That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Opinie o recenzjach Nostalgia Critica

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Punisher45100 » Pn wrz 30, 2013 6:27 pm

O, widzę, że dawno tu nikt nic nie dodał, a więc teraz ja napiszę jak trafiłem na Nostalgia Critica xd
Zaczęło się tym jak zajarałem się pewnym komiksem i filmem pt.Kick-Ass, a NK miał akurat "recenzje" ekranizacji, która bardzo przypadła mi w tedy do gustu i postanowiłem sprawdzić jego inne filmiki i w ten sposób zacząłem obejrzeć wszystkie twory Niekrytego. Zajęło mi to około 6 godzin aż oczy bolały ale dalej oglądałem i przy wielu filmikach się naprawdę uśmiałem. W końcu trafiłem na film NC o nazwie Titanic - animowany musical. Nie przypadł mi w tedy zbytnio do gustu chyba ze względu na to, że był w dość kiepskiej jakości i przyznam, że nie chciało mi się czytać xd. Zapomniałem o nim i po kilku miesiącach miałem zajawkę na Dark Knighta, a bardziej na Jokera i wpisywałem coś o tym drugim na YT i trafiłem jakoś na parodię historii blizn Jokera w wykonaniu Douga, w tedy rozśmieszył mnie ten filmik niemal do łez więc postanowiłem sprawdzić inne jego dzieła. Ogarnąłem w tedy również innych recenzentów, z których najbardziej do gustu przypadł mi Spoony, Linkara i oczywiście NC z polski też oglądałem np. Ichaboda, Mroowe itp. Najoryginalniejszy w sposobie recenzji wydawał mi się Kolmyr i jakiś taki fajny klimat miał (co nie oznacza, że inni nie byli również świetni xd). Napisałbym tu jeszcze sporo rzeczy, ale nie bd zaśmiecał forum i już zakończę ten post :P
Punisher45100
 
Posty: 2
Dołączył(a): N kwi 15, 2012 4:04 pm

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez anlimeczka » Pn gru 16, 2013 10:40 pm

No to teraz moja "olśniewająca historia" poznania Nostalgia Critica.
Ja stosunkowo niedawno dołączyłam do grona fanów NC i to w pewnym sensie gdzieś tak rok za późno bo jakbym słuchała co się do mnie mówi to prawdopodobnie pojawiłabym się tu wcześniej. Ale po kolei.
Gdzieś tak półtora roku temu koleżanka pokazała mi polską osobistość internetową znaną jako Maciej Frączyk aka Niekryty Krytyk. No gość mi nawet się spodobał a że w tamtym okresie cierpiałam na brak interesującego zajęcia zaczęłam go oglądać. I z tego co pamiętam to w jego filmiku w którym "recenzował" samego siebie stwierdził że zrzyna bezczelnie (czy jakoś tak podobnie) z Nostalgia Critica i R. W. Johnsona. Później w swojej książce (którą pożyczyła mi wcześniej wspomniana koleżanka) też chyba wspomniał o czymś takim. No ale jak to gimbus i to ze stażem (3 klasa nie przelewki ;) ) przeszłam nad tym do porządku dziennego. Nawiasem mówiąc NK mi się po pewnym czasie znudził i nie pamiętam kiedy ostatnio byłam na jego kanale.
Za to na tegorocznych wakacjach za sprawą innej koleżanki zafascynowałam się amerykańską stroną Jutjuba. Najpierw był MEM, potem HISHE (i w tym momencie owacje na stojąco dla Luklasera za tłumaczenia na jego kanale), później CinemaSins i ScreenJunkies (Honest Trailers itd.). I to za sprawą tego ostatniego kanału znalazłam się tutaj. Otóż zaczęłam oglądać filmik z okazji pierwszej rocznicy powstania tego kanału (?) i występowały w nim różne inne gwiazdy internetu, między innymi właśnie Nostalgia Critic. To był dla mnie taki lekki szok no bo WTF gość drze mordę ("A BAT CREDIT CARD!!!") i strzela? :D Ale w tym momencie przypomniało mi się że to jest ten gość który jest... ekhem... inspiracją :? dla NK i postanowiłam zobaczyć co on tam nagrywa. Wpisałm w wyszukiwanie na YT nostalgia critic i mi wyświetliło jego recezję "Battlefield Earth" z waszym tłumaczeniem. Obejrzałam i na początku byłam lekko skonsternowana bo nic nie ogarniałam ale potem to już leżałam ze śmiechu :D Później trafiłam na tą stronkę i forum i oczywiście mój pierwszy post dotyczył problemów - nie ma to jak pokazać się od najlepszej strony ;) . A gdzieś tak jeszcze w między czasie podczas oglądania filmów rocznicowych zainteresowałam się bardzo Spoonym którego po prostu pokochałam i okazało się że to ten sam gość którego cameo miałam niewątpliwą przyjemność podziwiać podczas mojego pierwszego kontaktu z recenzjami NC :D
O boże ale się rozpisałam :) przepraszam bardzo za chaos straszny w tym opisie :) pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów a w szczególności dla tłumaczy :D
anlimeczka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 7:28 pm

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez speiderman » Wt gru 17, 2013 11:46 am

anlimeczka napisał(a): No ale jak to gimbus i to ze stażem (3 klasa nie przelewki ;) ) przeszłam nad tym do porządku dziennego. Nawiasem mówiąc NK mi się po pewnym czasie znudził i nie pamiętam kiedy ostatnio byłam na jego kanale.

Znak, że zbliżasz się do liceum ;) . Niezła historia i mam nadzieję, że reszta tłumaczeń także się spodoba na przyszłość.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez STONECOWN » Wt lut 25, 2014 5:59 pm

Czas odświeżyć temat ! :D Otóż w zamierzchłych czasach (rok 2010...) dużo interesowałem się Retro konsolami i cóż... trafiłem na AVGN. Przez dłuższy czas oglądałem Jego filmiki aż pewnego dnia natrafiłem na ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=HT2WcbBU1vI W tedy kompletnie nie kojarzyłem NC, a to był mój pierwszy kontakt z min. Film mi się spodobał i zaczął przeszukiwać "Jutuba" w celu znalezienia recenzji. Pierwszą recenzją jaką obejrzałem była recenzja Dna Niepodległości, dzięki której dowiedziałem się o ekipie TGWTGPL.
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Mój Blog:[url] http://universejar.blogspot.com/[/url]
Twitter:[url] https://twitter.com/stonecown[/url]
Avatar użytkownika
STONECOWN
 
Posty: 8
Dołączył(a): N lis 04, 2012 7:00 pm

Re: Pierwsze spotkanie z Nostalgia Criticiem

Postprzez Farabundo » N sie 23, 2015 3:40 pm

Pod koniec listopada poprzedniego roku otrzymałem Iphone'a z internetem, dzięki czemu zyskałem czas na oglądanie filmików z YouTube, na co dotychczas nie miałem czasu. Obejrzałem sobie Xiaolin-pojedynek mistrzów (obecnie zdjęty), Historię Memów, Szczere Zwiastuny, Dzieciaki z klasy 402, Pokręcone Historie Biblijne, Jak Powinno się Zakończyć oraz różne hity internetu, jak Nyan Cat, Badger Badger Badger, Chocolate Rain, przypomniałem sobie stare piosenki... gdzieś tak w lutym 2015 obejrzałem większość odcinków Niekrytego Krytyka, jednak strasznie mnie zawiódł, bo z odcinka na odcinek żarty robiły się coraz bardziej nieśmieszne, systematycznie zaniżały poziom. Z Wikipedii dowiedziałem się, że NK inspirował się postaciami wykreowanymi przez amerykańskich komików z YT, jak Ray William Johnson, Nostalgia Critic i Angry Video Game Nerd Critic (którego długo myliłem z Angry Joe, bo obaj zajmowali się grami). Około 30 marca 2015 wpisałem do YT Nostalgia Critic pl i tak poznałem NC. Pierwszy film, jaki obejrzałem, a który już na wstępie przykuł moją uwagę, był ''Babcię przejechały renifery''. Byłem zaskoczony, że wziął na warsztat ten film z Cartoon Network, którego miałem okazję bardzo rzadko oglądać (dwa razy, z czego pierwszego nie zapamiętałem, drugi pozostał mi w pamięci szczątkowo, jednak znałem kwestię chłopca, który powtarzał na procesie: "Iiii?"). Ucieszyłem się, że mogę ten film obejrzeć we fragmentach w polskim tłumaczeniu, bo darmową polską wersję znalazłem później tylko na chomikuj.pl, gdzie bez płacenia można było zobaczyć pierwsze 10 minut.

Co do samej recenzji - od razu spodobał mi się NC, który robił to, czego najwidoczniej oczekiwałem od Niekrytego Krytyka - że będzie w satyryczny sposób ukazywał wady źle zrobionego/nostalgicznego dzieła (''Babcię przejechały renifery'' mieścił się w tym przedziale zdaje się minimalnie, bo powstał w 2000). Następne recenzje, które obejrzałem po tej wyżej wymienionej, to (dokładnej kolejności nie pamiętam) "Lochy i smoki" (film z żywymi aktorami), "Lorax", "Most do Terabithi" (film, który oglądałem jako dziecko), "Czarodziejka z księżyca" (wróciłem do niej trzy razy, a u NK za drugim razem uznałem, że lepiej będzie obejrzeć sam serial, niż "recenzję" NK), "Inspektor Gadżet" (kolejny film z żywymi aktorami), itd. Obecnie spełniłem swe marzenie i obejrzałem prawie wszystkie recenzje NC w języku polskim, toteż nie jest on już moim idolem, jak dawniej, ale wciąż wypatruję na YT recenzji z jego udziałem. Uwielbiam zwłaszcza, jak bierze się za krytykowanie filmów animowanych, tak jak ostatni "Pound Puppies" (film animowany).

NC sprawił, że postanowiłem zostać filmoznawcą i ponownie zacząłem oglądać ciekawe filmy (''Obywatel Kane'', ''Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona'', ''Ostatnie Kuszenie Chrystusa'', którego obejrzałem wczorajszej nocy razem z "Pasją" Mela Gibsona, i wiele wiele innych). Najbardziej cieszą mnie Top 11 NC i mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł obejrzeć któryś w języku polskim.

Nie żałuję dnia, w którym poznałem NC i wciąż uwielbiam go oglądać! :D
Farabundo
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 26, 2015 3:47 pm

Poprzednia strona

Powrót do Nostalgia Critic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron