That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Inne materiały

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: Inne materiały

Postprzez ichabod » Wt lis 27, 2012 10:29 pm

30 minut spoilerowania nowego Zmierzchu - http://www.youtube.com/watch?v=BbYn8T0_Dzg (chlip, coś się popsuło i jest zdesynchronizowane) ;(
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Inne materiały

Postprzez signofthemoth » Śr lis 28, 2012 1:28 am

Nie widziałam tego filmowego Zmierzchu. Po prawdzie nie czytałam też książek. W ogóle wstydzę się, że to wiem, ale:
1) Motyw z Renesmee jest obleśniejszy, bo ona nie urośnie. Ma już po wsze czasy być ośmiolatką, a Jacob pedofilem. Hurra!
2) A dlaczego miałoby być widać parę z ust na zimnie u wampirów?
3) Te supermoce się nie "okazują", są wyjaśnione już w pierwszej książkowej części. Każdy człowiek przejawia jakieśtam predyspozycje, które przemiana mocno uwypukla. U Belli to była mentalna tarcza - dlatego Ed nie mógł czytać jej myśli. Podobnie było z jej ojcem, chociaż jego myśli były jedynie cichsze niż myśli innych. Za to bodaj Jasper miał jakąśtam rozwiniętą empatię i umiejętności przewodzenia, dlatego jako wampir potrafi wpływać na cudze nastroje.
4) z tego co ja rozumiem to urywanie głów u wampirów w tym uniwersum jest takie proste, bo a) wampiry dysponują sporą siłą, b) ich skóra jest kryształowa i się kruszy. To widać w trzeciej części, chociaż dziwi mnie, że one... jakby... puste w środku są?
5) Bella chciała się przez pierwsze 3 filmy bzyknąć z Edwardem i miały one wymowę promującą przedmałżeńską abstynencję seksualną? Ja tego przekazu nie zauważyłam. W pierwszym filmie trzymają się na dystans, bo Ed się boi, że ją zeżre, w drugim prawie go nie ma, w trzecim on stwierdza, że jest "staromodny" i się oświadcza.
6) Kolo grający ojca Belli i w ogóle ta postać budzi we mnie najwięcej sympatii.
7) lubię grunge i indie :( I facetów z takich zespołów.
Chyba wszystko, przyjemnie mi się słuchało. (pomijając fragment z udawanym "orgazmem")
[img]http://www.asset-d.soup.io/asset/5326/8502_db5e.jpeg[/img]
Avatar użytkownika
signofthemoth
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 10:26 am

Re: Inne materiały

Postprzez ichabod » Śr lis 28, 2012 11:15 am

1) Z tego co zrozumiałem z filmu, to chyba jednak urośnie, zresztą w końcowej scenie, już po wielkim finale, pokazują ją z Jacobem i chyba jest już większa... ale głowy nie dam ;)

2) No bo to logiczne :) Wampiry mówią - mówienie wymaga wydychania z siebie powietrza - powinna być para. Jasne, niby wg tego co jest na powiedziane, oddychanie nie jest potrzebne wampirom do życia, ale a) parę razy widzimy jak oddychają (a nawet ciężko dyszą podczas biegania) b) o wydechach podczas mówienia nikt nigdy nie wspominał :)

3) Ale nigdy nie był kładziony na nie taki nacisk, w poprzednich filmach (mimo np. bitwy z wrogimi wampirami w Eclipse czy z wilkołakami w poprzednim Porzed świtem) w zasadzie nie grają żadnej roli, co najwyżej w New Moon, ale niemal tylko w wykonaniu Jane czy innych Volturich. Teraz okazuje się, że to najważniejsza rzecz, która ma ponoć przechylić szalę zwycięstwa na którąś stronę... ale okazuje się, że wcale nie.

4) Nie dbam już nawet o tę całą nietrzymającą się kupy mitologię - takie coś jak pozbawienie oponenta głowy powinno wyglądać jakoś bardziej dramatycznie, drastycznie, poważnie, cokolwiek.

5) No to, że Bella chciała się bzyknąć z Edwardem i to był jej jedyny cel w życiu to już moja interpretacja całej tej historii :) Promocja abstynencji to akurat dosyć popularna teoria, trąbili o tym całkiem sporo: http://film.onet.pl/wiadomosci/publikac ... omosc.html | http://www.pudelek.pl/artykul/21268/zmi ... stynencji/ | http://www.wprost.pl/ar/199321/Pop-krew ... ez/?I=1429
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Inne materiały

Postprzez Akane » Śr lis 28, 2012 12:26 pm

ichabod napisał(a):2) No bo to logiczne :) Wampiry mówią - mówienie wymaga wydychania z siebie powietrza - powinna być para.

Z nauk ścisłych jestem noga, więc mogę się mylić, ale kołacze mi się po głowie wrażenie, że do powstania pary potrzebne jest zderzenie ciepłego oddechu z zimnym powietrzem. Wampiry tego ciepła chyba nie mają, bo są w pewnym sensie martwe, a zatem nie ma szans na powstanie pary.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 12:36 pm

Tak, dziewczynka rośnie. Po prostu te pół wampiry rosną cholernie szybko, i dojrzałość płciową osiągają w wieku 7 lat (czyli chyba chodzi o dorosły wygląd, gdyż jeśli chodzi o biologiczne możliwości rozrodcze, to zdarza się, że są one osiągalne już w wieku 9 lat u dziewczyn, i nie jest to bardzo niezwykłe.)

A co do pary - czy ona nie tworzy się przez różnicę temperatur? A jeśli wampiry są zmiennocieplne (a są najprawdopodobniej) to ich skóra i wnętrze będzie w temperaturze otoczenia, więc mgiełka z pary się nie wytworzy.
Co nie zmienia faktu, że ta wilkołaki powinny wyglądać jak parowozy, bo one mają wyższą temperaturę ciała niż normalny człowiek, i Renesmee tyż.

Co do urywania głów - hm, to raczej tak, jakby dwie kamienne rzeźby ze sobą walczyły. więc jeśli ośrodek dowodzenia jest w głowie, to najlepiej ją urwać.

Co do bzyknięcia - taaa, szczególnie mocno widać to w książkach - bo Bella jest tą postępową, co nigdy ślubu nie chciała tylko seksić się z nim chce, a Edward ją szantażuje, żeby wzięła z nim ślub, bo się z nią nie prześpi.
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez ichabod » Śr lis 28, 2012 12:57 pm

Czyli powietrze "wewnątrz" wampirów ma taką samą (ujemną) temperaturę, jak powietrze dookoła? Cholera, trudno mi w to uwierzyć, biorąc pod uwagę, że te wampiry jednak się poruszają, mówią, itd., więc siłą rzeczy powinny wydychać powietrze o nieco wyższej temperaturze niż te minus-ileś, które sprawia, że wszystko dookoła jest zamarznięte, a wtedy różnica temperatur by była, pytanie, czy wystarczająca do powstania kondensacji.

Z drugiej strony fuck that, to Zmierzch, tu mało co się trzyma kupy. Nawet zakładając, że wampiry nie muszą wydychać skraplającej się pary, to ludzie, Nessie i wilkołaki również tego nie robią, więc argument zostaje na miejscu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Inne materiały

Postprzez signofthemoth » Śr lis 28, 2012 2:54 pm

Wychodzi na to, że Sorano była lepiej doinformowana.
(wikiźródło) "Przestanie rosnąć w wieku lat siedmiu, osiągnąwszy stopień rozwoju psychicznego i fizycznego siedemnastolatki".
(A jednak... siedemnastolatka? Yh. Do tego uwzględnijmy, że jej życiowe doświadczenie nie będzie wykraczać poza te siedem lat. No i co właściwie oznacza rozwój płciowy u wampira, przecież wampirzyce w tym uniwersum nie mogą mieć dzieci, więc poza cechami drugorzędowymi...? Czy może jest płodna po tych siedmiu latach? Jak wygląda cykl owulacyjny u półwampira??? Co się dzieje ze złuszczonym produktem nabłonka??? Skoro są jakby z kryształu to czy płynie w nich krew??? Jak cyrkulacja lub jej brak rozwinięty jest u półwampira?
Poza tym przeczytałam że wilkołaki i półwampiry mają tam 24 chromosomy czyli średnią wampira i człowieka.
Czy w związku z tym cała rodzina Jacoba jest wilkołacza? No bo jak inaczej mieliby się rozmnażać? W ogóle co się dzieje z tymi chromosomami? Nieważne.
Pewnie czytelnik miał zacząć kombinować na temat przyszłych ćwierćwampiro-półwilkołaków. Pomysł na kolejną Mary Sue.)
Dziewczyny rozgryzły o co mi chodziło z powietrzem. Też może nie jestem geniuszem fizyki, ale jeżeli w środku wampira nie procesów życiowych (no brak krążenia chociażby) to energia generowana nawet przy wysiłku jest molto niższa. W książce Edward markował oddychanie na potrzeby sytuacji i był zimny.
A wilkołaki faktycznie miały mieć w ogóle wyższą temperaturę niż ludzka, więc i bez oddychania mogłyby parować.
Autorka jest mormonką, więc forsowanie pewnych postaw życiowych (JAK I TOTALNA IGNORANCJA W ZAKRESIE CHRZEŚCIJAŃSTWA I BIBLII tu i tam się pojawiająca) mnie nie dziwi, bo tam w ogóle filozofia jest taka hmmm "kobiety to chodzące popędy, muszą być okiełznywane przez mądrego małżonka", chociaż jest dla mnie zagadką, że wspólnota pozwoliła jej w ogóle na publiczne cieszenie się taką popularnością. No ale wracając do głównego wątku Edward jest wyidealizowanym modelem partnera dlatego nie dąży do seksu tylko ewentualnych przytulanek :D Taka jest moja filozofia, nie jakieś wielkie przesłanie, bo poza postawą Edwarda i specyfiką związku człowiek-wampir nie ma ku temu tej dydaktycznej argumentacji właściwej dla retoryki promocji postaw społecznych. Nie umiałam tego prościej napisać.
Miałam żenujący przypływ geniuszu. Edward czytał w myślach i był szybszy niż inne wampiry - to jakby wyolbrzymienie dwóch różnych cech po mutacji. Może takich cech może być jeszcze więcej? Zastanawiam się czy to nie byłby najsensowniejszy sposób na uzasadnienie fenomenu spłodzenia dziecka mimo, że ogólnie wampiry nie dają rady. Supermoc numer trzy - superpłodność.
[img]http://www.asset-d.soup.io/asset/5326/8502_db5e.jpeg[/img]
Avatar użytkownika
signofthemoth
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 10:26 am

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 3:25 pm

Dają radę, tylko nie próbują płodzić z kobietami "po ludzku" - rozmnażanie wampira to kwestia jadu i zębów w tamtym uniwersum.
Po za tym, ten pół wampir ma w sobie krew, bo słychać było jej bicie serca - czyli jakaś tam cyrkulacja jest.

W książce było raczej tłumaczone, że to geny się uaktywniły przy pojawieniu się wampirów.

tam w ogóle filozofia jest taka hmmm "kobiety to chodzące popędy, muszą być okiełznywane przez mądrego małżonka"


Oj, przesada, to nie było forsowane w ten sposób, raczej, że Bella jest super i nowoczesna i nie jest jej małżeństwo do niczego potrzebna, ba, nawet nie chce, opiera się jemu - żeby było bardziej widać to, że Edward jest super, i on chce małżeństwa, ze jest spełnieniem marzeń kobiecych - bo normalnie to kobiety chcą małżeństwa, a faceci poruchać, a tu zostało to odwrócone, że niby Bella jest taka nowoczesna, a Edward - taki idealny.

Edward jest szybszy niż inni, ale to raczej, hm, uwypuklenie cech w porównaniu, np. Emmet, czyli ten gościu z którym siłowała się Bella jest silniejszy niż inni - po prostu drobne różnice fizyczne, jak u ludzi.
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez ichabod » Śr lis 28, 2012 3:30 pm

Jak wygląda cykl owulacyjny u półwampira??

Tak jak Sorano pisała, dziewczyna pół-wampir ma w sobie krew, nie jad (nawet jej policzki różowieją na zimnie) - tym samym ona nie może zarażać wampiryzmem, za to sama jest bezpłodna. Z tego co pamiętam z filmu przynajmniej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Inne materiały

Postprzez Nadi » Śr lis 28, 2012 3:33 pm

Popieram dziewczyny argumentujące na temat pary, choć sama też jestem humanistką :oops: Muszę też dodać, że nie jestem zaznajomiona z sagą, o której jest tu mowa, ale zasadniczo brak krążenia u wampirów-umarlaków jest dla mnie ostatecznym argumentem i wystarczy do stwierdzenia, że ich ciała są zwyczajnie zimne. Nie sądzę, by autorka "Zmierzchu" czy też osoby odpowiadające za adaptację filmową, wprowadzali do tej zasady jakiekolwiek zmiany. Brak ciepłoty ciała = brak ciepła w wydychanym powietrzu. A to, że pozostałe kreatury również nie chuchały? To już niedopatrzenie. Ale akurat wampiry chuchać nie miały prawa i to jest jak najbardziej logiczne :)
"Gdy gra się kończy, i król i pionek trafiają do tego samego pudełka"
Avatar użytkownika
Nadi
 
Posty: 16
Dołączył(a): So maja 19, 2012 10:29 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron