That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Najnowsze recenzje

Opinie o recenzjach Nostalgia Critica

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Puty » Pt sie 17, 2012 3:56 pm

Luklaser napisał(a):
Puty napisał(a):34 minuty? 5 minutowa sekwencja krzyku? Dziękuję, postoję.

Jak chcesz... ja wolę posiedzieć i przy okazji się pośmiać ;)

Co kto lubi. Mnie po jakimś czasie ten sam żart/gag opowiadany w kółko przestaje śmieszyć.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Luklaser » Pt sie 17, 2012 4:06 pm

Nie umiesz się wciągnąć w teorie spiskowe ;) . Wpis na Facebooku już ktoś przytaczał. To krótkie "We've had our laughs, but as we all know, all good things must come to an end..." i 503 komentarze pod spodem, w których część osób pisze, że to fake, część, że będzie tęsknić, część podciągnęło ten dowcip i tak dalej...
Natomist jeśli chodzi o recenzję Alien, chodziło mi o "Alien Resurrection". Jest tam kilka dobrych dowcipów. Możesz to sobie obejrzeć tu:
http://www.youtube.com/watch?v=SeEvzLsVm54

Kontrargumenty:
- to jego jedyn źródło utrzymania. (to jest argument-killer, nic innego się nie liczy)

Ale zmienił stan cywilny. Nawet dał na końcu komunikat "I know you can see my ring in a few shots". Może czas założyć rodzinę i znaleźć sobie normalną pracę? :)

Osobiście liczę na przemianowanie z Nostalgia Critic na po prostu Critic i tylko mu to na zdrowie wyjdzie.

Nie wiem czy to sugestia do rozszerzenia przedziału czasowego, jakim się zajmuje, czy po prostu porzucenia formy? Mógłby rozszerzyć swój zakres o jakieś 5 lub 10 lat. Nie widzę przeszkód. W końcu z czasem samo słowo "Nostalgia" zmienia swój zakres. Jeśli jednak liczysz na to, że skupi się bardziej na "fachowym ocenianiu filmów", to mamy już od tego miliony osób w Internecie i nie sądzę żebyśmy podszebowali jeszcze jednej. Nigdy nie rozumiałem idei recenzowania filmu, jednocześnie spoilerując go od początku do końca. NC zawsze to robił przede wszystkim po to, żeby rozśmieszyć widzów. W innym celu byłoby to po prostu bez sensu. A jeśli chcesz żeby bez spoilerów dzielił się z widzami swoją opinią, już to robi w ramach dopełnienia "Bum Reviews".
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Kaczor » Pt sie 17, 2012 5:55 pm

Dla mnie wrzaski Critica to jego znak firmowy, niczym bluzgi AVGN ;)
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez speiderman » Pt sie 17, 2012 8:20 pm

Hm, chyba muszę podzielić post na części.

Film: Tak! Jeszcze dwa dni przed myślałem o tym, że to idealny film do omówienia i myślałem kiedy wreszcie to zrobi. 10 lat temu chciałem go obejrzeć podobnie jak młody Critic, ale jakoś mnie to pominęło... i nie było mi nawet żal. Gdy po jakimś czasie widziałem fragmenty w telewizji, w tym ze Scrappy'm, a potem dowiedziałem się, że to on był głównym przeciwnikiem poczułem się tak zażenowany i ogłupiony, że nie chciałem go nigdy więcej oglądać. A druga część była chyba nawet jeszcze gorsza. Jako adaptacja też wyszedł dziwacznie i słusznie go zjechano.

Recenzja: To było... świetne. Właściwie to chyba jedna z lepszych od dłuższego czasu. Nawet wcale mi się nie dłużyła, pomimo tego, że to jedna z dłuższych. Genialny pomysł z różnymi okresami czasowymi (dobrze zgrany i zagrany), genialny zwrot akcji przed reklamą i górujące gdzieś widmo zagłady (przyznaję, że uwielbiam takie motywy). Nawet żarty wyjątkowo się udały. A zakończenie było... naprawdę ciekawe i sam nie wiem jak je opisać (nostalgiczne?).

Przyszłość? - Kurka, czytając komentarze myślałem, że to po prostu będzie powiązane z "By zwiewać śmiało", ale... to naprawdę wyglądało na koniec, w dodatku bardzo fajnie wymyślony. Jeśli czwarty film rocznicowy był specjalnie pod to zaplanowany, to naprawdę nie wiem czego się po nim spodziewać, a zapowiadany koniec nagle zrobił się naprawdę realny. Może to tylko żart, ale sam nie wiem. W każdym razie nigdy nie widziałem Douga jako poważnego krytyka filmowego. Bardziej jako komika pracującego w telewizji, reżysera filmowego albo montażystę zwiastunów (poważnie, uwielbiam zwiastuny filmów rocznicowych). Chyba po prostu nie będę zgadywał i poczekam na rozwój wydarzeń...

PS. Ok, chyba trochę mnie poniosło, bo zapomniałem o partnerstwie z blipem. Ale jakoś mi się żal zrobiło na myśl końca Critica :P .

PS 2. Końcówka to parodia ostatniej scent Star Trek: Następne pokolenie. Czyli jednak jest pewne nawiązanie: http://www.youtube.com/watch?v=nTQgs2OGVV8

PS 3. Puty, wspomniany 5-minutowy krzyk trwa tak naprawdę pierwsze 2,5 minuty (lol). Możesz po prostu go przesunąć i dać szansę reszcie.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez ichabod » Pt sie 17, 2012 11:04 pm

Ok, ze względu na wasze optymistyczne komentarze i w związku z przytykiem Luklasera (:P), postanowiłem obejrzeć tę reckę. No i... hm, mam lekko mieszane uczucia. Sam pomysł, wykonanie, etc. są wypas i pokazują jak utalentowanym gościem jest Doug (chociaż btw, co do montażu trailerów się nie zgodzę, średnio mi się podobają i tutaj np. wyżej stawiam Brada Jonesa). Tak więc cała ta otoczka jest ok, ale problem w tym, że sama esencja, czyli recenzja mi nie podeszła. Dłużyła mi się strasznie, była mało zabawna, mało konkretna i pamiętając jak absurdalnie złym filmem jest ten Scooby-Doo, aż szkoda mi było zmarnowanego potencjału. Wiadomo, każdemu leży coś innego i widze, że masie ludzi się ten ostatni materiał podobał, ale jakos to tylko potwierdziło moją opinię, że Doug jest zajebisty jak zawsze, ale Nostalgia Critic ssie pałkę niestety.

Cały storyline pozostawił trochę pytań co się w ogóle dzieje i mam nadzieje, że to jakiś wstęp do filmu rocznicowego (btw, wszystko wskazuje na to, że wywalenie Spooniego też mogło być przeprowadzone na potrzeby fabuły, hm, w zasadzie dwóch, licząc tez osobną fabułkę w TSE... chociaż może one są połączone... fuck xD), więc mają moją uwagę, teraz czekam aż spadną mi kapcie z wrażenia po obejrzeniu filmu.
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez speiderman » So sie 18, 2012 9:27 am

Kurczę, jeżeli Twoja teoria o odejściu Spoony'ego się potwierdzi (choć ciężko mi w coś takiego wierzyć), to będziemy mieli powtórkę z Grażyny Żarko i przypadku Lupy i może nawet JesuOtaku.
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Luklaser » So sie 18, 2012 10:40 am

ichabod napisał(a):Sam pomysł, wykonanie, etc. są wypas i pokazują jak utalentowanym gościem jest Doug. Tak więc cała ta otoczka jest ok, ale problem w tym, że sama esencja, czyli recenzja mi nie podeszła. Dłużyła mi się strasznie, była mało zabawna, mało konkretna i pamiętając jak absurdalnie złym filmem jest ten Scooby-Doo, aż szkoda mi było zmarnowanego potencjału.

Ichabod już nie umie mówić inaczej, tylko recenzjami. :roll: Kurde, rozluźnij się człowieku! Oglądasz zwykłą, amatorską komedyjkę, a strzelasz jakieś wypracowanie na 5 z polskiego. :D

Ale co do teorii ze Spoonym, wydaje się badzo prawdopodobna! Ze zwiastuna wynika, że w najnowszym filmie gra czarny charakter i wszystko pasuje idealnie do sytuacji na stronie! Ale jeśli tak, to ciekawe jak zareagują na to zaskoczeni widzowie? Niby fajna, udana wkręta, ale skoro ludzie wściekali się na cienkie wkręty z Niekrytą "Wojną videoblogów" i z Grażyną Żarko, to jak mogliby zareagować na udaną wkrętę z NC i Spoonym?
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Nemo » So sie 18, 2012 12:23 pm

Nie rozumiem jak coś co doprowadziło do tony naprawdę obrzydliwego hatemailu skierowanego w Lupę, gróźb w stronę zarówno jej i Spoonyego, oraz życzenia Spoonyemu bolesnego samobójstwa z użyciem rewolweru jego brata oraz ogólnie tony naprawdę niesmacznej otoczki jaka towarzyszyła temu wszystkiemu, może być uznane za fajne. Co jest fajnego w udawaniu smutnego i chorego człowieka, w dodatku dla promocji filmu? Osobiście nie wierzę w podpuchę, tylko w chorobę Spoonyego. Czego mu tylko współczuć.
A sama recenzja była zadziwiająco w porządku. Kreacje przeszłego i przyszłego wcielenia rzeczywiście wyszły Krytykowi całkiem nieźle, aczkolwiek te wtręty z nadchodzącą zagładą i tak dalej wydawały mi się okropnie zbędne i cały przerywnik z miejscem do którego idą anioły po śmierci obejrzałem patrząc na zegarek i zastanawiając się kiedy to się w końcu skończy. Za to tego zerkania z utęsknieniem jak dużo zostało jeszcze paska filmu nie było podczas recenzji, za co wielki plus.
Everything a writer learns about the art or craft of fiction takes just a little away from his need or desire to write at all.
In the end he knows all of the tricks and has nothing to say.
Avatar użytkownika
Nemo
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 11:21 pm

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Luklaser » So sie 18, 2012 1:06 pm

Nemo napisał(a):Nie rozumiem jak coś co doprowadziło do tony naprawdę obrzydliwego hatemailu skierowanego w Lupę, gróźb w stronę zarówno jej i Spoonyego, oraz życzenia Spoonyemu bolesnego samobójstwa z użyciem rewolweru jego brata oraz ogólnie tony naprawdę niesmacznej otoczki jaka towarzyszyła temu wszystkiemu, może być uznane za fajne. Co jest fajnego w udawaniu smutnego i chorego człowieka, w dodatku dla promocji filmu? Osobiście nie wierzę w podpuchę, tylko w chorobę Spoonyego. Czego mu tylko współczuć.

Może należy rozdzielić chorobę i cierpienia młodego Spoonyego od jego odejścia? Nie wiem, nie czytałem jego Twittera, czy gdzie tam teraz wszyscy go śledzą, ale sam mówił, że konflikt z Lupą nie ma nic wspólnego z jego odejściem. Może ci co śledzili schyłek kariery Spoonyego będą wiedzieć lepiej:
Czy to możliwe, że Spoony jest chory, naprawdę ma problemy i miał prawdziwy konflikt z Lupą, ale odszedł niezależnie od tego wszystkiego na potrzeby filmu?
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Najnowsze recenzje

Postprzez Puty » So sie 18, 2012 1:54 pm

Nie wiem. Np. tacy ludzie jak Ichabod twierdzą, że te jazdy Spoony'ego są normalne i że niepotrzebnie się tym jarałem a tymczasem właśnie przez to został zwolniony. Jeśli to wszystko okaże się farsą to faktycznie zrodzi to pewien niesmak.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nostalgia Critic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron