That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez ichabod » Śr lip 25, 2012 3:10 pm

Czy tylko ja mam gdzieś premierę TDKR? :P

http://www.youtube.com/watch?v=-qxC1VKb4LY
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez edson » Śr lip 25, 2012 3:14 pm

ichabod napisał(a):Czy tylko ja mam gdzieś premierę TDKR? :P

tak
jesteś gópi i sie nie znasz
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez roofix » Śr lip 25, 2012 7:24 pm

Stylistyka po prostu do Ciebie nie trafiła, acz narzekanie jest wręcz komiczne, im dalej coraz bardziej jakby "na siłę". Bo to "nie to samo", "nie trafia do mnie", "kiedyś było lepsze". I tak naprawdę nic więcej konstruktywnego w tym nie ma.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez MistrzSeller » Cz lip 26, 2012 8:49 am

Słabe. 10 minut gadasz o czymś co można skwitować "Nie podoba mi się, bo jest inne". Ani to Vlog, ani recenzja tylko takie nie wiadomo co.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów i mieszkasz we wcześniej wspomnianej okolicyto napisz na PM lu na gg:8584499
Avatar użytkownika
MistrzSeller
 
Posty: 85
Dołączył(a): N sie 14, 2011 11:40 am

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez ichabod » Cz lip 26, 2012 9:46 am

Chłopie, pisałeś to już na YT i na Fb, poszukaj jeszcze paru innych miejsc, bo nie dotarła do mnie twoja opinia :roll:

(btw, wspomnę jeszcze tylko, że cieszy mnie, że większość komentujących wykazała się większym skillem w słuchaniu ze zrozumieniem, niezależnie od tego czy się ze mną zgadzają, czy nie)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez Luklaser » Cz lip 26, 2012 2:16 pm

To, żeby nie krytykować, zamiast tego zadam pytanie pomocnicze. Jeśli uważasz, że już wspomniałeś o tym w filmiku, to miej pretensje do siebie, że niezbyt jasno się wyraziłeś. :P
Khem, khem...
Wielokrotnie wspomniałeś o tym, że film Ci się nie podobał, bo nie tego oczekiwałeś po filmie o Batmanie. Stąd moje pytanie - Czy gdybyś założył, że nigdy wcześniej nie widziałeś żadnego innego filmu o Batmanie i nie wiesz kto to jest, lub gdyby sam film przynajmniej udawał, że nie nawiązuje do Batmana (Wystarczy, żeby Joker nie nazywał się Joker, Gotham nie nazywało się Gotham, a sam Batman różniłby się wyglądem od swojego klasycznego odpowiednika jeszcze bardziej), to sama fabuła i postacie bardziej by Ci się podobały?
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez ichabod » Cz lip 26, 2012 2:56 pm

miej pretensje do siebie, że niezbyt jasno się wyraziłeś

Powtarzałem się kilkanaście razy w tym filmiku, no ile można? :| Tym bardziej, że masa ludzi nie miała kłopotu z załapaniem i tylko takie pojedyncze przypadki jak MistrzSeller miały problem z komunikacją uszy - mózg.

Co do dalszej części - ciekawe pytanie, nawet już dostałem podobny komentarz. I nie mam pojęcia, może bym podszedł do filmu inaczej, może nie, choć pewnie mniej krytycznie, nie mając wówczas idealnego wg mnie wzorca. Tyle, że cóż, z każdym filmem wiąże się jakiś kontekst, jakiś bagaż - osoba reżysera, poprzednie odsłony, konwencja, data premiery, etc. i ciężko oceniać film wg siebie bez tego wszystkiego, bo przecież każdy z nas ma jakieś filmowe doświadczenia, preferencje czy też zwyczajnie różną wiedzę i różne upodobania. I wydaje mi się, że chyba nie warto podchodzić do filmów jako kompletnie odizolowanych tworów, bo czy wtedy np. ktokolwiek będzie w stanie poprawnie odebrać filmy takie jak Machete? Albo docenić filmy Tarantino pełne masy odniesień do innych filmów? I tak dalej. Tak samo nie sądzę bym nadawał się do recenzowania tych Batmanów - bo w końcu nie znam gigantycznego backgroundu w postaci komiksów, bez których trudno w ogóle silić się na uczciwą analizę.

No, ale wydaje mi się też, że nawet bez znajomości Batmana Burtona nie były fanem tych nolanowych wersji - tak jak mówiłem, lubię jak film wygląda ciekawie i lubię kiedy kino z superbohaterami nie traktuje siebie przesadnie poważnie. No i Bale wygląda i brzmi komicznie (imo), więc ciężko by mi było kibicować tej postaci ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez Luklaser » Cz lip 26, 2012 5:53 pm

ichabod napisał(a):Powtarzałem się kilkanaście razy w tym filmiku, no ile można?

Nie o tamtych wypowiedziach mówiłem. Napisałem to na wypadek, gdybyś uznał, że na moje pytanie odpowiedziałeś w filmiku. Ostrożność. :P
ichabod napisał(a):I wydaje mi się, że chyba nie warto podchodzić do filmów jako kompletnie odizolowanych tworów.

Skoro mówisz, że może oceniałbyś "Mrocznego Rycerza" mniej krytycznie, gdybyś nie miał wzorca, to może czasem jednak warto? Właśnie najwięcej problemów z tym filmem miały osoby, uważające się za "True Batman Fans", którzy zamiast dobrze się bawić, patrząc na film świeżym okiem, pieklą się, że wszystko powinno być takie jak w komiksie/animacji, a każda najdrobniejsza zmiana to obrazoburstwo. Zachowują się trochę jak Kościół po premierze "Kodu Leonarda..." albo "Ostatniego Kuszenia..." ;)

ichabod napisał(a):Czy wtedy np. ktokolwiek będzie w stanie docenić filmy Tarantino pełne masy odniesień do innych filmów?

Myślałem, że tak... Wydawało mi się, że filmy Tarantina są dobre same w sobie, a ktoś kto zna odniesienia do innych filmów doceni je tylko jeszcze bardziej? Nieważne, to tylko offtop.

ichabod napisał(a):No i Bale wygląda i brzmi komicznie (imo), więc ciężko by mi było kibicować tej postaci ;)

Ty ciągle o tym Bale'u. Nadal jeszcze nie widziałem "Batman: Początek", ale wiesz, że wielu ludzi uwielbia "Mrocznego Rycerza" głównie za Jokera, a nie za Bale'a? Dla Jokera widzowie są w stanie całkowicie zaakceptować fakt, że Batman charczy i skupić bardziej się na oscarowej kreacji. ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez ichabod » Cz lip 26, 2012 6:07 pm

Nie widzi mi się ten Joker. Rola całkiem ok (imo lekko przereklamowana, ale cśśś :P), ale znowu - za bardzo to odbiega od tego, jak ja widziałbym Jokera. Na usprawiedliwienie powiem, że nie tylko ja tak mam, spotkałem się ze sporą ilością opinii (nawet pod tym filmikiem), że całkiem spoko psychopata mu wyszedł, ale nie mogą uwierzyć, że to Joker, tylko jakiś całkiem inny gość ;) Niestety, Batman doczekał się już tylu wcieleń, które zna tak dużo osób, że ciężko do niego podejść na świeżo. Każdy jakieś wyobrażenie ma i albo łyknie to Nolanowe, albo nie. Można było robić na nowo np. Sherlocka Holmesa, bo dziś już mało kto kojarzy poprzednie wcielenia (i nikt już nie czyta ;P), ale Batmana było pełno od dawna - w filmach, grach, komiksach, tv... Tak jak już pisałem, doceniam to, że Nolan zrobił to po swojemu, ale uczciwie przyznam, że nie jestem usatysfakcjonowany.

I publikacji filmiku w żadnym wypadku nie żałuję - dostałem masę wartościowych komentarzy, z których kilka nawet trochę mi otworzyło oczy. Batmanówych Nolanów i tak raczej nie polubię, ale przynajmniej zaczynam łapać, w czym tkwi ich sukces ;) Zatem - mission accomplished.

Co do offtopu o Tarantino - za dużo się traci, nie kojarząc jego cytatów i aluzji. Bardziej banalny przykład - Krzyk. Bez jakiejś ogólnej wiedzy o tym kim jest Wes Craven, co mu przyświecało podczas kręcenia i na czym się opierał, dostaniesz przeciętny slasher ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Dlaczego nie lubię Batmanów Nolana

Postprzez speiderman » Cz lip 26, 2012 6:20 pm

ichabod napisał(a):Co do offtopu o Tarantino - za dużo się traci, nie kojarząc jego cytatów i aluzji. Bardziej banalny przykład - Krzyk. Bez jakiejś ogólnej wiedzy o tym kim jest Wes Craven, co mu przyświecało podczas kręcenia i na czym się opierał, dostaniesz przeciętny slasher ;)

Co by nie mówić, czysta prawda. Spotkałem się kiedyś z tekstem, że filmy z Wallace'm i Gromitem wcale nie są takie świetne i oryginalne, bo opierają się na schematach i ogrywaniu znanych motywów :roll: .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron