That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

"Co nam wciskają kapitaliści"

Czyli co i jak tworzymy - dyskusje i porady

"Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez Tremirenes » Cz maja 03, 2012 8:11 pm

Witajcie ludu użytkującego internetu bezprzewodowego, jak i przewodowego!
Poniżej opublikowany Tekst to początek recenzji Termofora powstałej na chwałę Jedynego Słusznego Forum i ku potępieniu kapitalizmu.
Wybaczcie ten pseudosocjalistyczny bełkot. Niedawno był 1 maj, czyli dzień pracy obecnie, a dawniej Dzień flagi (a może dzień Czerwonoarmisty? Już mi się to miesza). W każdym razie: to poniżej to to, co udało mi się naskrobać na wstęp do mojej recenzji. Macie prawo wytykać wszelakie błędy, jak i idiotyzmy. Później, jak się uda opublikuję dalszą część. Miłej lektury/katowania się kiepskim tekstem(niepotrzebne skreślić):

{Wstępniak:} Witam! Z tej strony Tremirenes. Oto pierwszy odcinek serii recenzji głosowych mojej roboty.
Raz się zdarzyło, że z garstką kumpli na plastyce, z braku lepszego zajęcia, zaczęliśmy rozmawiać o serialach dla młodzieży. Rozmawialiśmy o lepszych tytułach, które kiedyś oglądaliśmy będąc młodsi. W końcu rozmowa zeszła na to, co pokazują teraz. W niej było dość sporo narzekania na Disney Chanal. Jako, że jeszcze nie rzuciłem oglądania niektórych programów tego typu (na CN niekiedy Chojraka, czy Toma i Jerry’ego można zobaczyć) kojarzyłem niektóre tytuły co gorszych „dzieł”, jakie można było tam zobaczyć. Przypomniałem sobie dokładniej niektóre z nich, które zarzuciłem po pierwszym odcinku. Z recenzenckiego obowiązku przypomniałem sobie przynajmniej pierwszy sezon (uwierzcie nie było to przyjemne). Tak oto zaczyna powstawać ta seria ośmiu recenzji. *Tu nieco patetyczno-konferensjerskim głosem* Przed wami, ludu oglądający, „Co nam wciskają kapitaliści”. [Tu ewentualne intro, pomysłu na razie brak]
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez UncleMroowa » Cz maja 03, 2012 9:09 pm

Tremirenes napisał(a): Raz się zdarzyło, że z garstką kumpli na plastyce, z braku lepszego zajęcia, zaczęliśmy rozmawiać o serialach dla młodzieży. Rozmawialiśmy o lepszych tytułach, które kiedyś oglądaliśmy będąc młodsi. W końcu rozmowa zeszła na to, co pokazują teraz.

Zamiast przytaczać swoich znajomych bez sensu, zacznij od razu od swojej opinii na temat starszych serii. Twoja opinia na temat tego, jakie było CN niegdyś może być ciekawa, ale tak... cool story bro.

Tremirenes napisał(a):W niej było dość sporo narzekania na Disney Chanal. Jako, że jeszcze nie rzuciłem oglądania niektórych programów tego typu (na CN niekiedy Chojraka, czy Toma i Jerry’ego można zobaczyć) kojarzyłem niektóre tytuły co gorszych „dzieł”, jakie można było tam zobaczyć. Przypomniałem sobie dokładniej niektóre z nich, które zarzuciłem po pierwszym odcinku.

Jakie tytuły? Jakie zarzuciłeś? Jakie sobie przypomniałeś? O czym w ogóle mówisz w tym akapicie? :P
Tremirenes napisał(a): Z recenzenckiego obowiązku przypomniałem sobie przynajmniej pierwszy sezon (uwierzcie nie było to przyjemne).

Pierwszy sezon czego?

I przy okazji, nie ma większego sensu wysyłać scenariusz na forum do oceny (szczególnie taka miniaturową część scenariusza). Przemyśl sprawę i zrób jak Ci na wątrobie leży, a potem dopiero zbieraj baty ;P
Takie życie, wszyscy przez to przechodziliśmy.

Planujesz robić mini-riff w stylu NC czy raczej całościowe recenzje? Bardziej na poważnie, czy bardziej dla jaj?
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez roofix » Cz maja 03, 2012 10:07 pm

A co ma oznaczać tytuł?
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez ichabod » Cz maja 03, 2012 10:32 pm

Błagam, tylko niech to nie będzie narzekanie typu "o nie, jakie to teraz ogłupiające młodzież rzeczy lecą w tv, za moich czasów to blablabla", dosyć mam już takiego pieprzenia z rozmaitych 9gagów, kwejków, demotywatorów, którym mi znajomi zaśmiecają facebooka i smęcą na żywo ;P Postaraj się do tego podejść bez negatywnego usposobienia na starcie, od razu recka jest strawniejsza
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez mietczynski » Cz maja 03, 2012 11:12 pm

ja tam poczekam na pierwszy odcinek bo:

szalenie bez sensu jest dla mnie pomysł wrzucania tekstu, który dopiero masz nagrać. Jeśli chcesz rad od użytkowników jedynego, właściwego forum to jak najbardziej, założę się, że wszyscy po obejrzeniu chętnie się swoimi uwagami podzielą, ale po OBEJRZENIU/WYSŁUCHANIU. Stawiam piwo, że ten tekst który nam tu wrzuciłeś, podczas nagrywania zmienisz jeszcze z dziesięć razy bo uznasz, że lepiej będzie "tak", a nie "tak" (tzn ja tak przynajmniej mam ze skryptem).

Ale nie zmienia to faktu, że czekam na recenzję, bo temat wydaje mi się ciekawy. Stwórz bracie i pochwal się ;)

P.S - Ja to bym w ogóle podarował sobie taki długi wstęp, ludziom nie będzie się chciało wysłuchiwać story of your life - przejdź od razu do rzeczy ;)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez mietczynski » Cz maja 03, 2012 11:12 pm

ja tam poczekam na pierwszy odcinek bo:

szalenie bez sensu jest dla mnie pomysł wrzucania tekstu, który dopiero masz nagrać. Jeśli chcesz rad od użytkowników jedynego, właściwego forum to jak najbardziej, założę się, że wszyscy po obejrzeniu chętnie się swoimi uwagami podzielą, ale po OBEJRZENIU/WYSŁUCHANIU. Stawiam piwo, że ten tekst który nam tu wrzuciłeś, podczas nagrywania zmienisz jeszcze z dziesięć razy bo uznasz, że lepiej będzie "tak", a nie "tak" (tzn ja tak przynajmniej mam ze skryptem).

Ale nie zmienia to faktu, że czekam na recenzję, bo temat wydaje mi się ciekawy. Stwórz bracie i pochwal się ;)

P.S - Ja to bym w ogóle podarował sobie taki długi wstęp, ludziom nie będzie się chciało wysłuchiwać story of your life - przejdź od razu do rzeczy ;)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez ichabod » Cz maja 03, 2012 11:16 pm

To tak na wypadek, gdybyś nie zrozumiał za pierwszym razem :P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez mietczynski » Cz maja 03, 2012 11:33 pm

dokładnie :]
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez speiderman » Pt maja 04, 2012 11:08 am

Ciężko powiedzieć. Rzuciłeś słowa samego wstępu, a nie wiemy nawet czy reszta będzie 10 czy 100 razy dłuższa. A ogólnie zabrzmi to pewnie kretyńsko, ale każdy wymienił moje obawy. Nie wiemy czego to ma dokładniej dotyczyć, zresztą okaże się, że to pewnie tylko maleńki ułamek całości (a ważniejsze jest to, co po intrze), a i tekst pewnie będzie zmieniany jeszcze kilka razy. Złap wenę, wypisz wszystko co Ci wpadnie do głowy, a potem ewentualnie popraw i pokaż nam przynajmniej część gotowego materiału.

I, podobnie jak Ichabod, mam nadzieję, że nie ograniczysz się jedynie do narzekania na to, co było kiedyś, bo też mi się przejadło :P .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: "Co nam wciskają kapitaliści"

Postprzez Tremirenes » Pt maja 04, 2012 5:43 pm

Nie będzie typu "jak to było kiedyś", lecz z całą pewnością będzie marudzenie na dowcipy gorsze od moich i debilne zachowania postaci (jeden z naprawdę wielu przykładów, a i nie najbardziej bijący w oczy: jedna z g(ł)ównych bohaterek ma matkę policjantkę. W jednej scenie widzimy, jak kożysta z ipoda/odtwarzacza mp3/ innego badziewia, a w następnej targuje się z matka, że jeszcze nie ma komórki), postaci, które odrzucają i to, co bynajmniej nie jest dobrym przykładem dla młodzieży (teoretycznie ten typ filmów ma również wychowywać, ale coraz bardziej myślę nad zarzuceniem tego ostatniego pkt.)

Co do samej recenzji: spróbuję to zrobić w lekkim, nieco dowcipnym stylu(aczkolwiek nie wiem, czy wyjdzie), jednak ma to być w miarę rzeczowe. Z tym wspominkiem o dyskusji dam sobie za waszą radą spokój(już to właściwie wyciąłem).
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość filmowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron