That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje gier

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Marcinator » Pt wrz 07, 2012 7:20 pm

Hej, ziomki, ja się zgadzam z tym, że Istelmach nie jest oryginalny i normalnie kopiuje schematy od Douga i spółki, ale pytanie brzmi czy komuś to przeszkadza? Bo przecież wszyscy tutaj lubimy Nostalgia Critica, Linkarę, Angry Joe, Nostalgię Chick i innych recenzentów. To co w tym złego, że ktoś chce być kimś w rodzaju polskiego Nostalgia Critica, czy polską Nostalgią Chick bez cycków? (hihi, ale to musi brzmieć! :lol: ) Ja uważam, że to supermegazajefajnisty pomysł i za to kocham takiego Mroowę, Istelmacha, czy Akane. Wzorujecie się na bardzo utalentowanych personkach i chwała wam za to! A i tylko, Ichabod, nie pisz, że masz gdzieś reckie Douga, bo to brzmi jakbyś nim gardził. :) A chyba tak nie jest, skoro się na nim wzorujesz? :D
Marcinator
 
Posty: 9
Dołączył(a): So wrz 01, 2012 11:03 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez ichabod » Pt wrz 07, 2012 7:31 pm

Lubię Douga, ale od dawna już nie zrobił nic, co by mnie zainteresowało (hm, od grudnia z Disneyem? Moulin Rouge? Nie pamiętam, co było ostatnie). I niespecjalnie się na nim wzoruję, z całym szacunkiem ;) Gdybym miał wymieniać swoje inspiracje, to były to James Rolfe, Spoony, NChick czy JonTron i jesli ktoś powie, że kopiuję tych ludzi to będę szczerze zachwycony :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Marcinator » Pt wrz 07, 2012 7:50 pm

ichabod napisał(a):Lubię Douga, ale od dawna już nie zrobił nic, co by mnie zainteresowało (hm, od grudnia z Disneyem? Moulin Rouge? Nie pamiętam, co było ostatnie). I niespecjalnie się na nim wzoruję, z całym szacunkiem ;) Gdybym miał wymieniać swoje inspiracje, to były to James Rolfe, Spoony, NChick czy JonTron i jesli ktoś powie, że kopiuję tych ludzi to będę szczerze zachwycony :)

Ej no, wiesz, szaleję za Twoimi reckami - i przy okazji, zawsze chciałem CI to napisać! Jeśli jeszcze uda mi się dotrzeć do Nostalgia Critica, będę mógł umrzeć szczęśliwy :D - ale srysly, wzorujesz się na Nostalgia Criticu. Jak już mówiłem, widzę w tobie taką polską Nostalgia Chick bez cycków ( ;) ) i Spooniego, ale poza tym jest w tobie coś ze wspomnianego wcześniej Phelousa, a nawet Nostalgia Critica! Wiem, że od niedawna ten ziomek jest coraz mniej popularny, ale to nie powód żeby zaprzeczać. Ja nie przestanę go chwalić tylko dlatego. Dla mnie jest kimś w rodzaju pioniera sztuki recenzji w internecie i wszystkie ziomki na tgwtg i na tgwtg.pl wiele mu zawdzięczają.
Marcinator
 
Posty: 9
Dołączył(a): So wrz 01, 2012 11:03 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez ichabod » Pt wrz 07, 2012 7:53 pm

widzę w tobie taką polską Nostalgia Chick bez cycków

Jesteś pewien? :mrgreen:

jest w tobie coś ze wspomnianego wcześniej Phelousa

Mam nadzieję, że tylko te manboobsy :(

Dla mnie jest kimś w rodzaju pioniera sztuki recenzji w internecie i wszystkie ziomki na tgwtg i na tgwtg.pl wiele mu zawdzięczają.

Temu nie przeczę i tak jak mówię - moja sympatia dla Douga jest niezależna od oceny jego ostatnich dokonań :) Tym bardziej, że zawsze mogę sobie odpalić jakąś dobrą, starszą reckę.

Tak czy inaczej dzięki za miłe słowa ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Marcinator » Pt wrz 07, 2012 8:02 pm

ichabod napisał(a):
jest w tobie coś ze wspomnianego wcześniej Phelousa

Mam nadzieję, że tylko te manboobsy :(

Chyba chodzi o ten sposób mówienia. Ale wciąż więcej w tobie Chick ;) i Critica
Marcinator
 
Posty: 9
Dołączył(a): So wrz 01, 2012 11:03 pm

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Luklaser » Pt wrz 07, 2012 11:37 pm

ichabod napisał(a):
WIELKIE KUR*A DZIĘKI ZA MEGA SPOILER. Filmu jeszcze nie oglądałem. Sam narzekasz, a nie wykropkowałeś. JA NIE MOGĘ CO ZA PALANT

Ha ha ha, Luklaser, ładny fail xD

Ech, niech żyje internetowa anonimowość! :)

UncleMroowa napisał(a):
I błagam, jeśli chodzi o Nostalgia Critica - to jest komedia, a nie recenzja! W dodatku postać!

Yeah, i Ichabod czy ja w wielu filmikach dążymy do czegoś podobnego (na granicy przynajmniej - chodzi o lżejszą, komediową recenzje; nie to, że ktoś chce być jak NC). Zatem? Wiesz, jego starsze "recenzje", w których dawał dowcipy + zsyntezowaną opinię, były dużo, DUŻO lepsze. Jak zaczął robić tylko dla śmichów chichów, szybko stały się kompletnie denne.

Więc staracie się dążyć do czegoś podobnego... Rozumiem co masz na myśli, ale są pewne istotne różnice. Na przykład nie kreujecie postaci. Staracie się być autentyczni. A poza tym... Serio, kiedykolwiek traktowałeś Nostalgia Critica jak prawdziwego recenzenta? Dla mnie od początku był przede wszystkim komedią. W końcu zawsze recenzował filmy wyjątkowo złe lub nostalgiczne, czyli takie które już wszyscy widzieli, albo których i tak nikt by nie obejrzał. W takim przypadku rozumiem spoilery - a tym bardziej, że wynikają z tego świetne żarty. Szczerze mówiąc, mam nawet wrażenie, że jest wręcz odwrotnie, niż mówisz: dawniej NC stawiał głównie na dowcipy, a przy okazji między nimi zamieszczał także swoje konstruktywne uwagi, które również były ciekawe. Dopiero teraz zaczyna odpuszczać dowcipy, a skupiać się na opinii. Widać to najlepiej chociażby w "Patch Adams", czy "The Haunting". To znaczy dowcipy też tam są, ale jakoś dziwnie ich mało, jakby zeszły na drugi plan (z wyjątkiem pojedynczych sarkazmów tu i tam). W dodatku dopiero teraz bierze się za mało oczywiste "złe filmy", jak "Znaki", "Grinch", "Indiana Jones", czy "Ponyo".

P.S. nie twierdzę, że wszystkie najnowsze recenzje NC są takie. Wiele z nich to perełki.

A Ty, Ichabod, jak już mówiłem, rób jak chcesz. Jeśli uważasz, że Twoje recenzje zdradzają fabułę w odpowiednio umiarkowanym stopniu, to okej, niech Ci będzie. Jeśli jesteś zadowolony ze swoich żartów w recenzjach, to myślę, że nawet mogę się z tobą zgodzić. Jeśli uważasz, że Twoje recenzje są lepsze od tego, co robi teraz Doug, to... odważna opinia, ale przecież nie będę się o to z Tobą kłócił (proszę, nie każ mi ;) ). Jeśli uważasz, że Twoje recki są odpowiednio luźne, to tu jest moja jedyna uwaga, którą chciałbym, żebyś rozważył - Proszę, bądź mniej sztywny. Wyluzuj się trochę, tak jak w recenzji, której powinien dotyczyć ten temat. ;)

Nie wiem, czy wspominałem już, że tak na prawdę chciałem tu tylko napisać, że podobała mi się ostatnia recenzja? A zresztą nie ważne. ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez ichabod » Pt wrz 07, 2012 11:53 pm

Luz ziom, dzięki za dyskusje. Tylko sprostuje dwie rzeczy:

1. "Jeśli uważasz, że Twoje recenzje są lepsze od tego, co robi teraz Doug, to... odważna opinia" Nie mówię, że są lepsze czy gorsze, są inne. Nie lubię ich, nie chcę się na nich wzorować, to wszystko :)

2. Znaki to bardzo oczywisty zły film :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Luklaser » So wrz 08, 2012 12:33 am

ichabod napisał(a):2. Znaki to bardzo oczywisty zły film :)

Im to powiedz:
http://www.rottentomatoes.com/m/signs/
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez ichabod » So wrz 08, 2012 12:56 am

Jestem po stronie Douga :D
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Nina: Trylogia | Rzeźnik | Pac Quest 3D | Mini-recenzje

Postprzez Luklaser » So wrz 08, 2012 12:39 pm

Właściwie Doug zamieścił ten film na swojej liście Top filmów, które wszyscy lubią, a on nienawidzi, więc według niego to też nie jest oczywisty zły film. ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron