That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje gier

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Akane » So wrz 08, 2012 5:23 pm

Jezu, jak można uważać "Znaki" za dobry film? :shock:
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Luklaser » So wrz 08, 2012 9:54 pm

Nie wiem, ja akurat tego filmu nie oglądałem. :P Wiem tylko tyle, że krytykom się spodobał, publiczności się spodobał, dużo zarobił, dostał wiele pozytywnych recenzji, jest wysoko oceniany przez ludzi w portalach internetowych, a 3/6 moich znajomych na Filmwebie dało mu co najmniej 7 gwiazdek (dodam, że 2/3 tych, którzy dali mniej to wy - Ichabod i Akane ;) ). Nawet Doug Walker, który nie jest fanem tego filmu podkreślał, że jest jednym z nielicznych. Nic na to nie poradzicie.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez speiderman » N wrz 09, 2012 3:26 pm

Siłą Douga i kilku innych recenzentów jest to, że omawia filmy, które często tak naprawdę mało kogo obchodzą, więc zdradzanie zakończenia aż tak znowu nie boli. Chyba jedyny przypadek, gdy tego żałowałem, to omówienie zakończenia nowej wersji "Prawdziwego męstwa", bo było naprawdę ciekawe, ale tu sam jestem sobie winien :P . No i trochę "Moulin Rouge", bo myślę, że mimo wszystko by mi się spodobał. "Ponyo" widziałem już wcześniej, więc się (dla mnie) nie liczy. Co do Angry Joe, to gdy raz chciał omówić swoje teorie co do zakończenia "Incepcji" (bo mówił, że bez zdradzania ciężko mu byłoby omówić dokładniej ten film, zrobił oddzielne nagranie temu poświęcone. Lupa i Snob też chyba raczej omawiają filmy, które na ogół nie obchodzą. Nie wiem jak z FilmBrainem, bo na ogół go nie oglądam.

Recenzja "Artysty" była świetnie zrobiona i pomyślana, oglądało się fajnie... ale do dziś nie obejrzałem jej całej, bo zdałem sobie sprawę, że zdradzane jest już zbyt dużo, a film mnie interesował (tak, wciąż go nie obejrzałem :oops: ). I to też była chyba jedyna rodzima recenzja, w której spojlerowanie mi przeszkadzało.

(Tia, już chyba drugi raz wchodzę w dyskusję, gdy nie widziałem tego, czego naprawdę dotyczy temat. :roll: )
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Weil Deshalb » N wrz 09, 2012 8:04 pm

Zdradzanie zakończeń niekoniecznie bywa strasznie szkodliwe - dobry film potrafi obronić się nawet, kiedy wiemy, jak się skończy (Podejrzani, Szósty zmysł - ich siła polega na tym, że mają do zaoferowania coś więcej niż tylko końcowy twist).

Ciężko jest też uniknąć spoilerowania zakończenia, kiedy omawia się film linearnie, tak jak robi to Nostalgia Critic i w sumie 90% recenzentów na stronie. Ale nawet wtedy niekoniecznie to przeszkadza - parę recenzji z TGWTG zachęciło mnie do obejrzenia filmów, których zakończenia znam, ale nadal prezentują się zachęcająco (The Room, Troll 2, Faust: Love of the Damned...).
Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!
Weil Deshalb
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lut 20, 2011 6:55 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Luklaser » Pn wrz 10, 2012 11:09 am

Zgadzam się, że dobry film potrafi obronić się nawet kiedy wiemy jak się skończy, ale ja osobiście wolałbym nie znać zakończenia, jeśli to tylko możliwe. W przypadku "Podejrzanych" cieszę się, że go nie znałem, kiedy oglądałem film i dzięki temu mogłem doświadczyć zjawiska "opadnięcia kopary" na końcu. Jeśli wiesz jak się skończy dana historia, patrzysz na nią zupełnie inaczej. Gdy wiesz, że jakaś postać zginie, z góry patrzysz na nią jak na chodzącego trupa. Przeważnie, kiedy ludzie podejrzewają, że jakiś film może im się spodobać, a ktoś zdradza im zakończenie, reagują mniej więcej tak:
rav815 napisał(a):WIELKIE KUR*A DZIĘKI ZA MEGA SPOILER. Filmu jeszcze nie oglądałem. JA NIE MOGĘ CO ZA PALANT

Co do recenzentów z TGWTG, to jak już mówiłem, wielu z nich albo robi recenzje w ramach komedii, a nie odwrotnie (Nostalgia Critic, Linkara), albo omawia filmy tak złe, że nikt poza prawdziwymi koneserami złego kina nie będzie nimi zainteresowany (Cinema Snob, Phelous). Z resztą jest różnie, a ja nie zagłębiałem się w nich na tyle, żeby móc ich uczciwie ocenić.

Weil Deshalb napisał(a):parę recenzji z TGWTG zachęciło mnie do obejrzenia filmów, których zakończenia znam, ale nadal prezentują się zachęcająco (The Room, Troll 2, Faust: Love of the Damned...).

Okej, ale to są akurat beznadziejne filmy z beznadziejną fabułą i beznadziejnym aktorstwem, kończące się w beznadziejny sposób. :D To co innego, niż zdradzenie zakończenia "Podejrzanych", czy "Szóstego Zmysłu".
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Weil Deshalb » Pn wrz 10, 2012 3:15 pm

A tak przy okazji, czy mieliście kiedyś tak, że domyśleliście się niby-zaskakującego zakończenia filmu PRZED jego obejrzeniem? Mi się tak udało z Osadą Shyamalana (nie oglądałem) i Oldboyem (oglądałem, podobał mi się i tak).
Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!
Weil Deshalb
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lut 20, 2011 6:55 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Akane » Pn wrz 10, 2012 3:26 pm

Przy "Osadzie" rechotałam w kinie jak szalona i w trakcie oglądania przekazywałam BTM-owi "co się zaraz stanie", trafiając niemal raz za razem.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez ichabod » Pn wrz 10, 2012 3:44 pm

Mam tak z każdym żartem Niekrytego Krytyka :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Luklaser » Pn wrz 10, 2012 4:54 pm

Miałem to w "Kodzie Da Vinci". <SPOILER> Po tym jak główni bohaterowie na początku zostali zdradzeni kilka razy, już wiedziałem, że każda nowa osoba, która będzie próbowała im pomóc, potem będzie próbowała ich zabić. A że było tylko dwoje dobrych bohaterów, można łatwo przewidzieć kim naprawdę okaże się kobieta.</SPOILER> Poza tym większość filmów Burtona po 1994 roku (te już wiem nawet jaki będą miały początek i jak mniej więcej będzie wyglądać fabuła). A i od razu wiedziałem też jak się skończy "Pasja" - <SPOILER?> Jezus umiera </SPOILER?>
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez signofthemoth » Pn wrz 10, 2012 9:10 pm

Trochę żałuję, że nie ma tu wątku zbiorczego, a post, który chcę napisać ma charakter ogólny. W ogóle to jest taki dział zakichanej adoracji, ale co tam, dołączę się. Odkryłam ekipę tgwtg.pl gdzieś koło maja i powoli się przekonywałam i jeżeli chodzi o Twoje recenzje to często imasz się materiału o którym mam niewielkie pojęcie i czasami zwyczajnie się nie zgadzam, ale recenzje oglądam i tak często z przyjemnością. Przede wszystkim imponuje mi, że udaje Ci się obrobić sprawę w tydzień i wrzucać odcinki regularnie. Dla mnie to ma duże znaczenie, bo zwiększa przywiązanie widza, który nie czuje się zrobiony w konia, bo subował (albo polubił) coś, co niby się zapowiadało, ale ma nieregularne przerwy. Dosyć cenię sobie to, że przygotowujesz wypowiedzi wcześniej i przy tym posługujesz się dość ładnym językiem. Tyle cukru wystarczy, asymetryczna fryzurka z maja (część krótka, z drugiej strony dłuższa grzywka) była bardzo niekorzystna.
[img]http://www.asset-d.soup.io/asset/5326/8502_db5e.jpeg[/img]
Avatar użytkownika
signofthemoth
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 10:26 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron