That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Ulubiona Recenzja

Opinie o recenzjach Nostalgia Critica

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez ichabod » Śr maja 18, 2011 1:37 am

Omg, myślę, że powinieneś przeczytać to, co napisałeś jeszcze raz i przerobić to na polski :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez Luklaser » Śr maja 18, 2011 1:17 pm

Tańczący z worami napisał(a):A, także świetna recenzja filmu Batman Forever i tekst 'of Course, czy z tego samego filmiku, gdy Arnold Schwanzeneger, wcielający się w postać MR.Freeza'a zadaje pytanie 'What killed the dinosaurs?'


Przede wszystkim wydaje mi się, że masz na myśli film "Batman i Robin". ;) Niestety NC uznał "Batman Forever" za przyzwoity i możemy zapomnieć o recenzji tego filmu.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez MacG » Cz maja 26, 2011 9:55 am

Ostatnimi czasy będą to odcinki z recenzjami starych reklam oraz "X Meni".

Bardziej ogólnie palmę pierwszeństwa dostają "Żółwie Ninja", "Conany" oraz listy najlepszych kreskówek i pochodzących z nich piosenek.
Avatar użytkownika
MacG
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 9:24 am

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez Kirian » Cz cze 23, 2011 4:53 pm

Zdecydowanie "Dungeons and Dragons" i mam nadzieję zobaczyć ją w wersji z napisami :) Chciałabym pokazać ją paru znajomym osobom, które niestety angielskiego nie znają na tyle, żeby obejrzeć ją swobodnie i wychwycić wszystkie żarty.
Avatar użytkownika
Kirian
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 4:47 pm

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez roofix » Pt cze 24, 2011 11:55 am

Luklaser napisał(a):Niestety NC uznał "Batman Forever" za przyzwoity i możemy zapomnieć o recenzji tego filmu.

A to czemu? :cry:
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez Luklaser » Pt cze 24, 2011 2:35 pm

roofix napisał(a):
Luklaser napisał(a):Niestety NC uznał "Batman Forever" za przyzwoity i możemy zapomnieć o recenzji tego filmu.

A to czemu? :cry:


Cytat z "Batmana i Robina":
Burton was booted off the sequels and replaced with another director. Enter Joel Schumacher, the director of the third Batman film, Batman Forever, which was definitely more kid-friendly, bringing in stars like Jim Carrey, some bright flashy colors and some really corny one-liners. It wasn't good, but it certainly wasn't horrible. It was the Batman film studios always wanted: Safe and marketable. And as you would imagine, it was a big hit.

Osobiście nienawidzę tego filmu i muszę przyznać, że gorsza od sytuacji, w której NC krytykuje film, który uwielbiam, jest sytuacja, kiedy Criticowi podoba się film, którego nienawidzę.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez roofix » Pt cze 24, 2011 2:45 pm

Osobiście nie rozumiem sytuacji - "nie recenzuję filmu, bo dobry, recenzuję tylko kiepskie". Wiadomo, jego wola, ale trochę to taka jazda na jednym schemacie.
Przyznam, Batman Forever z rolą Carreya ja uwielbiam :) I chętnie mimo to obejrzałbym, co Critic by o tym powiedział. Nie można tylko krytykować filmów, jeździć po nich. Oglądanie pozytywnych recenzji też może być fajne.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez Akane » Pt cze 24, 2011 3:32 pm

roofix napisał(a):Osobiście nie rozumiem sytuacji - "nie recenzuję filmu, bo dobry, recenzuję tylko kiepskie". Wiadomo, jego wola, ale trochę to taka jazda na jednym schemacie.

Bo taki jest zamysł na postać NC. Dokładnie taki jest schemat - recenzowanie kiepskich filmów. Wyjątki się zdarzają (Trybut dla Animaniaków), ale z założenia Nostalgia Critic jest recenzentem ZŁYCH filmów, a nie filmów jako takich.

roofix napisał(a):Nie można tylko krytykować filmów, jeździć po nich.

Ponieważ? :roll:

roofix napisał(a):Oglądanie pozytywnych recenzji też może być fajne.

Jasne. Wystarczy poszukać recenzentów, omawiających dobre filmy. NC do takich z zasady nie należy (jak już wspomniałam - zamysł na postać był inny i Doug się tego trzyma).
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez roofix » Pt cze 24, 2011 3:42 pm

Po prostu stwierdziłem, że prezentowany schemat może zrobić się irytujący i po czasie trochę schematyczny, nużący (dla mnie to recenzowanie tylko złych filmów). Ale jeśli taka była formuła i tego się Doug trzyma, nie będę miał zastrzeżeń. Chociaż parę odchyłów od reguły (moim zdaniem) zawsze dobre.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Ulubiona Recenzja

Postprzez Akane » Pt cze 24, 2011 4:38 pm

roofix napisał(a):Po prostu stwierdziłem, że prezentowany schemat może zrobić się irytujący i po czasie trochę schematyczny, nużący (dla mnie to recenzowanie tylko złych filmów).

Ale wiesz, to troszkę tak jakbyś oglądał serial, czy ja wiem... "Przyjaciele" i po iluś tam odcinkach uznał, że coś mało w nim wątków kryminalnych ;) Albo od "True Blood" oczekiwał scen sitcomowych. Większość serii trzyma się wybranego na początku schematu i zwykle wychodzi im to jednak na dobre. Są wyjątki od reguły, choćby "Supernatural" potrafi genialnie (imo) przemieszać grozę z komedią rodem z "Dwóch i pół", ale to po prostu trzeba umieć zrobić. Na dłuższą metę nie można chyba za bardzo pogrywać gatunkami, bo widz może poczuć się zdezorientowany. Od NC większość osób oczekuje mieszania z błotem kaszany, bo na to są przygotowani. Taka jest konwencja. Czy to dobrze? Można dyskutować.

Osobiście też lubię umiar i cenię tzw. złoty środek i stąd choćby moje uwielbienie dla Angry Joe, który nie skupia się tylko na tym co złe, czy tylko na tym, co dobre. Sięga po rozmaite tytuły i potrafi w fajny sposób podejść zarówno do kompletnego syfu, jak i do absolutnej perełki. Ale to Joe. Każdy recenzent ma jakiś swój pomysł na własną postać bądź na serię i jeśli w pewnym momencie zorientujemy się, że nas już ten pomysł przestał bawić, możemy poszukać alternatywy. Tej troszkę jest, na razie głównie na scenie zagranicznej. I dobrze, bo przynajmniej jest w czym przebierać :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nostalgia Critic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron