That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Jak się robi odcinek podcastu?

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez GarudoHS » So cze 09, 2012 12:16 pm

Przydało by mi się dowiedzieć jak się robi/nagrywa podcast. W tej chwili najbardziej interesuje mnie przez co nagrywać i czym najlepiej.
Taste the rainbow, motherfucker!
Avatar użytkownika
GarudoHS
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 09, 2011 12:29 pm

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez Gaido » So cze 09, 2012 9:36 pm

Jeżeli chodzi o mnie, to używam tego:

http://midi.pl/Studio-k208/Mikrofony-k3 ... p8360.html

Działa doskonale zarówno jako mikrofon dynamiczny jak i kierunkowy. Nie generuje szumów i właściwe nagranego dźwięku w żaden sposób nie muszę poprawiać. Wada? Wystarczy spojrzeć na cenę :P
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez GarudoHS » N cze 10, 2012 10:13 am

Ehehehee. Ten mikrofon, to chyba jest już profesjonalny?

Jeśli chodzi o programy. Czego najlepiej użyć. Skype czy Teamspeak i jaki program do nagrania?
Taste the rainbow, motherfucker!
Avatar użytkownika
GarudoHS
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 09, 2011 12:29 pm

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez Gaido » N cze 10, 2012 10:29 am

Praktycznie każdy program który daje możliwość nagrania dźwięku. Więc jeśli będziesz nagrywać sam - Audacity powinno starczyć. Niedawno nawet zainstalowałem nową wersję i mnie nie wywala w losowych momentach xD Jeśli bawisz się w nagrywanie z kimś, to cokolwiek co daje taką możliwość. Mam akurat kumpla który stale tworzy podcasty na 2pady.pl, to się go podpytam konkretnie czego używają :)

Ehehehee. Ten mikrofon, to chyba jest już profesjonalny?


Prosumencki (jeszcze nie profesjonalny, ale już nie amatorski). To mikrofon który podłączasz pod USB, a nie pod jacka czy też złącze XLR (co by wymagało dodatkowego adaptera i konwertera). Do celów internetowych nadaje się więc idealnie. W sumie każdy mikrofon który nie generuje specjalnie szumów będzie dobry, by nie trzeba było specjalnie bawić się w późniejszą edycję. Co prawda w sklepie ciężko o testy, ale dobrze by było gdybyś mógł ten mikrofon trzymać nieco dalej przed twarzą, albo z boku byś wymawiając niektóre literki nie dmuchał w machinę, bo będziesz mieć mieć co chwilę małą eksplozję nuklearną w eterze :P
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez ichabod » N cze 10, 2012 1:13 pm

Aw yeah, tendencja audacity do crashowania w lsowych momentach była swego czasu powodem nieustannego rage'u dla każdego, kto probówał cos we tym programiku tworzyć ;P Na szczęście poprawili to i obecnie jest spoko.

Ja używam nieco tańszego mikrofonu - http://www.behringer.com/en/Products/C-1U.aspx Kosztuje koło 250 zł i jest ok, a jeśli trzymasz go blisko twarzy, to jakość nagranego dźwięku jest bardzo ok. ;) Jest to mikrofon pojemnościowy pod USB, więc też nie potrzeba dodatkowego sprzętu, pomijając jakiś statyw ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez mietczynski » N cze 10, 2012 1:17 pm

Cool Edit to nie jest najgłupszy pomysł, jeśli miałbym coś polecić (kiedyś tam miałem z tym programem trochę do czynienia w nieco innej branży ;P i złego słowa nie mogłem powiedzieć)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez Gaido » N cze 10, 2012 1:32 pm

Co do programu do tworzenia podcastów, to na 2padach używają Mumble. Trzeba tylko odpowiednio go ustawić. Warto również zainwestować w własny serwer, ale nie jest to ogromny koszt (kilkanaście złotych za rok). Klient ma wbudowane nagrywanie i sam odszumia. Cud, miód, orzeszki, testosteron, oksytocyna.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Jak się robi odcinek podcastu?

Postprzez GarudoHS » N cze 10, 2012 7:33 pm

Dzięki za wskazówki =) Z mikrofonów wezmę sobie chyba na razie ten C-1U polecony przez ichaboda :) Na razie bowiem przewiduję tylko jeden odcinek do konkursu :) Jak mi się uda to pomyślę nad tym za 615 zł. I nagram chyba na Mumble. Na razie go testuję na słuchawkach Logitech G330
Taste the rainbow, motherfucker!
Avatar użytkownika
GarudoHS
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 09, 2011 12:29 pm


Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron