That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Normalizacja audio

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Normalizacja audio

Postprzez Akane » Wt paź 16, 2012 7:08 pm

Czyli zmora większości przeciętnych zjadaczy chleba, gdy montuje się parę klipów nagrywanych różnymi mikrofonami i przetyka dodatkowo fragmentami filmu/serialu/gry. W efekcie część filmiku wymusza podkręcanie głośności, część zaś rozsadza bębenki. Wcześniej szarpałam się z tym cholerstwem w Corelu, starając się osiągnąć w miarę równy dźwięk na całej długości recenzji, ale rezultaty były raczej mierne (żeby nie użyć określenia "żałosne"). Dzisiaj natomiast wypróbowałam darmowy program Mp3Gain (http://www.mp3gain-pro.com/download.html) i przyznam, że jestem zdumiona - poradził sobie zupełnie nieźle. Nie wiem czy po wrzuceniu filmiku na YouTube nic się nie zmieni, bo czasem cyrki wychodzą dopiero po uploadzie, ale jestem dobrej myśli - i wszystkich, którzy borykają się z normalizacją dźwięku, zachęcam do wypróbowania tego cuda. Może pomoże ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Normalizacja audio

Postprzez ErykCoaPL » Wt paź 16, 2012 7:14 pm

Jest prostszy sposób, w Corelu utwórz plik dźwiękowy danego projektu, a następnie wrzuć go do pierwszego lepszego programu do obróbki audio z opcją normalizacji. Projekt z którego wcześniej utworzyłaś plik dźwiękowy wycisz (wycisz wszystkie klipy) i wstaw już "znormalizowaną" ścieżkę dźwiękową.

Edit: Osobiście jak dotąd radziłem sobie "na ucho" i w większości wychodziło dobrze.
Avatar użytkownika
ErykCoaPL
 
Posty: 45
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 11:28 am

Re: Normalizacja audio

Postprzez Jeremosky » Wt paź 16, 2012 7:21 pm

Ja też używam Mp3Gain :)
Jeśli ktoś ma problem z różną głośnością plików mp3 nie chcę przyciszać/pogłaśniać dźwięku gdy skończy się dany utwór to ten program idealnie ją wyrówna. Dzięki temu słuchanie "empetrójek" będzie o wiele przyjemne. Polecam każdemu.
SPARKLE, SPARKLE, SPARKLE,
Avatar użytkownika
Jeremosky
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 4:15 pm

Re: Normalizacja audio

Postprzez Roxter » Cz paź 18, 2012 10:03 pm

Mam ten sam problem.
Dotyczy on własnie głośności muzyki w filmie.
Raz jest głośniej raz ciszej a Corel nie specjalnie ogarnia to co ja chce tam zmienić ;p

Także musze wypróbować ten program który polecacie ;p
Kanał na YT :
http://www.youtube.com/user/Roxter1992?feature=guide

Zapraszam serdecznie, wszystkich oraz osoby chcące podjąć współpracę.
Avatar użytkownika
Roxter
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 7:24 pm
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron