That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Phelous o LOST

Czyli wszystko o pozostałych członkach TGWTG

Re: Phelous o LOST

Postprzez Mica » Pn maja 07, 2012 8:23 pm

Dołożę moje trzy grosze do tej dyskusji. Może na początku opowiem swoją historie z tym serialem. Oglądałam Lost z dużym zaciekawieniem, końcówka prawie każdego sezonu sprawiła, że nie mogłam się doczekać następnego itd. Po pewnym czasie zaczęłam mieć jednak wrażenie, że serial polega na przedstawianiu kolejnych tajemnic dla właściwie samych tajemnic, zaczęłam powątpiewać czy to w ogóle będzie miało jakieś sensowne rozwiązanie i stopniowo traciłam zainteresowanie. Od przedostatniego sezonu oglądałam dalsze perypetie zagubionych właściwie tylko z rozpędu i z powodu mojej zasady, ze jak coś zaczynam to staram się kończyć.

Ok to w sumie tyle tytułem wstępu, jak widać nie jestem specjalną ekspertką od serialu i choć byłam jego fanką przez dość długi czas, mogę nie pamiętać wszystkich szczegółów. Przy okazji filmiku Phelousa zobaczyłam, że jest na tym forum kilku Lostowych wyjadaczy więc czemu miałabym nie skorzystać z okazji i prosić o odpowiedź na nasuwające mi się pytania odnośnie serialu. Mam tylko nadzieję, że nie będę w waszych oczach wyglądać jak irytujący czterolatek, który potrafi godzinami pytać: a dlaczego? a dlaczego? o oczywiste oczywistości.
Krzys napisał(a):Hehe, to może trochę irytować, jak gość mówi to wszystko z takim... sarkastycznym zacięciem, a w rzeczywistości to co wyśmiewa w serialu ma sens. Nie wciśnięcie klawisza rzeczywiście wywołałoby katastrofę na skalę globalną, a to przekręcenie kluczyka przez Desmonda spowodowało "wylecenie w powietrze" stacji. To uratowało sytuację, bo wiadomo przecież, że rozrastające się pole elektromagnetyczne może być bardzo niebezpieczne (vide katastrofa samolotu).

Jak dla mnie to też nie ma sensu, dlaczego w ogóle taka stacja została zbudowana? Dla samego wciskania kodu co jakiś czas?

W wątku samego MiB nie rozumiem kilku rzeczy:
Skąd wiadomo, że Bezimienny był tym złem wcielonym? Urodził się taki? Został nim mianowany kiedy ubrano go w czarne ciuchy? Zmienił się automatycznie w zło wcielone, kiedy stał się czarnym dymem i od tego czasu postanowił nękać sprowadzonych na wyspę ludzi?
rav815 napisał(a):Problem rozpoczął się od czasów Incydentu. Kobiety, które poczeły poza wyspą mogły rodzić bezpiecznie dzięki szczepionkom.

Bo jak powszechnie wiadomo szczepionki to najlepsza broń przeciwko polu magnetycznemu :shock: .
"I have to blow everything up! It's the only way to prove that I'm not crazy."
Mica
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 9:36 am

Re: Phelous o LOST

Postprzez Krzys » Pn maja 07, 2012 8:36 pm

rav815 napisał(a):Krzys, o ile się nie mylę to kojarzę cię z Darltona, na którym sam się udzielam :)


High five!

Akane napisał(a):Ok, skoro w "LOST" wszystko było tak idealnie od a do z przemyślane i zaplanowane, to ustosunkuj się proszę do:


Chyba nawet to oglądałem :). Pamiętaj, że nierozwiązane zagadki to co innego niż dziury w fabule, bo serial LOST praktycznie stoi na tajemnicach i nie wszystko powinno być wyjaśnione. Twórcy nie tyle olali wątki, co po prostu nie mieli możliwości wyjaśnić wszystkiego w tak krótkim czasie antenowym. Ale tu z pomocą przychodzi nam Encyklopedia LOST, w której są pewnie wszystkie odpowiedzi, ale która niestety nie została jeszcze przetłumaczona na polski :(. Jeżeli chodzi o umieranie ciężarnych kobiet, to spowodował to "Incydent". Patrz epilog "The New Man In Charge".

1. Potwór zabił Pilota, bo ten był złym człowiekiem.
2. Locke zobaczył Potwora. Simple :P?
3. Co z niedźwiedziem polarnym w komiksie Walta? Nie wiem, nie czytałem :D. A komiks był Hurleya.
4. TAJEMNICA
5. Zobaczył przyszłość. Sama Clarie o tym mówi pod koniec odcinka.
6. Chcieli badać jego niezwykłe zdolności.
7. Nie pamiętam wątku listu, ale to tylko jakaś poboczna historia z rektrospekcji, które pamiętam dosyć pobieżnie.
8. TAJEMNICA
9. Taka konwencja tej istosty.
10. TAJEMNICA. Ale można się z innych wątków domyślić, że miał zdolności podobne do bilokacji.
11. TAJEMNICA. Ale wśród fanów krąży wyjaśnienie, że to byli Inni, którzy chcieli ściągnąć Michaela do siebie.
12. Potwór.
13. Autor nie oglądał widocznie epilogu "Zagubionych", czyli "The New Man In Charge". Polecam.
14. Tutaj przyznam, że nie rozumiem pytania. My English is so lame :P
15. Prawdopodobnie zabity przez Innych. Niewyjaśnione, ale chyba logiczne.
16. Hmmm... Sam chciałbym wiedzieć. Ale nie da się opowiedzieć wszystkiego o wszystkich postaciach.
17. Egipcjanie? Wnioskuję z tego, co posąg przedstawia.
18. Ponieważ popłynięcie innym kursem może spowodować przeniesienie się w czasie. Zawirowania czasoprzestrzenne. Szkoda, że nie wyjaśnili, skąd one się wzięły, ale chyba wszystko można podpiąć pod obecność "światła"
19. Tłumaczenie kiedyśtam podali twórcy. To nie ma znaczenia, zwykłay Easter Egg.
20. Udawali dzikusów.
21. Jej była niepotrzebna, a Desmond urzekł ją swoją historią. To, przyznam, było trochę naiwne z jej strony, ale to raczej wina takiej specyfiki postaci.
22 i 23. Na Wyspie było wielu ludzi. Po postu niedźwiedź pożarł sobie paru z nich w tym kogoś, kto miał ciężarówkę-zabawkę. To nawet nie jest pytanie, tylko czepianie się na siłę :P
24. implozja bunkra niszczyła tylko nieograniczne materie. Można to poznać po Desmondzie, który był najbliżej implozji, a później obudził się nagi :)
25. TAJEMNICA. Abstrahując od tematu, uwielbiam takie wątki w LOST, które są tajemnicze, ale które same w sobie nie potrzebują wyjaśnienia, tak jak to było z milczeniem Locke'a :). To mogła być blokada psychiczna, jeśli to wziąć na logikę. Locke czuł się winny zniknięca Eko, więc nie mógł mówić, dopóki sobie tego nie uświadomił.
26. Chciał dać mu szansę przeżycia, widocznie miał wątpliwości co do jego mrocznej natury.
27. Był przerażony i mógł pomyśleć cokolwiek, że np. Potwór zamierza zgładzić wszystkich rozbitków. To nie miało żadnego głębszego znaczenia, było shockerem na koniec odcinka.
28. Tu chyba pytanie było żartem, ale nie mogę stwierdzić na 100%, bo My English... wiecie o co chodzi.
29. TAJEMNICA. Biorąc na logikę mogło je wyciągnąć jakieś zwierzę.
30. Nazwiska na ścianie to nie była "Lista Jacoba"... "Lista Jacoba" to lista rozbitków, którzy mieli dołączyć do Innych. Wśród nich znajdowali się porwani rozbitkowie z ogona samolotu.
31. "The New Man In Charge". A drugiej części pytania nie zrozumiałem.
32. A Co to jest w ogóle?
33. Haha :). Taka specyfika Dharmy.
34. Inni biorą swoją tradycję z różnych kultur. Naznaczenie też pewnie wzięli z jakiejś innej kultury.
35. No, ja też nie :)
36. To zwykły Easter Egg. Nie wiem, to jego siostra, czy coś. Nic, co miałoby znaczenie dla fabuły.
37. Niektórzy w LOST potrafią widzieć duchy, np. brat Jacoba, Hurley, czy właśnie Ben. Ba, cała Wyspa wypełniona jest duchami (szepty).
38. Widmore, albo Jacob. A, niech będzie.... TAJEMNICA
39. Była dzieckiem, więc pewnie została ewakuowana podczas Incydentu.
40. Desmond skłamał, by Charlie wyłączył urządzenie. Sam w odcinku "Catch-22" mówił, że żałuje ratowania Charliego i chciał tego więcej nie robić.
41. On nie wracał do życia, tylko cały czas żył...
42. TAJEMNICA
43. TAJEMNICA. Ale Potwór i tak prawdopodobnie może przybierać formę kilku postaci naraz, więc to nie ma znaczenia.
44. Eeee... Nieważne? Ben wszak opuszczał Wyspę wielokrotnie.
45. Kochanek? Znów nieważne.
46. Chyba od czegoś to zależy, nie wiem, od wagi przedmiotu, prędkości... Np. ciało doktora ze statku przypłyneło na Wyspę wcześniej, niż znalazło się w wodzie. Równie dobrze może być to efekt losowy.
47. Jakiś człowiek Widmore'a prawdopodobnie. Bo na pewno nie sam Widmore.
48. TAJEMNICA
49. Halucynacja wywołana alkocholem i narkotykami, tak ajk ktoś już wcześniej stwierdził.
50. To już był autentycznie duch Christiana Shepharda. Pamiętajcie, szepty=zmarli.
51. Krąg został przerwany- wszedł do chatki.
52. Żeby nie było zamieszania? Żeby każdy po kolei nie przychodził do Charki i nie nękał Clarie pytaniami: "Dlaczego zostawiłaś Aarona?", etc. No c'mon, jakby Locke powiedział takiej Kate, gdzie jest Claire, to ona na pewno przekonałaby resztę, żeby wyruszyli do Chatki po nią.
53. Proroczy sen, albo wywołany przez Potwora. Przecież bohaterowie LOST nieraz już mieli prorocze sny, np. Eko o śmierci Any Lucii.
54. Wybrali przypadkowe osoby. Jej.
55. Może czuł, że to jego miejsce?
56. No, to było kiepsie wyjaśnienie. Ale z drugiej strony nie oczekujmy od twórców, że będą nam przedstawiali cały schemat działania koła, jego budowę ze szkicami, etc.
57. To było kłamstwo, żeby nadać śmierci Locke'a jakiś sens. W końcu nikt nie mógł się dowiedzieć, że to Ben go zabił.
58. He was special.
59. TAJEMNICA. Ale chyba jedyne logiczne wyjaśnienie jest takie, że to byli ludzie Bena. Chcieli dać Szóstce Oceanic do zrozumienia, że nie są bezpieczni w świecie zewnętrznym i tym samym przekonać ich do powrotu.
60. Inni.
61. Właśnie?
62. TAJEMNICA. Aaaa, chyba jedyna, z której pozostawienia jestem niezadowolony :P
63. Widmore.
64. Człowiek Bena.
65. A kiedy nie była? Może jakaś kultura wybudowała tą Świątynię w celu uczczenia Potwora jako sędziego Wyspy? Nie znamy historii Świątyni.
66. To był żart, nie? Bo jeżeli nie, to Paulo nigdy nie grał w Expose, a Nikki była tam tylko gościnnie.
67. Nie zroumiałem :(
68. Jego twórca. Nie wiemy kto to był.
69. Ta sądziła Eloise. Niekoniecznie tak musi być w rzeczywistości. Musimy pamiętać, że Eloise ma fioła na punkcie przeznaczenia i, prawdopodobnie, widzi przyszłość. Więc skoro zobaczyła, że rozbitkowie lecą samolotem takim i takim, z ciałem Locke'a ubranm w buty Christiana Shepharda, to jakoś to musiała wytłumaczyć.
70. TAJEMNICA
71. Tunele pod Wyspą.
72. Nie wyjaśnili.
73. Prawdopodobnie tunle zostały wybudowane przez Egipcjan, albo inną podobną im kulturę.
74. Widocznie taki rozkaz Widmore otrzymał od Jacoba.
75. Prawdopodobnie chciał prowadzić badania na temat czasoprzestrzeni.
76. Dan prawdopodobnie ześwirował podczas pobytu poza Wyspą. Uwierzył w to, że przeszłość można zmienić, mimo, iż w serialu to niemożliwe.
77. Jack, Kate, Hugo są - wybucha bomba atomowa - Jacka, Kate, Hugo nie ma. Dziwne byłoby, gdyby pomyślał co innego :P
78. Nie wiadomo.
79. Bo Jacob więzi Potwora.
80. Kandydaci.
81. Było źródlo, prawdopodobnie zrozbione przez Jacoba - Jacob zmarł - żródło przybrało właściwości korzystnych dla Potwora (zainfekowanie Sayida)
82. :)
83. Opętanie przez Potwora.
84. 4x10, końcówka
85. Źródło.
86. Trochę nie rozumiem pytania, ale pigułka miała zabić Sayida. Więc nie ma tu żadnych sprzeczności, trucizna zabija i tyle.
87. Sayid nie został "odinfekowany". Cały czas robił to, co Potwór od niego chciał. Nie chciał, by Desmond zginął, bo był mu potrzebny- Desmonnd nie zginął. Sayid miał się czuć wolny i odinfekowany, żeby ucieć wraz z rozbitkami łodzią podwodną, co w ostateczności go zabiło- kolejny plus dla Potwora.
88. Bo nie spodziewał się, że Sawyer go zobaczy. Richard go nie widział.
89. Służyła do obserwacji Kandydatów.
90. My English is so lame
91. Jak wyżej
92. Nie pomyślała o tym, bo była zajęta, nie wiem.... umieraniem?
93. Nieważne
94. Nieważne
95. Ktoś inny. Pewnie Potworowi udało się kogoś zmanipulować przez te lata przebywania na Wyspie.
96. TAJEMNICA
97. Światło symbolizuje dobro. Jest jakby skondensowanym na Wyspie dobrem, które jest też w każdym człowieku.
98. Tak :P. Nie musi to być wino, może być, np. woda z kałuży.
99. Żeby odnaleźć źródło, proste. Widmore chciał wrzucić do niego Desmonda, by ten wyłączył światło = uczynił Potwora śmiertelnym.
100. My English is so lame
101. Widocznie to Shannon była mu przeznaczona.
102. Michael szeptał na Wyspie, Eko pewnie też, bo był zły. A jeżeli chodzi o Walta i Lapisusa, to widocznie pobyt na Wyspie nie był najważniejszym okresem w ich życiu. Podobnie z resztą postaci.

EDIT:

Mica napisał(a):Jak dla mnie to też nie ma sensu, dlaczego w ogóle taka stacja została zbudowana? Dla samego wciskania kodu co jakiś czas?

W wątku samego MiB nie rozumiem kilku rzeczy:
Skąd wiadomo, że Bezimienny był tym złem wcielonym? Urodził się taki? Został nim mianowany kiedy ubrano go w czarne ciuchy? Zmienił się automatycznie w zło wcielone, kiedy stał się czarnym dymem i od tego czasu postanowił nękać sprowadzonych na wyspę ludzi?


Incydent spowodował, że pole elektromagnetyczne zaczęło bezustannie się rozszerzać. Dharma, żeby zapobieć katastrofie, zbudowała stację, która rozładowywała pole elektromagnetyczne co 108 minut. Czemu co 108? Bo widocznie po tym czasie pole stawało się już niebezpieczne.

Jeżeli chodzi o Bezimiennego, to stał sie on Złem Wcielonym w momencie przemiany w Czarny Dym. Nie było to automatyczne, gdyż już przed wrzuceniem do źródła był zdenerwowany. Źródło spotęgowało jego frustrację i gniew, tworząc właśnie Zło Wcielone.
Ostatnio edytowano Pn maja 07, 2012 9:13 pm przez Krzys, łącznie edytowano 2 razy
Krzys
 
Posty: 24
Dołączył(a): N maja 06, 2012 6:23 pm

Re: Phelous o LOST

Postprzez Akane » Pn maja 07, 2012 8:44 pm

Woooow, już wiem co będę robiła jutro w czasie przerw w pracy :D Przygotujcie się na ostrą polemikę :D I przypominam - kocham "LOST", ale mam też taką głupią potrzebę wyjaśniania rozmaitych rzeczy i często szukania różnych sposobów na ich wytłumaczenie. Także jutro przejrzę tę listę i się do niej ustosunkuję, jednocześnie wytężając szare komórki i swoją pamięć ;) Encyklopedii wprawdzie w garści nie miałam, ale jako wielbicielka serii mam całość na DVD i wszelkie materiały dodatkowe obejrzałam, w tym epilog (który istotnie, parę rzeczy wyjaśnił, ale zapamiętałam z niego głównie wytłumaczenie niedźwiedzi polarnych ;P).

Anyway, jak tylko skończą się bieżące seriale, siadam do "LOST" i zaczynam maraton :D Na bieżąco będę wydłubywała te rzeczy, które imo nie mają sensu lub mi się jakoś nie zgadzają ;)

A, jeszcze jedno - cholernie sprytne posunięcie z tą encyklopedią ;P Można było dopisać w zasadzie wszystko (jak z tym pilotem - "bo był zły" - fajnie, tylko widz nie miał szans się o tym przekonać). Ech ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Phelous o LOST

Postprzez Krzys » Pn maja 07, 2012 8:51 pm

Akane napisał(a):(który istotnie, parę rzeczy wyjaśnił, ale zapamiętałam z niego głównie wytłumaczenie niedźwiedzi polarnych ;P).


Akurat niedźwiedzie polarne wyjaśnili już w drugim sezonie :D

Akane napisał(a):A, jeszcze jedno - cholernie sprytne posunięcie z tą encyklopedią ;P Można było dopisać w zasadzie wszystko (jak z tym pilotem - "bo był zły" - fajnie, tylko widz nie miał szans się o tym przekonać). Ech ;)


I właśnie za to kocham ten serial. Że odpowiedzi trzeba poszukiwać nie tylko w serialu, ale także w ARG, komentarzach, Encyklopedii... LOST to nie tylko serial, to zjawisko. Uniwersum tak duże, że zamknięcie go w ramach jednego serialu byłoby zbrodnią :P
Krzys
 
Posty: 24
Dołączył(a): N maja 06, 2012 6:23 pm

Re: Phelous o LOST

Postprzez rav815 » Pn maja 07, 2012 9:04 pm

Mica napisał(a):W wątku samego MiB nie rozumiem kilku rzeczy:
Skąd wiadomo, że Bezimienny był tym złem wcielonym? Urodził się taki? Został nim mianowany kiedy ubrano go w czarne ciuchy? Zmienił się automatycznie w zło wcielone, kiedy stał się czarnym dymem i od tego czasu postanowił nękać sprowadzonych na wyspę ludzi?
rav815 napisał(a):Problem rozpoczął się od czasów Incydentu. Kobiety, które poczeły poza wyspą mogły rodzić bezpiecznie dzięki szczepionkom.

Bo jak powszechnie wiadomo szczepionki to najlepsza broń przeciwko polu magnetycznemu :shock: .


Chodziło o to, że pole magnetyczne coś tam uszkadzało w organiźmie, a odpowiednie szczepionki naprawiały ten problem.

Pytanie nr 4.

Mam teorię, że Czarny Dym zabrał ciało Christiana do tuneli tak aby Jack łatwiej uwierzył, że to on jest jego ojcem. To samo pewnie chciał zrobić z Lockiem, ale Ilana chroniła ciało.

Pytanie nr 11.

Zgadza się. Jedynym racjonalnym wyjaśnieniem jest ingerencja innych.

Pytanie nr 16.

Zapewne załamała się po śmierci męża.


Dalej zgubiłem się między filmikiem, a rozpisanymi pytaniami :P
rav815
 
Posty: 63
Dołączył(a): So paź 08, 2011 7:07 pm

Poprzednia strona

Powrót do Pozostali

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron