie robią mi różnicy i mogę zacząć od czegokolwiek ;) .
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez pteroslaw » Cz gru 22, 2011 1:57 pm

Ogólnie chodzi o to, że 4 ed jest prostsza w obsłudze, ale jest do niej mało polskich podręczników. Na razie są dwa, trzeci wyjdzie za trzy dni. Amerykanie i Anglicy mają chyba pięć czy sześć podręczników do 4 ed. Powiedzmy też sobie szczerze, bez księgi potwór ciężko się gra.

Może wspierajmy polski rynek. Wolsung ma całkiem fajny świat, mechanikę, no i jest w miarę tani.
Avatar użytkownika
pteroslaw
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz gru 30, 2010 8:26 pm

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez RoyZa_Blade » Cz gru 22, 2011 2:09 pm

pteroslaw napisał(a):Ogólnie chodzi o to, że 4 ed jest prostsza w obsłudze, ale jest do niej mało polskich podręczników. Na razie są dwa, trzeci wyjdzie za trzy dni. Amerykanie i Anglicy mają chyba pięć czy sześć podręczników do 4 ed. Powiedzmy też sobie szczerze, bez księgi potwór ciężko się gra.

Dobrze wiedzieć :) .

pteroslaw napisał(a):Może wspierajmy polski rynek. Wolsung ma całkiem fajny świat, mechanikę, no i jest w miarę tani.

Nie słyszałem o tej grze ale wygląda ciekawie :o . Jeśli znajdą się chętni, to można spróbować. Zawsze, jest to jakaś opcja, a jeśli ma służyć jako wprowadzenie do gier RPG, to jeszcze lepiej :).
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez pteroslaw » Cz gru 22, 2011 2:17 pm

Dla tych co nie wiedzą:

Wolsung to steampunkowy świat. Są w nim elfy- arystokracja, niziołki- mafia, gnomy- żydzi itd. Pomijając świat, bo mi się pisać nie chce, jest coś o czym w internecie nie piszą. Wolsung ma "filmową" fizykę. Znaczy to tyle, że jeżeli coś jest w filmie (zeskakiwanie na lecące sterowce z samolotu, na przykład.), to w Wolsung też to może być.

Do sesji to ja bym może chętny był, tyle, że to jestem 15- letni gówniarz, co na konwentach bywa. Chyba, że to nikomu nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
pteroslaw
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz gru 30, 2010 8:26 pm

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez speiderman » Cz gru 22, 2011 6:03 pm

RoyZa_Blade napisał(a):Nie słyszałem o tej grze ale wygląda ciekawie :o . Jeśli znajdą się chętni, to można spróbować. Zawsze, jest to jakaś opcja, a jeśli ma służyć jako wprowadzenie do gier RPG, to jeszcze lepiej :).


Wygrałem kiedyś Wolsunga w konkursie jednego klubu, ale z żalem oddałem go koledze, bo choć klimat bardzo mi się podobał, całość wydawała mi się aż nazbyt skomplikowana. Nie mam doświadczenia w prowadzeniu RPG i naprawdę ciężko mi wymyślić jakąś porządną historię, a i sporo miałbym do wkucia. Zresztą mój kolega, który z RPG ma duże doświadczenie, powiedział, że jest on zbyt trudny dla początkujących. Absolutnie nie zniechęcam, mówię tylko jak było ze mną :oops: .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dungeons & Dragons Skype

Postprzez Yonish » Cz gru 22, 2011 6:38 pm

Wolsung? Jestem jak najbardziej za :D
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron