That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Recenzje Mietczyńskiego

Mieciuuu, a jak myślisz?

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez mietczynski » So kwi 07, 2012 3:02 am

Jeśli ktoś rzeczywiście poświęciłby cały tydzień na pisanie tego scenariusza, to byłbym mocno zdziwiony ;)

A z tą pięciocyfrówką, to chyba grubo przesadzasz ;PP
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez Gaido » So kwi 07, 2012 11:10 am

Masz akurat taką konwencję, że nie zdziwi, gdy ktoś wrzuci któryś z Twoich filmików na wykop czy joemonster. A wtedy to już możesz zacząć projektować koszulki xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez ichabod » So kwi 07, 2012 3:42 pm

Obejrzane, good job ;) Konwencja jest taka, żeby wyśmiewać głupotę tych filmów, więc o ile nie przepadam za filmikami gdzie odsłania się fabułę krok po kroku, to tutaj mi to nie przeszkadza. Duuuuuużo dowcipów różnego rodzaju to plus, bo zawsze znajdzie się coś dla siebie (imo naprawde wypas był dubbing czy kompilacja scenek z krzyczącymi ludźmi), niemniej ilość cutaway jokes była wręcz przytłaczająca i nie jestem pewien czy wrzucanie rozmaitych kilkusekundowych scenek wyciętych z filmów czy innych źródeł gdzie się tylko da, nie robi się lekko irytujące, ale to tylko takie moje czepialstwo, czego bym nawet nie ruszył, gdyby nie to, że robisz stuff na naprawdę wysokim poziomie, więc mam wyższe wymagania ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez Gaido » So kwi 07, 2012 4:23 pm

Mi akurat "cutaway jokes" absolutnie nie przeszkadzają."Atakując z za rogu" tworzą wrażenie błyskotliwego humoru. Coś rodzaju wysyłanej drogą eferentną przez układ neuronów, bez pośredniczenia mózgu ciętej riposty kumpla. Problem chyba bardziej tkwi w powtarzalności. Słysząc po raz dziesięciotysięczny "Of course!" każdy w koncu się znudzi. Humor w filmach Miecia jest na tyle wyważony i pomimo inspiracji, na tyle świeży i oryginalny, że póki co, zastrzeżenia bardziej polegają na osobistych preferencjach niżeli jakiś cechach które ogólnie mogły być przyjęte za coś niefajnego i godnego pożałowania.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez speiderman » So kwi 07, 2012 7:35 pm

Zrobiłem sobie dziś mały, zaległy maraton i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Skupiasz się głównie na obśmiewaniu filmów, które i tak mało kogo obchodzą, więc nie przeszkadza, że wszystko w nich zdradzasz. Tym bardziej, że żarty są naprawdę udane (zarówno własne, jak i memy i fragmenty innych) i po prostu fajnie się słucha. Na początek wybrałeś sobie filmy, które są uważane za jedne z najgorszych ostatnich lat, więc życzę by i w późniejszych recenzjach nie brakowało dobrych materiałów (choć o to pewnie nie będzie bardzo trudno ;) ).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez mietczynski » N kwi 08, 2012 12:08 am

Przede wszystkim dzięki za opinię!

Co do "cutaway jokes" to przyznaje, że jeśli są trafne to mnie osobiście bawią czasami jak mało co, dlatego ich używam. Przyznam jednak, że w tym odcinku faktycznie posłużyłem się nimi dość gęsto i rozumiem jeśli komuś to przeszkadzało (ja osobiście uważam, że są jak najbardziej ok, ale wiadomo, co gust to gust ;) ).

Co do dzielenia recenzji "Gulczasa..." na dwie części, o czym pisałeś Speiderman w poprzednim wątku, to zwyczajnie nie chciałem aby była ona zbyt długa (tym bardziej, że był to pierwszy odcinek). Wspomniana przez Ciebie scena jest chyba najbardziej kuriozalna w całym filmie i masz to jak w banku, że o niej nie zapomnę ;)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez mietczynski » N kwi 08, 2012 3:55 pm

btw. właśnie odebrałem pierwsze pw z ostrym hejtem, bo przecież w Polsce można robić żarty o murzynach, żydach, niepełnosprawnych dzieciach itd. ale w ŻADNYM, powtarzam ŻADNYM wypadku nie można robić żartów z Jezusa. Ku przestrodze koledzy i koleżanki ;o
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez Gaido » N kwi 08, 2012 4:36 pm

O dziwo jeszcze takiego PMa nie odebrałem, ale gdybym dostał spytałbym się, czy Jezus mu o tym osobiście powiedział :p

A gdzie u Ciebie był dżołk z Jezusem, bo nie mogę sobie przypomnieć? :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez mietczynski » N kwi 08, 2012 4:47 pm

Scena z "South Parku", zamiana wody w wino (no w sumie to nie był mój żart, ale i tak nie wolno) ;]
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Recenzje Mietczyńskiego

Postprzez Gaido » N kwi 08, 2012 4:58 pm

No cóż. Z jednej strony go rozumiem. Jakby nie było Jezus miał teraz bardzo trudny weekend ha ha xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mietczynski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron