That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

recenzja gulczasa

Mieciuuu, a jak myślisz?

Re: recenzja gulczasa

Postprzez Gaido » Wt mar 20, 2012 7:24 pm

A kiedy następna recka? (przyzwyczajaj się do tego pytania :p)
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: recenzja gulczasa

Postprzez mietczynski » Wt mar 20, 2012 7:26 pm

Skończyłem dzisiaj pisać scenariusz. Wieczorem machnę poprawki, jutro nagrywanie, potem pewnie ze 2-3 dni montaż no i powinna już wisieć na youtube ; )
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: recenzja gulczasa

Postprzez Gaido » Wt mar 20, 2012 7:28 pm

Czekam(y) z niecierpliwością :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: recenzja gulczasa

Postprzez Akane » So mar 24, 2012 5:49 pm

Oby same takie debiuty były wśród rodzimych recenzentów! Pozostaje mi pogratulować - czekam na kolejne odcinki :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: recenzja gulczasa

Postprzez speiderman » So kwi 07, 2012 4:49 pm

Dobrze. Nawet bardzo dobrze. Można się przyczepić kilku technicznych spraw (które w kolejnych filmach i tak zniknęły), ale jest zwyczajnie zabawnie, bo w filmie jest wiele rzeczy do wyśmiania. Trochę tylko dziwna decyzja o ucięciu w połowie, ale w sumie ludzie i tak już wiedzą jaki jest film, więc reszta to formalne wyśmianie ;) . Szkoda tylko, że nie uwzględniłeś sceny w której wszyscy pytają się Gulczasa o myśli o tym i o tym, i dlaczego, a wyjaśnia to o co chodzi z tym tytułem (liczę, że będzie to w drugiej części).
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: recenzja gulczasa

Postprzez Gracjan » N maja 06, 2012 6:33 pm

Ja to chyba jestem jakiś dziwny, bo zamiast komentować twoje filmy w kolejności od najstarszego do najnowszego, żeby to wszystko miało ręce i nogi, to ja oczywiście musiałem zacząć od nowego i przejść do twojego debiutu ehh. Tak tak moja logika często szwankuje niestety, ale co poradzić? Tak czy inaczej postanowiłem obejrzeć i skomentować twój debiut. Jestem w sumie świeżo po sensie więc szykuj się na opinię:).

Muszę powiedzieć, że dokonałeś ciekawego wyboru jak na swój debiut bo wziąłeś coś co tak naprawdę ciężko jest zrecenzować. Wbrew temu co może się wydawać, wystawienie jakiejkolwiek sensownej opinii o totalnej szmirze nie jest zadaniem łatwym, bo jak tu np. podejść do produkcji tak ze strony negatywnej jak i pozytywnej jeżeli dana produkcja aspektów pozytywnych nie ma? No cóż...tak czy inaczej wybrałeś film, który nadaje się chyba jedynie do zakopania w mrokach niepamięci i postanowiłeś go ocenić w ramach swojego debiutu. Czy ci się udało? Myślę że tak. Ok ok było kilka niedociągnięć, ale jak na twój pierwszy filmik całkiem nieźle. Z rzeczy które mi się podobały to tak:
1.Humor (w większości momentów) - czyli to o czym już mówiłem wcześniej, masz naprawdę fajne poczucie humoru, które akurat mi przypadło do gustu. Nie będę tutaj wymieniał konkretnych dowcipów bo moi poprzednicy już to za mnie zrobili, jednak to co chcę powiedzieć to to, że w zdecydowanej większości przypadków twoje żarty świetnie trafiały i może nie tyle sprawiały, że zbierałbym szczękę z podłogi, ale uśmiech czy chichot potrafiły wywołać, a to w sumie najważniejsze.
2. Naturalność - Czyli coś o czym mówiłem przy okazji "Złotego środka". Masz w sobie coś takiego co sprawia, że słuchając ciebie czuje się jakbym miał do czynienia z kumplem, który właśnie siadał ze mną do zimnego piwka i postanowił opowiedzieć o jednym z najgorszych koszmarów kinematografii z jakimi do tej pory się zetknął. Wypowiadasz i zachowujesz się przed kamerą w taki sposób jakby jej w ogóle nie było. No i zacierasz granice między sobą samym a widzem, a to jest ważne. Najlepsze jest jednak to, że wykazałeś się tym już podczas debiutu, co mi osobiście imponuje
3. Rzeczowość - Czyli jak zwykle. Jakby nie patrzeć pomimo pewnej żartobliwej formy nie zapominasz o tym, że twój produkt jest recenzją i pewne znamiona jakie kształtują recenzje powinien ze sobą nieść. Mam tu na myśli pewne co najmniej podstawowe informacje jakie o recenzowanym produkcie powinny być przedstawione w tego typu wypowiedzi. Ty takowe w swojej recenzji zawarłeś a to dobrze.
4. Styl - Ogólnie tak jak już pewnie większość się zorientowała preferuje pewien dość konkretny sposób przedstawiania recenzji w którym poza przedstawianym materiałem widzę też facjatę recenzenta. Generalnie lubię kiedy przewija się ona dość często w filmiku bo wtedy łatwiej jest mi się hmm...utożsamić z recenzentem? To źle brzmi...może inaczej, łatwiej mi wtedy jest właśnie zatrzeć tą granicę między widzem a recenzentem i traktować to jak hmm...słuchanie wypowiedzi kumpla zachęcającego bądź odradzającego zapoznanie się z daną rzeczą no i łatwiej dzięki temu zapamiętać danego recenzenta. Dlatego mnie osobiście cieszy, że robisz to w stylu NC.
5. Nie nudzisz - Jakkolwiek to brzmi chodzi mi o to, że tak naprawdę im dłuższa produkcja tym trudniej jest utrzymać uwagę widza przy tym co tak naprawdę mówisz (Zwłaszcza jest to problematyczne w przypadku różnego rodzaju nudnych prezentacji etc.). Przez cały ten filmik udało ci się utrzymać moje zainteresowanie przedstawianą treścią mało tego, ono wcale nie malało z biegiem czasu wręcz przeciwnie, rosło. To jest naprawdę ważne w przypadku praktycznie każdej recenzji która trwa więcej niż 10-15 minut więc to oceniam na plus.

A teraz rzeczy które mi się osobiście nie podobały lub które mnie irytowały
1. Humor ( w niektórych momentach) - Czyli coś o czym już mówiono, w niektórych momentach dowcipy ci nie wyszły. Ale tak na dobrą sprawę to nie ma w tym nic złego, bo nawet najlepszym komikom, może dowcip nie wyjść. A mimo wszystko jednak w twoim przypadku większość żartów było udanych, jednak trafiały się takie które no...nie były najlepsze
2. Dźwięk - O ile pamiętam już o tym wspomniałem. Wiesz wyobraź sobie, że siadłem do twojej recenzji spokojny z kawusią w łapce, wypoczęty i w szlafroczku. Generalnie moje słuchawki zawsze są ustawione dość głośno, bo po prostu lubię słuchać muzyki całymi dniami. Problem w tym, że nie spodziewałem się tak głośnego intra w twoim filmiku. Najlepsze jest to, że początek tego nie zapowiada bo czytam sobie spokojnie napisy, popijam kawę i nagle łup jak nie huknęło to zalałem sobie spodnie kawą i omal się nie przewróciłem. Zupełnie jak w tych filmikach w których nagle coś głośno pojawia ci się na ekranie. A najlepsze jest to, że potem pojawiasz się ty i mówisz cicho, a ja znów muszę żonglować dźwiękiem w ustawieniach :P. Dokładnie tak jakbym oglądał reklamy w "TV"
3. Cięcia - Czyli tak jak już wspominali moi poprzednicy. Ucinasz zdania, wypowiedzi etc. i po prostu często zdarza się, że w złym momencie zamykasz fragment, żeby wstawić następny i to naprawdę boli. W sensie rani oczy i uszy czy coś w tym guście sam rozumiesz. Cięcia muszą być wykonane w taki sposób, żeby przejścia były płynne i niemal niezauważalne. W tym filmiku ci one nie wyszły niestety, ale można to wybaczyć biorąc pod uwagę fakt, że to debiut.
4. Błędy - Było kilka błędów rzeczowych, ale nie były one na szczęście aż takie istotne, chociaż musisz je wyeliminować bo jakiś wredny widz może rzec, że nie znasz się na temacie o którym mówisz, a to niestety nigdy nie stanowi najlepszej reklamy dla recenzenta.

Ogólnie jednak biorąc pod uwagę fakt, że to twój pierwszy film i że w następnych wiele z tych rzeczy poprawiłeś, to naprawdę oceniam na plus i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem ogólnie
Plusy:
-Udany debiut
- Humor (w większości)
- Bycie naturalnym i wyluzowanym
- Rzeczowość
- Styl (Chociaż to akurat moje czysto subiektywne zdanie)
- Potrafisz utrzymać uwagę widza

Minusy:
- Humor (W niektórych momentach)
- Dźwięk
- Cięcia
- Błędy

Gdybym miało oceniać to byłoby to
Ocena: 8/10
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Poprzednia strona

Powrót do Mietczynski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron