That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

edson się bawi

Forumowy edson, który 'jest recenzętę'

edson się bawi

Postprzez edson » Śr maja 30, 2012 8:29 pm

Tak sobie wrzucę, bo mogę.

Zaczynam się bawić w robienie tego typu recenzji:

http://www.youtube.com/watch?v=sG_C_llHWmk

Także wyrażenie swojej opinii mile widziane.

Link wymieniony
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: edson się bawi

Postprzez ichabod » Śr maja 30, 2012 8:39 pm

Na pewno wkleiłeś dobry link?
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: edson się bawi

Postprzez Gaido » Śr maja 30, 2012 8:45 pm

Tommy Wiseau byłby z Grodzkiego dumny :) Pomimo, że filmik trwa 6 minut - pełno dłużyzn, słaba gra aktorska (pomimo, że filmik amatorski), za głośna muzyka... mógłbym długo jeszcze pisac :P
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: edson się bawi

Postprzez Jeremosky » Cz maja 31, 2012 7:02 am

Gaido ma rację. Słaba gra aktorska i zbyt głośna muzyka.
Druga część lepsza. Tutaj tytułowy łowca goni ludzi z siekierą. Kiedy zobaczyłem tą scene to niewiem dlaczego przypomniał mi się skecz Monty Phyton "Lumberjack":

I'm a lumberjack, and I'm okay.
I sleep all night and I work all day.


Może dlatego, że w czasie pościgu główny antagonista dwa razy użył siekiery do rąbania drzewa.
Jednak najlepsza była finałowa walka na kije, przy soundtracku z filmu "Gladiator".
Powinno być więcej takich pojedynków filmowych:

Hello. My name is Inigo Montoya. You killed my father. Prepare to die.
Wait a minute, where is my stick?


Podsumowując: Tysiąc wyświetleń na yt w ciągu pięciu lat mówi samo za siebie. Arcydzieło toto nie jest. Ale muszę stwiedzić, że pomimo tego co wspomniałem na wstępie(właściwie Gaido, ja tylko to powtórzyłem) czekam na kolejne filmy, jednak tym razem zobaczyć jak kręcisz jakąś komedie.
SPARKLE, SPARKLE, SPARKLE,
Avatar użytkownika
Jeremosky
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 4:15 pm

Re: edson się bawi

Postprzez edson » Cz maja 31, 2012 9:35 pm

O matko, oczywiście, że zły link wkleiłem. W sumie nie do końca wiem jak to się stało, bo wydawało mi się, że sprawdzałem... W każdym razie, tutaj moja pierwsza bardzo nieprofesjonalna próba zrobienia jakiegoś niby-pseudo-recenzopodobnego wyrobu.
http://www.youtube.com/watch?v=sG_C_llHWmk

Porady, sugestie, opinie, krytyka, numery kont bankowych, bla bla bla, et cetera mile widziane.

Ciekawostka: Film Łowca nakręcił mój nauczyciel od geografii. Kiedy jeszcze chyba nie był nauczycielem. I, paradoksalnie, trzyma poziom polskich horrorów. No, przynajmniej Legendy...
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: edson się bawi

Postprzez Gaido » Cz maja 31, 2012 9:55 pm

Ochochocho, ciekawe sformułowanie w 47 sekundzie. Nie powiem czemu :P

Serio może być z Ciebie coś bardzo fajnego. Trochę jesteś jak nieoszlifowany klejnot. Masz swobodę w mówieniu przed kamerą. Co prawda milej by było gdybyś częściej spoglądał w kamerę, bo lubię czuć kontakt wzrokowy z rozmówcą. Mówisz ciekawie, ale bardziej mi to przypominało videoblog z wrażeń z filmu niżeli recenzję. Pomimo swobody, obecność kamery trochę blokuje w Tobie emocje i opowiadasz o wszystkim w jednym bardzo neutralnym tonie. Ale z czasem się wyrobisz :P

Gdy już lepiej poznasz swój program do edycji filmów i zaprzyjaźnisz się troszkę z jakimś programem do obróbki grafiki, będzie lepiej niż dobrze. Lepiej będą wyglądać wyskakujące napisy, podobnie swój wywód warto by było podeprzeć jakimiś fragmentami z filmu czy cokolwiek. Podobnie jak w pierwszych filmikach Miecia - tło na którym się znajdujesz jest nudne. Tak, podkreśla kolor Twoich oczu, ale w tym filmiku serio nie jest to najważniejsze :D Rób więcej. TERAZ. JUŻ.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: edson się bawi

Postprzez ichabod » Cz maja 31, 2012 10:53 pm

Nie no, spoko wyszło. Osobiście wolę jak recenzje są dłuższe, mają scenki z filmu, etc, tak żebym mógł sobie obejrzeć coś do obiadu ;P ale naprawdę ciężko mi się do czegoś przyczepić. Odnosząc się natomiast do tego, co mówiłeś, obejrzyj Sin City ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: edson się bawi

Postprzez edson » Pt cze 01, 2012 10:36 pm

Gaido napisał(a):Co prawda milej by było gdybyś częściej spoglądał w kamerę, bo lubię czuć kontakt wzrokowy z rozmówcą.

Wiem, już znajomy mi to wytknął, więc będę się starał bardziej skupiać wzrok w kamerze.

Gaido napisał(a):Mówisz ciekawie, ale bardziej mi to przypominało videoblog z wrażeń z filmu niżeli recenzję.

ichabod napisał(a):Osobiście wolę jak recenzje są dłuższe, mają scenki z filmu, etc, tak żebym mógł sobie obejrzeć coś do obiadu ;P

To w sumie dobrze, bo taki też jest mój zamysł. Bardziej stanie przed kamerą i wyrzucanie myśli po seansie niż profesjonalna recenzja, bo koniec końców jestem tylko pasjonatem, a nie krytykiem, więc zwyczajnie się nie znam.

Mam co prawda napisanych kilka skryptów do recenzji w formule NC, ale raz, że nagrywanie i montowanie tego zajęłoby mi wieki, więc nie bardzo mam ochotę, a dwa, że lepiej się czuję w improwizowaniu.

ichabod napisał(a):Odnosząc się natomiast do tego, co mówiłeś, obejrzyj Sin City ;)

Z Sin City już od kilku lat zwlekam, ale kiedyś w końcu ewentualnie obejrzę.
Jestem nikim, więc mogę sobie pozwolić na wszystko.
Avatar użytkownika
edson
 
Posty: 102
Dołączył(a): N maja 13, 2012 1:16 pm

Re: edson się bawi

Postprzez mietczynski » N wrz 30, 2012 6:17 pm

ichabod napisał(a):Osobiście wolę jak recenzje są dłuższe, mają scenki z filmu, etc, tak żebym mógł sobie obejrzeć coś do obiadu ;P


Stary nikt Ci nie będzie nagrywał trzygodzinnych recenzji -.-
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: edson się bawi

Postprzez ichabod » N wrz 30, 2012 6:24 pm

wtedy jeszcze nie byłem otrzaskany ze stylem edsona, shut up
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do KalekaMentalny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron