That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Opinie o recenzjach Nostalgia Critica

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Sorano » Wt kwi 17, 2012 5:56 pm

Ano rządzi. Dla mnie to chyba najbardziej charakterystyczny polski recenzent ;)
To co by ożywić trochę forum, i ja się podzielę historią.
Na początku, jak sporo osób tu piszących, trafiłam na Niekrytego. Lubiłam gościa, nie powiem, w sumie - nadal lubię. Jak potrzebuję czegoś, żeby się odangażować z życia, czegoś, żeby się odmóżdżyć, to nadaje się do tego.
Po pewnym czasie, zauważałam pod NK komentarze, czasem nawet pełne hejtu, w stylu "Niekryty to marna podróbka Nostalgia Critica!!!!!!", "Niekryty Krytyk Niesamowicie Ssie. Sorry, ale przy Nostalgia Critic wypada słabiutko."
Odrzuciło mnie to początkowo od Critica, którego, przez takie komentarze, i ksywkę, zaczęłam sobie wyobrażać jako eleganckiego gościa w okularach, "pełnego stylu" i z ironią, sarkazmem, z wyższością, podejściem "jaki ja to nie jestem zajebisty, a rzeczy, które wyśmiewam, nie są".
Po pewnym czasie jakoś trafiłam na NC, i okazało się, że jeśli chodzi o jego styl, to zupełnie zostałam zwiedziona. Ironią losu jest, że właśnie takie komentarze fanów zrobiły czarny pijar NC ^^
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Daggulka » Wt kwi 17, 2012 7:44 pm

Moje pierwsze spotkanie z NC? Podobnie jak u poprzedniczki, po komentarzach u Niekrytego Krytyka. Uwielbiałam go oglądać, aż w komentarzach trafiłam na pochwalne peany na cześć Nostalgia Critica ;) Długo nie mogłam się przemóc, żeby zacząć go oglądać, aż pewnego dnia jakoś dziwnym trafem obejrzałam jakiś teledysk czy coś i w powiązanych pojawił się NC. Obejrzałam jego recenzję ''Commando'' i to było moje pierwsze spotkanie z Dougiem :)
Daggulka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 7:39 pm

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Carlos » Cz kwi 19, 2012 2:59 am

Ha. Gdy ja pierwszy raz usłyszałem o Nostalgia Criticu, nie znałem jeszcze Niekrytego Krytyka. Zupełnie odwrotnie :D

Doug'a znam prawie od początków jego kariery w internecie, od momentu gdy pierwszy raz wyjechał z ryjem do James'a Rolfe, aka Angry Video Game Nerda, by ten kontrolował swoich fanów ładnych parę lat temu. Nie podobało mu się, że w komentarzach ludzie nieustannie porównują go do James'a, po czym zaczęli wrzucać filmiki, w których puszczali sobie wzajemne wiązanki, oczywiście wszystko w żartach. :D Jako wielki fan Angry Video Game Nerda, dowiedziałem się, że jakiś typ robi mu konkurencję i postanowiłem obadać typa i oczywiście, od razu polubiłem. Pierwszą jego recką, którą obejrzałem był chyba "Kosmiczny Mecz", który generalnie widziałem raz w dzieciństwie i nie uważałem za nic specjalnego. Ale gdy NC rozpoczął drążyć temat cycków Loli, padłem z beki - "Rabbit's aren't sexy. Rabbits are... FOOD. . Z czasem obejrzałem wszystkie recenzje Nostalgia Critica, a gdy już to uczyniłem, zacząłem coraz częściej odwiedzać thatguywiththeglasses.com, a teraz jestem tam stałym bywalcem już przeszło dwa lata.

Czyli w sumie trafiłem na niego przez forum cinemassacre.com :mrgreen:
"Patrzysz, lecz nie widzisz. Widzisz, ale nie dostrzegasz."
Avatar użytkownika
Carlos
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:06 am
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Gracjan » Pt kwi 20, 2012 8:08 am

Moje spotkanie z NC było, że tak powiem dość typowe. Otóż w tym czasie miałem już do czynienia z Niekrytym Krytykiem i jako człowiek, który miał na tyle siły woli i energii, żeby czytać przynajmniej część komentarzy pod jego filmikami, miałem to szczęście, że trafiłem w końcu na komentarz który naprowadził mnie na filmy Nostalgia Critica. Obejrzałem jego filmy zaczynając od Mortal Kombat, potem była reszta filmów, które pamiętałem jeszcze z dzieciństwa i stopniowo zakochiwałem się w tych recenzjach. Wypada mi jeszcze powiedzieć, że dzięki waszym tłumaczeniom filmów NC w końcu trafiłem najpierw na Sponnyego (którego styl po prostu uwielbiam, a poza tym zjechał znienawidzone przeze mnie FFX) i człowieka który jest dla mnie absolutnym Numero Uno czyli Angry Joe. Filmy z NC oglądam do teraz i uważam, że zawsze trzymają naprawdę najwyższy poziom, a niektóre z jego wypowiedzi chociażby "Zull mofo Zull" będę pamiętał chyba jeszcze przez długi czas. No i dzięki niemu poznałem wiele rzeczy, twierdzeń etc. związanych z kinematografią o których nie miałem pojęcia mimo, że jestem fanem filmów (jak chociażby przeskoczenie rekina). Na koniec powiem, że NC, Angry Joe i Sponny stanowią dla mnie pewnego rodzaju trio ideałów i recenzentów, że tak powiem kompletnych, od których naprawdę sporo można się nauczyć.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Cloud » Pn kwi 30, 2012 9:18 am

Dawno temu polecił mi go kumpel i oglądam od tamtego czasu, czyli ze 3 lata będą jak nic. Wierny jestem stronie tgwtg.com i do chwili, w której pojawiło się to całe zamieszanie z przyjazdem Joe do Polski, to nie wiedziałem, że istnieje to forum czy strona "pl". Co w sumie dziwne trochę, bo na Tubce trafiłem na recenzje ludzi, którzy mają tu pozakładane działy, widać jednak łatwiej ich znaleźć na Tubce niż tu. Ale zszedłem z tematu. Zatem NC oglądam ze 3 lata, zaczęło się bodaj od recnezji "Twistera" a dalej to już poszło automatem w zasadzie. Choć czasem lubię sobie zrobić przerwę na miesiąc czy dwa i potem oglądać hurtem te odcinki, które się w tym czasie na stronie pokazały.
Cloud
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:23 am

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Ziencio » Śr maja 02, 2012 10:48 pm

Do dziś pamiętam pierwszy obejrzany film z Dougiem(wtedy NC nie znałem jeszcze). To była 2 klasa gimnazjum kiedy zobaczyłem klasyczne odejście z pracy(uwielbiam początek, jak włącza motyw z Odysei Kosmicznej, a potem jak chodzi z tym boomboxem - wprost cudowne). Nie wspominając o 5 seconds filmach. Zaś jeżeli chodzi o samego NC - można powiedzieć, że dopiero od "beef'u" z Nerdem się zainteresowałem(jestem psychofanem AVGN'a od 2007, czekam niecierpliwie na pełnometrażówkę!). Ale pierwsza recka - cholera, nie pamiętam, chyba bardziej to było zestawienie(ale jakie dokładnie - to już nie mam pojęcia). Wciągnąłem się w niego od 2009 i dalej nie przestaje mnie rozwalać.
Avatar użytkownika
Ziencio
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 12:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez ZombieMax » Pt cze 01, 2012 6:13 pm

edited
Ostatnio edytowano So cze 30, 2012 2:42 pm przez ZombieMax, łącznie edytowano 1 raz
ZombieMax
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt cze 01, 2012 5:44 pm

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Tuśka » Pt cze 01, 2012 6:38 pm

ZombieMax napisał(a): A w międzyczasie poznałem jeszcze Cinema Snoba i nawet kilkukrotnie wymienialiśmy maile na temat projektu, który mu zaproponowałem a z którego niestety nic nie wyszło

Uuu, a można wiedzieć, co to za projekt 8-)?
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez ZombieMax » Pt cze 01, 2012 7:15 pm

edited
Ostatnio edytowano So cze 30, 2012 2:42 pm przez ZombieMax, łącznie edytowano 1 raz
ZombieMax
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt cze 01, 2012 5:44 pm

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez UncleMroowa » So cze 02, 2012 11:04 am

Kurdę, teraz chcę zobaczyć Snoba robiącego recenzje Wilczycy.
Sam mógłbym zrobić te napisy, jakby trzeba było ;P

A Pora Mroku nie ma napisów angielskich gdzies na rynku? Przecież to w miarę nowy film.
Hm, wygląda na to, że tak.
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nostalgia Critic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron