That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Wyniki konkursu!

Wszystko o naszym serwisie i forum. Jeśli macie jakieś uwagi lub sugestie, piszcie o nich tutaj!

Wyniki konkursu!

Postprzez Akane » N lip 31, 2011 5:23 pm

Przede wszystkim - dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zgłoszono więcej recenzji niż oczekiwaliśmy (osobiście bałam się, że przyjdą góra trzy :D), a ich poziom zaskoczył nas na tyle pozytywnie, że czas jakiś trwała ożywiona debata co z tym fantem zrobić ;) Dwie recenzje wyróżniły się wśród innych do tego stopnia, że postanowiliśmy przyznać dwie pierwsze nagrody - wybór jednego zwycięzcy okazał się bowiem niemożliwy (wskazanie na jednego recenzenta automatycznie stawało się krzywdzące dla tego drugiego i na odwrót). Poza tym trzy dodatkowe zgłoszenia postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić i w ten sposób doszliśmy do ustanowienia TOP 5 recenzji konkursowych.

Właściwie każda zgłoszona produkcja miała swoje mocniejsze i słabsze strony. Zgodnie z obietnicą, nie przywiązywaliśmy zbyt dużej wagi do jakości nagrań i jeśli technicznie jakaś recenzja kulała, absolutnie jej za to nie dyskredytowaliśmy.

Przejdźmy zatem do meritum. Poniżej lista zgłoszonych recenzji, które były zgodne z regulaminem (w kolejności nadesłania):

Gladius o "Ao no exorcist" - wszyscy jurorzy zgodnie uznali, że za scenkę początkową należą się brawa (fajny pomysł na wstęp, który został całkiem zgrabnie wyreżyserowany i zagrany). Mocna strona tej recenzji to także swobodna gra aktorska i opowiadanie o anime, nie zaś deklamowanie czy czytanie z kartki. Trochę zabrakło większej ilości informacji o serii (recenzja mogłaby być nieco dłuższa i poruszyć trochę więcej aspektów niż główni bohaterowie i miejsce akcji, może niepotrzebnie omówienie muzyki zostało pozostawione na odrębny filmik?). Tak czy inaczej potencjał niewątpliwie jest. Jak podsumował jeden z jurorów: "może wyrosnąć z niego naprawdę dobry recenzent".

Uncle Mroowa: "Mroowczy hołd Sonicowi!" [wyróżnienie] - całościowe i sumienne podejście do tematu. Widać, że Mroowa to facet, który wie co robi i że nie jest to jego pierwszy materiał. Mądrze wykorzystuje swoje doświadczenie w kręceniu recenzji. Słucha się miło, choć może chwilami wygłaszane opinie ocierały się o patos (z drugiej jednak strony Sonic to nie byle kto, więc możliwe, że takie było zamierzenie autora). Niektórym z nas trochę się dłużyło intro (choć fajnie wykonane, wolelibyśmy jednak pooglądać samego recenzenta, którego było nieco więcej na ekranie tylko w drugiej części recenzji, a szkoda - bo sympatycznie się go ogląda). Plus za „kumplowy” styl recenzji (cytując jednego z jurorów: "to tak jakby kolega do ciebie wpadł i mówił o grze, w którą ostatnio grał").


Gaido o "Mario" [wyróżnienie] - bardzo pozytywne zaskoczenie. Ciekawie opowiedziana historia i zupełnie nowy sposób podejścia do serii. Słychać, że autor ma swobodę w "mówieniu do kamery" i wykorzystuje zgrabnie swoje doświadczenie w kręceniu filmików. Bardzo przyjemnie się słucha (a także ogląda - szkoda, że tylko na stopklatce ;P). Jak napisał jeden z jurorów "Trochę krótko, a by się słuchało i słuchało...".


BądźmyPoważni o "Niezniszczalnych" - było chyba trochę tremy z uwagi na pierwszy występ przed kamerą. Recenzent robi jednak bardzo dobre wrażenie (sympatycznie się ogląda, całkiem miło słucha) i liczymy na to, że z czasem będzie tylko lepiej. Duży plus za wykorzystanie materiału źródłowego z napisami, minus natomiast za niedopilnowanie synchronizacji video i audio (słynny błąd, gdy aktorzy mówią nie swoje kwestie). W ocenie końcowej zabrakło skali (film dostał ocenę 4, ale na ile?). Poza tym całkiem nieźle, zważywszy debiut (swoją drogą, greenscreen wcale nie był taki zły, jak uważa autor w opisie do filmiku).


Kolmyr o "Koszmarze z ulicy wiązów" [wyróżnienie] - podobnie jak w przypadku BądźmyPoważni, widać tremę recenzenta. Niemniej jednak "im dalej w las", tym lepiej. O ile na początku widać spięcie, o tyle każda kolejna scena wydaje się coraz lepsza, a gra aktorska - coraz swobodniejsza. Duży plus za kilka żartów (najbardziej spodobał się nam tekst o magnetowidach oraz świetny pomysł na sparodiowanie rękawicy Krugera). Największy minus to wykorzystanie materiału źródłowego bez polskich napisów/lektora. Przez to recenzja może być trudna do zrozumienia dla odbiorców, którzy nie znają angielskiego. Skoro recenzuje Polak, w naszym języku ojczystym, to konsekwencja w tej kwestii powinna być zachowana. Niemniej zapowiada się dobra seria, którą najlepiej podsumowują dwie wypowiedzi jurorów:
"Chciałbym by zrecenzował więcej horrorów, szczególnie że dopiero teraz mam ochotę obejrzeć 'Koszmar...'."
"Świat Koszmarów Kolmyra ma w sobie przyszłość więc czekam z niecierpliwością."


MisterWhisk o "Eragonie" [nagroda] - chyba nie da się inaczej opisać tej recenzji, niż przy wykorzystaniu samych superlatyw. Fenomenalna gra aktorska, naturalne i swobodne opowiadanie o filmie, ciekawy i przemyślany scenariusz, kompleksowe podejście do tematu, naprawdę świetne żarty (wzruszyło nas poświęcenie z kubłem zimnej wody). Chyba najdłuższa z recenzji biorących udział w konkursie, a jednocześnie taka, którą podsumowuje się hasłem: "Czemu to tak szybko minęło?". Zabrakło napisów do dwóch angielskich klipów, ale cała reszta tak znakomita, że wybaczamy - i czekamy na więcej od naszego polskiego Luke`a Mochrie! (nie da się nie zauważyć podobieństwa ;P)


Yonish o "Warcraft 2" - zgodnie uznaliśmy, że jednak "Colobot" byłby ciekawszą do omówienia pozycją. Zabrakło polskich napisów do wykorzystanego filmiku otwierającego z gry (zważywszy fakt, że był dość długi, warto było się o nie pokusić). Przeszkadzało też parę błędów merytorycznych (np. stwierdzenie, że "Warcraft 2" został szybko przyćmiony premierą "StarCrafta" - tak naprawdę "SC" został wydany w trzy lata później). Mogło być dużo lepiej, gdyby skrócone zostały poszczególne fragmenty recenzji (np. intro, wymienianie cech jednostek, a nawet fajny motyw tańca do ukrytej w grze muzyki disco - byłby on dużo zabawniejszy, gdyby trwał nieco krócej). Jeśli jednak faktycznie była to jednorazowa przygoda z kręceniem recenzji, to tłumaczy ona "nieco frywolne" podejście do zagadnienia ;)


ichabod o "Wilczym Szańcu" [nagroda] - "praktycznie nie mam się do czego przyczepić" - napisał jeden z jurorów, a reszta podpisała się pod tym stwierdzeniem wszystkimi kończynami. Swoboda wypowiedzi, kapitalny humor (wykorzystanie wypowiedzi Wiseau z "The Room" było świetnym pomysłem). Znakomite wyszukanie najciekawszych bugów gry, super scenariusz. Cytując ponownie: "respekt, respekt i jeszcze raz respekt. Zarówno od strony technicznej jak i merytorycznej gość spisuje się genialnie.". Nic dodać, nic ująć (no, może dodać tyle, że czekamy na kolejne materiały).



Wszyscy recenzenci z TOP 5 otrzymają swoje własne działy na forum (zarejestrowani dodatkowo zostaną wyróżnieni jako nasze wschodzące gwiazdy ;>). Do zwycięzców pofruną nagrody (koszulka serwisu, Commission Work MaroBota oraz mata taneczna) zaś każdy z wyróżnionych autorów otrzyma od nas po koszulce.


Raz jeszcze bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i kibicujemy autorom filmików. Naprawdę poziom był wysoki (zwłaszcza doceniamy go u debiutantów, którzy mieli prawo do tremy i spięcia) i z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne produkcje.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez Gaido » N lip 31, 2011 5:44 pm

Jest koszulka jest impreza :D

Recenzję "Wilczego Szańca" udało mi się zobaczyć wcześniej, gdyż szczęśliwie dostałem suba od autora xD Za resztę dopiero teraz się zabiorę. Gratuluję zwycięzcom. To nie był prosty konkurs i wymagał naprawdę sporo pracy i zaangażowania. To nie Familiada i nie wystarczyło wysłać smsa z odpowiedzią na pytanie "Więcej niż jedno zwierzę, to..." :D

Osobiście się cieszę z wyniku. Dla młodych autorów największą bolączką jest właśnie dotarcie do jak największej grupy widzów, więc promocja filmów wyróżnionego autora jest szczerze mówiąc bardziej wartościowa niżeli jakakolwiek nagroda rzeczowa. Osobiście jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że podobnych konkursów będzie w przyszłości więcej, co by powyławiać następnych młodych/zdolnych :-}
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez ichabod » N lip 31, 2011 5:47 pm

Wow, nie wiem czy wypada mi się wypowiadać tutaj zaraz pod wynikami, ale mimo wszystko - dzięki serdeczne, trochę się nie spodziewałem takich pozytywnych opinii (w zasadzie samych pozytywnych, chyba mniej jestem zadowolony z tego filmu niż widzowie :P). Muszę powiedzieć, że podoba mi się ta zabawa i mam już scenariusz na następny filmik ;) Tymczasem zabieram się od oglądania filmów moich konkurentów :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez Kolmyr » N lip 31, 2011 5:58 pm

Wow szczerze mówiąc nie spodziewałem się wyróżnienia , tym bardziej wielkie dzięki ! :D Postaram się jak mogę by następne recenzje w moim Świecie Koszmarów były coraz lepsze :) Gratuluję zwycięzcom świetna robota i tak trzymać :)
Avatar użytkownika
Kolmyr
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 173
Dołączył(a): So lip 30, 2011 10:11 pm

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez MisterWhisk » N lip 31, 2011 6:23 pm

O rany, jestem naprawdę zaskoczony. Dziękuję...
Gorąco pozdrawiam wszystkich innych uczestników! I życzę powodzenia w przyszłych projektach!

Ichabod, Twój filmik jest naprawdę świetny! To, jak ze stoickim spokojem opowiadasz o coraz to większych absurdach tej gry, rzucając co chwilę niewymuszonym dowcipem... są momenty, gdzie "padłem" (chociażby wspomniane wyżej nawiązanie do "The Room").
MisterWhisk
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 41
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:12 pm

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez UncleMroowa » N lip 31, 2011 6:23 pm

Hej! (to mój pierwszy post i choć powitam się poprawnie jeszcze w prawidłowym temacie na forum, to uznałem, że wypada się przywitać ;))

Bardzo dziękuję za wyróżnienie i uznanie, i gratuluję wszystkim, którzy wygrali - przy recenzji ichabod'a prawie się popłakałem ze śmiechu :)
Mam tylko nadzieję, że w przyszłości będziemy ze sobą ściśle współpracować i robić nawzajem crossovery, jak oryginalna ekipa TGWTG ;>
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez Gaido » N lip 31, 2011 6:26 pm

UncleMroowa napisał(a):Mam tylko nadzieję, że w przyszłości będziemy ze sobą ściśle współpracować i robić nawzajem crossovery, jak oryginalna ekipa TGWTG ;>


Przyszłość pewnie pokaże, ale ja bardzo chętnie z wami porobię to i owo :D
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez scarlet » N lip 31, 2011 6:29 pm

Gratulacje :)

Obejrzałam Was wszystkich ludziska i mam tylko jedno do powiedzenia:

MACIE POTENCJAŁ, DO ROBOTY i nie spie... zepsuć tego.
I to Was niedługo będą tłumaczyć na angielski :D
Obrazek
Avatar użytkownika
scarlet
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez ichabod » N lip 31, 2011 6:29 pm

bardzo liczę na te crossovery, albo przynajmniej liczne cameo :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Wyniki konkursu!

Postprzez Akane » N lip 31, 2011 6:36 pm

UncleMroowa napisał(a):Hej! (to mój pierwszy post i choć powitam się poprawnie jeszcze w prawidłowym temacie na forum, to uznałem, że wypada się przywitać ;))

Offtop nam się zrobi, ale co tam - przy takiej okazji niech się robi offtopu na tony ;P Witaj na forum, strasznie miło Cię widzieć w naszym gronie!

A co do crossoverów, to ostrzę już sobie na nie ząbki - biorąc pod uwagę Wasz potencjał, stworzycie coś naprawdę rewelacyjnego. Będziemy Was wszystkich wspierać całą swoją mocą, bo naprawdę, takie perełki jakie podesłaliście na konkurs... No, miodzio!
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Następna strona

Powrót do TGWTGpl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron