That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Opinie o recenzjach Nostalgia Critica

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Akane » Śr kwi 18, 2012 1:22 pm

Gracjan napisał(a):Poza tym nie do końca zgadzam się też, z jego opinią na temat filmu pełnometrażowego "Tom i Jerry", ale to wynika zapewne bardziej z typowo dziecięcych wspomnień, a nie z trzeźwego podejścia do tematu (Bo i jak mam podejśc do tego obiektywnie skoro film widziałem ostatni raz kiedy miałem 8 lat?), ach te sentymenty.

Dokładnie, mam tak samo :D I w zasadzie staram się unikać tych produkcji, które oglądałam daaaawno temu i uznałam za znakomite - bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że spaskudziłabym sobie własne wspomnienia ;) No, parę razy nostalgia okazała się silniejsza i sięgnęłam po tytuły z dawnych czasów, ale są takie filmy, do których nie wrócę już na pewno. Niech sobie istnieją gdzieś tam w mojej pamięci jako "epickie" dzieła ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Gracjan » Śr kwi 18, 2012 8:39 pm

No cóż ja miałem coś takiego z wieloma filmami, które telewizja postanowiła znowu puścić, ze wspomnę tutaj chociażby "Kosmiczny Mecz", kiedyś ten film kochałem, a kiedy oglądałem go ostatni raz jakieś dwa lata temu, to moja reakcja była mniej więcej w stylu "What the hell?" no i niestety z kochanego w dzieciństwie filmu, zmienił się on dla mnie hmm...nawet ciężko mi powiedzieć w co.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Ziencio » Pn maja 07, 2012 9:55 pm

Są recenzje, z którymi kompletnie się zgadzam. Są też takie, z którymi oceną aż tak się nie utożsamiam, jednocześnie jestem w stanie zrozumieć. Ale też jest parę perełek, gdzie kompletnie się nie zgadzam z oceną danego filmu:
- Synalek - moim zdaniem jeden z bardziej niedocenionych filmów z lat '90, zaś zrobienie Culkina na psychola jest wręcz strzałem w dziesiątkę, Kevin w wersji hardcore, w kategorii thriller dobrze się realizuje, no i wizja psychopatycznego dziecka jest realna - w roku wydania filmu('93) zdarzyła się zbrodnia, gdzie dwóch 10-latków porwało matce niespełna 3-letnie dziecko, a następnie torturowali i zabili je, na YT poszukajcie info o James Bulgerze
- Conan - tu z racji psychofaństwa obu filmów uważam, że do pewnych rzeczy, scen przyczepiał się bez sensu
- Tom i Jerry - tu odzywają się echa z dzieciństwa, kiedy uwielbiałem ten film(nawet miałem oryginalne VHS), może to sprawa pl dubbingu(i o dziwo lubiłem piosenki!), jak złapię go w TV to chętnie obejrzę żeby sprawdzić, czy obecnie wytrzymam :P
- Child's Play - Chucky zawsze spoko i nie zgodzę się, że się zestarzał, nadal ogląda się przyjemnie, a co do tego, że jest "over-the-top" - taka cecha slasherów, love it or hate it ;)
- Moulin Rouge - whoa, byłem zaskoczony jak podawał top filmów, których nie trawi, ale reszta uwielbia, na szczycie podium, pomijając recenzję, która była EPICKA(zaryzykowałbym, że jedna z najlepszych i dla Critica, i Chickowej), to trochę przesadza z besztaniem, owszem, to nie poziom Hair, Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Picture Show, czy z nowszych Chicago, ale nadal można się bawić przy tym filmie, uważam go za solidny
Avatar użytkownika
Ziencio
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 12:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Trojden » N lip 29, 2012 9:56 pm

W recenzji "Kosmicznego meczu" raziło mnie to, że NC nie skupił się tylko na samym filmie, jako rzeczy samej w sobie, tylko na reklamowej otoczce, jaką wcześniej zrobiono wokół Michaela Jordana i Królika Bugsa.
I, jak dla mnie, za bardzo przyczepił się do postaci Króliczki Loli i do jej "królikowatości", która jakoby kłóciła się z jej seksownością i kobiecością.
Owszem, "Kosmiczny mecz" miał wiele wad, ale NC jednak za mocno go zjechał. Mimo wszystko, mam pewien sentyment do tego filmu. I trochę śmiesznych scen tam było. Looney Tunes nie były tak śmieszne, jak w serialikach, ale nie były tylko głośne i irytujące, jak stwierdzał NC.
Generalnie, ta recenzja była zbyt czepialska.

Poza tym, nie zgadzam się z nieumieszczeniem na liście top 11 animowanych łotrów Disneya Złej Królowej z "Królewny Śnieżki" i z umieszczeniem Skazy na zaledwie 9 miejscu tej listy - bądź co bądź, Skaza był bratobójcą, którym nie był ani Ratigan (zbyt wysoko w rankingu - dałbym go na ostatnie miejsce), ani Gaston (też za wysoko w rankingu), ani Frollo, ani Zła Macocha.
Przyznaję, nie oglądałem "Mysiego Detektywa", ale Skaza, jako bratobójca, powinien być wyżej na liście niż Ratigan.

W rankingu top 11 najstraszniejszych kreacji tego umieszczonego na najniższym miejscu dałbym wyżej. pobocie na śmierć swojej dziewczyny jest naprawdę potworne.
Trojden
 
Posty: 40
Dołączył(a): N lip 29, 2012 9:34 pm

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez [KG]Gameshoes[KG] » Cz sie 23, 2012 11:42 am

Całkowicie się nie zgadzam z recenzją Scoobiego Doo. Moim ulubionym filmem z dzieciństwa ,który do teraz oglądam z wielkim zapałem i uśmiechem na ustach:D.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam nosa do Nostalagicznych Rzeczy:P...
Avatar użytkownika
[KG]Gameshoes[KG]
 
Posty: 47
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 12:03 pm

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Uknek » So sie 25, 2012 12:34 pm

Także się nie zgadzam z recenzją "Scoobiego Doo".
Do tego podchodzi recenzja "The Lost World: Jurassic Park", która jak dla mnie miała kilka żartów na siłę (np. ten o muzyce Williamsa - gość zrobił zupełnie nowy soundtrack) i moja opinia z filmem kompletnie się nie zgadza, bo film jest naprawde dobry.
Na pewno jeszcze "Kosmiczny Mecz", śmieszna recenzja, ale nie zgadzam się z nią. Tak już jest :P.
Oglądaj nowe odcinki GODZILLAZINE na moim kanale:

http://www.youtube.com/user/Jacob1074?feature=watch
Avatar użytkownika
Uknek
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 1:25 am

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez [KG]Gameshoes[KG] » So wrz 01, 2012 11:06 pm

Właśnie miałem opowiedzieć o kosmicznym meczu. Po recenzji Nostalgia Critica postanowiłem luknąć na ten produkt i sprawdzić ,czy rzeczywiście jest taki zły jak mówił. Gdy go odpaliłem ,spodobał mi się. Czasami jest troszkę głupi ,ale spodobał mi się:). Dlatego "częściowo" nie zgadzam z opinią...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam nosa do Nostalagicznych Rzeczy:P...
Avatar użytkownika
[KG]Gameshoes[KG]
 
Posty: 47
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 12:03 pm

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez jedrzej180 » Cz wrz 06, 2012 7:56 pm

Nietłumaczona jeszcze Świątynia Zagłady, jeden z moich ulubionych filmów. Poza tym, Batman i Robin jest fatalny ale nie zgadzam się z każdym zarzutem Critca na jego temat.
jedrzej180
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt sie 28, 2012 7:01 pm

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Trojden » Cz cze 20, 2013 12:42 pm

Prawie zupełnie nie zgadzam się z recenzją disneyowskiego "Herkulesa". Mi ten film zawsze się podobał - miał mnóstwo akcji i humoru, piękne tła Olimpu i świetny wygląd bogów z tą ich poświatą. Kolory też były super. Jedyne, z czym się zgadzam, to niski poziom intelektualny Herkulesa - faktycznie nie wzbudza on sympatii, w przeciwieństwie do Hadesa. I jedyne, co mnie dziwiło w tym filmie, to obrazy przy piosence "Od zera do bohatera" - zupełnie jakby miała to być jakaś dziwna parodia popkultury i maniery robienia z bohaterów celebrytów i umieszczania ich wizerunków na reklamowanych oranżadach i sandałach i produkowania figurek bohaterów.

NC najpierw w recenzji "Małej syrenki" chwali Alana Menkena za muzykę, a w recenzji "Herkulesa" pomija, że tu też Menken robił muzykę.
"Herkulesa" robili twórcy "Aladyna" i "Wielkiego mysiego detektywa" - John Musker i Ron Clements, i to widać. Jednak "Aladyna" i "Detektywa" Doug uwielbia, a "Herkulesa" nie cierpi. Dość dziwne.

Nie zgadzam się z recenzją "Króla Lwa", gdzie Doug w ogóle nie wspomniał o przepięknej muzyce Hansa Zimmera ze śpiewami w suahili, o niesamowitych plenerach, tłach i kolorach, jeszcze lepszych niż w "Aladynie", odnośnie którego Doug już o tym wspomniał w recenzji.

Nie zgadzam się z recenzją "Shreka", gdzie NC skrajnie wyeksponował słabe momenty, jak rozmowa na moście i rozmowa o cebuli.
Trojden
 
Posty: 40
Dołączył(a): N lip 29, 2012 9:34 pm

Re: Te recenzje, z którymi się nie zgadzacie

Postprzez Tremirenes » Pn sie 26, 2013 9:00 am

Nie będzie odkrywcze, jak wspomnę że recenzja Ponyo jest zwykłym czepialstwem na niekoniecznie aż tak okropnych elementach?
Avatar użytkownika
Tremirenes
 
Posty: 82
Dołączył(a): So gru 24, 2011 8:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nostalgia Critic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron