That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Szamanka

Mieciuuu, a jak myślisz?

Re: Szamanka

Postprzez ErykCoaPL » Śr paź 03, 2012 1:38 pm

Dlatego dokładnie napisałem:

ErykCoaPL napisał(a):Może było to gdzieś kiedyś podane, ale mógłbyś powiedzieć dlaczego z nim, a nie z jakimkolwiek recenzentem chociażby z tego forum?


Po prostu ta informacja mnie ominęła.

Akane napisał(a):Bynajmniej. Imo żaden twórca nie jest w stanie spojrzeć na własne dzieło "z boku" i opinie osób trzecich są w tym przypadku absolutnie bezcenne.


Powstaje tutaj pewien paradoks, bo wtedy mimo tego że tworzy "dla siebie", to sugeruje się opiniami innych. Tylko co się stanie jak wszelki odzew będzie negatywny, a twórca powie, że właśnie to chciał osiągnąć.

Nic nie zmieni? Ani trochę się nie ugnie? W istnienie tak silnych psychicznie ludzi tez wątpię.

Wynika z tego, że każdy w jakimś stopniu tworzy "pod publikę".
Avatar użytkownika
ErykCoaPL
 
Posty: 45
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 11:28 am

Re: Szamanka

Postprzez Gaido » Śr paź 03, 2012 1:45 pm

ErykCoaPL napisał(a):Tylko co się stanie jak wszelki odzew będzie negatywny, a twórca powie, że właśnie to chciał osiągnąć.


Przecież już takie rzeczy robiłem :D I wiesz co się stało? Nic xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Szamanka

Postprzez ErykCoaPL » Śr paź 03, 2012 1:53 pm

Gaido, chodzi mi teraz o sytuacje abstrakcyjną, w której jakaś osoba miała wczesnej 999999 lajków, a w materiale w którym użyła spójnika "oraz" zamiast "i" miała 999999 dislajków. Sama by nie wiedziała dlaczego tak się stało i by nie widziała w tym nic złego. Uważasz, że w następnym filmiku użyłaby "oraz" wiedząc, że nei zmieni to wartości jej filmiku, a jedynie zaspokoi publikę i zmieni kolor bar'a?
Avatar użytkownika
ErykCoaPL
 
Posty: 45
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 11:28 am

Re: Szamanka

Postprzez ichabod » Śr paź 03, 2012 2:01 pm

Eryk, ja jebie, ale Ty pierdoły wypisujesz. Po kolei:

nikt nie pisał w komentarzach, że crossovery są złe, tylko że Stanek został "źle dobrany" (według mnie)

Wut. Pozwolisz, że zacytuję: "jaki ten stanek jest spierdolony", "ten jełop zwyczajnie świecie wyssał życie z tej recenzji", " ch.u.j nawet do końca nie obejrzałem przez tego idiotę", "Łapka w dół za Stanka :/" i tak dalej. Są też komentarze o tym, żeby mietek nie robił crossoverów, że nie potrzebuje nikogo, żeby robił sam - pod tym filmikiem, pod vlogiem, pod filmem z RoyZą i tak dalej. Idę o zakład, że ktokolwiek by się tam pojawił, dostałby takie same zjeby (no chyba, że to byłby jakiś bóg gimbusów typu Niekryty).

Zwyczajnie publika zachowuje się jak banda buców i cholernie bardzo mi się podoba, że nawet w momencie gdy pod mietkowym vlogiem pojawiły się głosy, że nie chcą żadnego Stanka, to zlał frajerów i robił swoje. Duże propsy za to.


Internet jest miejscem szerzenia się kultury popularnej, która z natury jest komercyjna, co wiąże się z powstaniem relacji klient (widz)- producent (recenzent). Oczywiście nie znaczy, że popieram takie zachowania, ponieważ według mnie prowadzi ono do uzwierzęcenia ludzi. To już są tematy bardziej socjologiczne, aczkolwiek ciekawe i warto by się w nie zagłębić, przed wrzuceniem czegoś do internetu, gdyż publikując coś "podpisujesz" panujące w sieci zasady, będące niekiedy wbrew naszej ideologii. Zatem wiedza i świadomość.

W T F

Chłopie, jakie kurrrde relacje klient - producent. HALO, NIE ZARABIAMY NA TYM. A nawet gdybyśmy, to raz, że niewiele to zmienia (przynajmniej nie powinno zmieniać) w naszym stosunku do tej działalności, a dwa, że to byłyby i tak jakieś marne grosze i nie ma więc możliwości, by całe to robienie filmików wyszło poza hobby.

Pozwolę sobie wcielić się w swoją rolę forumowego buca i powiem, że szczerze mówiąc, mnie niespecjalnie obchodzi zdanie widzów. Czemu miałoby? Jasne, czytam komentarze, są w zasadzie dla mnie najfajniejszą częścią tej całej działalności (nawet nakręciłem pewien filmik TYLKO po to, by poczytać sobie komentarze), trafia się krytyka, którą oczywiście szanuję i do której się zazwyczaj ustosunkowuję, ale mam gdzieś zdanie komentujących na takich zasadach, o jakich ty piszesz. W sensie jak ludzie mi zaczną pisać "ej, nie rób (np.) recenzji gier bo są chujowe, a my chcemy recenzji filmów" to mam rzucić wszystko nad czym pracuję i robić coś na co jest jakieś zapotrzebowanie? Sorry, myślę, że każdy z nas robi to, na co ma ochotę i na takich zasadach, na jakich ma ochotę. Jeśli ludziom się podoba - to bardzo fajnie, a jeśli nie? Fuck that, niech sobie idą oglądać co innego. Oczywiście czasami widzowie potrafią podsunąć fajny pomysł, albo nawet można się zdać na ich głos (jak np. mietek ostatnio z obiektem 10. recenzji) - ale ja mam na myśli pewne priorytety i zasadę. Każdy z nas chce być maksymalnie niezależny i nie ma szans, byśmy sie tu bawili w jakieś rynkowe zależności. Nie ta branża, ziomuś.

Nie miałem na myśli, że ktoś sugeruje się komentarzami z powodu zysku materialnego lub sławy, tylko bardziej chce aby jego praca była pozytywnie postrzegana przez innych

Jakbyśmy mieli się przejmować tym, czy na pewno się nasz stuff spodoba internetom, to byśmy nie wyszli poza nieudolne naśladowanie NC albo letspleje z minecrafta. Nie tak to działa.

Jak powyżej napisałem: profit nie zawsze musi być materialny.

Niezależnie czy profitem ma być kasa (czyli ilośc widzów - w zasadzie na jedno wychodzi), czy coś innego - nie sądzę, by dla kogokolwiek tutaj zdobywanie profitów to był priorytet. Niektóre nasze pomysły chwytają lepiej, inne słabiej, to normalka, ale jeśli ktoś już na starcie przestaje eksperymentować i zamyka się w skostniałej formie, która akurat się na YT przyjęła, to poziom prędzej czy później będzie musiał spaść na łeb na szyję i zauważą to nawet ci lojalni widzowie (przykład z NK).

zastanawiające jest jedynie dlaczego Stanek, przecież jest mnóstwo innych recenzentów

Abstrahując od powodów mietka - noż kurde, przecież jako niezależny i wolny twórca ma prawo sobie wybrać kogo sobie tylko wymyśli. Pasował mu Stanek, jest Stanek. Tym bardziej szacun, że crossover doszedł do skutku mimo tak negatywnego feedbacku
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Szamanka

Postprzez ErykCoaPL » Śr paź 03, 2012 2:28 pm

Przy średniej ok, 100 IQ, ludzie nie są w stanie napisać tego co tak naprawdę chcą przekazać. Nie można zatem komentarzy na YT brać dosłownie.

ichabod napisał(a):Chłopie, jakie kurrrde relacje klient - producent. HALO, NIE ZARABIAMY NA TYM. A nawet gdybyśmy, to raz, że niewiele to zmienia (przynajmniej nie powinno zmieniać) w naszym stosunku do tej działalności, a dwa, że to byłyby i tak jakieś marne grosze i nie ma więc możliwości, by całe to robienie filmików wyszło poza hobby.


A czy żeby być producentem musisz zarabiać? Niewolnikom naprawdę dużo płacili..

ichabod napisał(a):W sensie jak ludzie mi zaczną pisać "ej, nie rób (np.) recenzji gier bo są chujowe, a my chcemy recenzji filmów" to mam rzucić wszystko nad czym pracuję i robić coś na co jest jakieś zapotrzebowanie? Sorry, myślę, że każdy z nas robi to, na co ma ochotę i na takich zasadach, na jakich ma ochotę. Jeśli ludziom się podoba - to bardzo fajnie, a jeśli nie? Fuck that, niech sobie idą oglądać co innego.


Jak to się odnosi do moich wypowiedzi? Powiedziałem gdzieś, że "sprzedanie się" jest właściwe?

ichabod napisał(a):Jakbyśmy mieli się przejmować tym, czy na pewno się nasz stuff spodoba internetom, to byśmy nie wyszli poza nieudolne naśladowanie NC albo letspleje z minecrafta. Nie tak to działa.


Również mam wrażenie, że starasz się przypisać mi jakąś negatywną cechę. Może jestem zbyt wrażliwy, ale jeżeli tak, to podchodzi to pod manipulacje tłumem, co z kolei nie jest pozytywne. O nic nie oskarżam, bo bardzo możliwe, ze coś innego miałeś na myśli.

ichabod napisał(a):Niezależnie czy profitem ma być kasa (czyli ilośc widzów - w zasadzie na jedno wychodzi), czy coś innego - nie sądzę, by dla kogokolwiek tutaj zdobywanie profitów to był priorytet. Niektóre nasze pomysły chwytają lepiej, inne słabiej, to normalka, ale jeśli ktoś już na starcie przestaje eksperymentować i zamyka się w skostniałej formie, która akurat się na YT przyjęła, to poziom prędzej czy później będzie musiał spaść na łeb na szyję i zauważą to nawet ci lojalni widzowie (przykład z NK).


Nie wiem jak to co piszesz ma się w jakikolwiek sposób odnosić do cytatu jaki wcześniej podałeś. Zysk to może być duma, satysfakcja z własnego dzieła, to nie jest zysk?

ichabod napisał(a):Abstrahując od powodów mietka - noż kurde, przecież jako niezależny i wolny twórca ma prawo sobie wybrać kogo sobie tylko wymyśli. Pasował mu Stanek, jest Stanek. Tym bardziej szacun, że crossover doszedł do skutku mimo tak negatywnego feedbacku


poda ktoś wreszcie ten powód?
Avatar użytkownika
ErykCoaPL
 
Posty: 45
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 11:28 am

Re: Szamanka

Postprzez ichabod » Śr paź 03, 2012 2:33 pm

Ok, ja odpadam.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Szamanka

Postprzez ErykCoaPL » Śr paź 03, 2012 2:37 pm

Bo?
Avatar użytkownika
ErykCoaPL
 
Posty: 45
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 11:28 am

Re: Szamanka

Postprzez ichabod » Śr paź 03, 2012 2:40 pm

bo przy średniej ok, 100 IQ, ludzie nie są w stanie napisać tego co tak naprawdę chcą przekazać.
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Szamanka

Postprzez Akane » Śr paź 03, 2012 2:44 pm

ErykCoaPL napisał(a):poda ktoś wreszcie ten powód?

Pierwsza strona tego tematu, post Mietka się kłania.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Szamanka

Postprzez ErykCoaPL » Śr paź 03, 2012 2:48 pm

ichabod napisał(a):bo przy średniej ok, 100 IQ, ludzie nie są w stanie napisać tego co tak naprawdę chcą przekazać.

Jakby ludzie decydowaliby o swoim losie, to by się pozabijali. Uważam większość ludzi za idiotów. Taka moja opinia.

Akane napisał(a):Pierwsza strona tego tematu, post Mietka się kłania.


Dziękuje, o to własnie mi chodziło.
Avatar użytkownika
ErykCoaPL
 
Posty: 45
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 11:28 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mietczynski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron