That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

The Avengers

Czyli dyskusje o wszystkim i o niczym

Re: The Avengers

Postprzez MistrzSeller » Cz maja 17, 2012 7:34 pm

Dorośli też chodzą na wersje dubbingową!!! Ja byłem na takowej i na sali większość osób to dorośli (dzieciaków było ze dwóch-trzech). Dubbing jest nie tylko dla dzieci. Nie wszyscy lubią czytać w kinie napisy. Trochę tolerancji.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów i mieszkasz we wcześniej wspomnianej okolicyto napisz na PM lu na gg:8584499
Avatar użytkownika
MistrzSeller
 
Posty: 85
Dołączył(a): N sie 14, 2011 11:40 am

Re: The Avengers

Postprzez Sorano » Pt maja 18, 2012 7:08 pm

Fani "zepsuli" mi film ;P
W sumie, dołączyłam do mało licznej grupy odbiorców, którzy Avegersów skwitowali "meh".
No to na początku o samym kinie, technologii - w sumie nie narzekam. Udało mi się "zobaczyć" 3D, czego na poprzednim seansie w 3D nie miałam okazji. Ale nie jestem przyzwyczajona do takich rzeczy, i mnie 3D, w połączeniu z napisami zwyczajnie rozpraszało. Chciałam wszystko zobaczyć, włącznie z tym, czego nie mogłam normalnie zobaczyć (jak się przestawia wzrok na to, co jest z tyłu, to się przód rozmazuje, i na odwrót) a film mi "mówił" na co mam paczeć, czego nie akceptowałam, co skutkowało łzawieniem oczu. Brr. Dźwięk był super, nie słyszałam nawet westchnięć Nibi, która mnie ostrzegała przed tym, że mogą służyć jako spoilery xD Czasem dźwięk był taki, że fotele drżały, ja drżałam, ogólnie, z technologii - zadowolona jestem.
Co z filmem... Hmm... Odpalił się we mnie taki zwykły mechanizm psychologiczny, którego pomimo wszystkich moich chęci nie zdołałam zwalczyć. Wszyscy mówili "zajebisty!" "go see avengers! now!" itd., nawet gdy celowo unikałam jakichkolwiek spoilerów, minirecenzji. Ale podświadomie oczekiwania rosły, i narosły do takiego stopnia, że film zwyczajnie nie wzbudził żadnych emocji. Ja się uśmiechałam tam, gdzie cała sala się śmiała. Widziałam dobre momenty, widziałam "epickość" i wiedziałam, że to to, że widzę dobry film, dobre postacie, dobry humor, niezłą fabułę - ale nie było emocji. Film nie był w stanie zwyczajnie sprostać wymaganiom. Więc nawet jeśli wiem, że to jest dobry film, to subiektywnie kwituję go "meh". Ale to wysokie "meh".
Ciekawe, czy były jakieś osoby, które miały podobnie jak ja xD
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Avengers

Postprzez Nadi » So maja 19, 2012 10:57 am

Ja byłam mile zaskoczona i 3D wypadło moim zdaniem bardzo fajnie, lepsze widziałam chyba tylko w "Avatarze". Naprawdę dobry film, na którym można się i pośmiać i "spiąć poślady" :D
"Gdy gra się kończy, i król i pionek trafiają do tego samego pudełka"
Avatar użytkownika
Nadi
 
Posty: 16
Dołączył(a): So maja 19, 2012 10:29 am

Re: The Avengers

Postprzez Katrin » So maja 19, 2012 12:14 pm

Film sam w sobie był naprawdę dobry i podniósł poziom względem pozostałych, dotychczasowych filmów o herosach z uniwersum Marvela. Bardzo podobało mi się właśnie, jak zgrabnie przedstawili relacje między postaciami. Trochę zabrakło mi tego zagłębiania się przez twórców, w historię każdego z bohaterów, ale wiem... nie o to tu chodziło, z resztą mamy oddzielne filmy skupiające się na tym... Jeśli chodzi o sceny batalistyczne i samych bohaterów, to było naprawdę na czym oko zawiesić- zwłaszcza to drugie mi bardzo odpowiadało. :D

Co do efektu 3D, średnio jakoś wyłapywałam trójwymiar, wiem tylko, że po seansie strasznie mnie rozbolały oczy. Ech, mogliby zrezygnować z trójwymiarowych napisów. :P
Do tej pory, byłam na kilku filmach 3D w kinie, ale osobiście najbardziej polecam "Shreka Forever", tam to naprawdę widać efekty robione w tej technologii.
Avatar użytkownika
Katrin
Graficzka
Graficzka
 
Posty: 42
Dołączył(a): So mar 03, 2012 9:32 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: The Avengers

Postprzez Nadi » So maja 19, 2012 1:03 pm

Mnie właśnie nic o dziwo nie bolało po seansie, ani oczy ani głowa, a zwykłam z 3D wychodzić z łupiącą czaszką. Może od kina to zależy?
"Gdy gra się kończy, i król i pionek trafiają do tego samego pudełka"
Avatar użytkownika
Nadi
 
Posty: 16
Dołączył(a): So maja 19, 2012 10:29 am

Re: The Avengers

Postprzez Kaczor » N maja 20, 2012 8:48 pm

Jako fan kinowych Marvelów (szczególnie Iron Manów i Kapitana Ameryki) jestem zachwycony Avengersami :) 2,5 godziny minęły jak z bicza strzelił. Po śmierci <spoiler> uroniłem męską łzę :oops:

PS. Był to mój pierwszy w życiu film 3D (serio, wcześniej jak ognia unikałem tej zabawki) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: The Avengers

Postprzez Piett » N maja 20, 2012 10:15 pm

ichabod napisał(a):Biorąc pod uwagę, jaką widownię ten film zbiera, całkiem sporo tych komiksiarzy w Polsce i na świecie... :roll:


Ale ja nigdy nie twierdziłem że komiksy i wszelakie produkcje o superbohaterach się źle sprzedają :roll: . To że teraz te filmy co roku dosłownie bombardują kina tego dowodzi ;)

MistrzSeller napisał(a):Nie wszyscy lubią czytać w kinie napisy. Trochę tolerancji.


Oj tam oj tam, po prostu do napisów każdy musi dorosnąć/dojrzeć :twisted: . Każdego to dotyczy - sam pamiętam jak np. szedłem ze znajomymi na Drużynę Pierścienia i w swojej ówczesnej ignorancji byłem zdziwiony że film jest z napisami a nie jakimś dubbingiem... ale dzisiaj nie wyobrażałbym sobie takiego filmu z dubbingiem ;) . Co kto woli ale ja czuję ulgę że zachodnia moda na dubbingowanie czego się da nie jest u nas powszechna 8-)
Avatar użytkownika
Piett
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 5:32 pm
Lokalizacja: Festung Warschau

Re: The Avengers

Postprzez ichabod » N maja 20, 2012 11:35 pm

Wtf man, zdecyduj się. To w końcu "idą na niego głównie komiksiarze" czy nie? Już tak pomijając fakt, że nie wiem, skąd to twierdzenie sie wzięło ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers

Postprzez MistrzSeller » Pn maja 21, 2012 3:32 pm

Piett >>> To nie jest prawda. Niektórzy dorośli też lubią dubbing np. ja.

A komiksiarzy w Polsce nie ma aż tak wiele. Na film chodzą ludzie lubiący komiksowe adptacje, ci którzy za młodu czytali komiksy, ci którzy w dzieciństwie oglądali TASy na podstawie komiksów (te z lat 90.), dzieciaki oglądające kreskówki z avengersami i zwykli ludzie, którzy idą na ten film bo lubią filmy gdzie dużo się dzieje.
Szukam fanów Doctor who, Firefly, Farscape i Star Wars ze Skierniewic i okolic. Jeżeli jesteś fanem, któregoś z tych uniwersów i mieszkasz we wcześniej wspomnianej okolicyto napisz na PM lu na gg:8584499
Avatar użytkownika
MistrzSeller
 
Posty: 85
Dołączył(a): N sie 14, 2011 11:40 am

Re: The Avengers

Postprzez Kaczor » Pn maja 21, 2012 4:48 pm

Fuck yeah:
Obrazek
Nie mogę się doczekać gry bo na klocki nieco za stary jestem :D
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

cron