That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Rzut Okiem

Niezapomniany Bum, jeden z laureatów drugiego konkursu tgwtg.pl

Re: Rzut Okiem

Postprzez Cloud » Pt maja 04, 2012 10:33 am

Nowy filmik z cyklu fajny, z grą się zapoznam, dzięki za polecenie.
Cloud
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 8:23 am

Re: Rzut Okiem

Postprzez RoyZa_Blade » Pt maja 11, 2012 4:25 pm

Nowy Free Weekend pojawił się niespodziewanie i mało brakowała, a bym go ominął. Na szczęście w porę go zauważyłem i nowy Rzut Oka już jest. Spóźniony i w 4:3, ale jest :D

http://www.youtube.com/watch?v=SLfOaT7q ... ture=g-upl
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Rzut Okiem

Postprzez mietczynski » Pt maja 11, 2012 5:41 pm

Pamiętam jak kiedyś godzinami pocinałem w jedynkę, gra mnie wciągnęła wtedy na baaardzo długo. Z tego co opowiadasz to nawet właśnie od pierwszej części ta czwórka aż tak bardzo się nie różni, tzn. wszystko o czym opowiadałeś było właśnie w jedynce zawarte, no może oprócz tworzenia swojej postaci (co i tak pewnie baaardzo wpływa na grę ;P).

W każdym razie dzięki za filmik, bo nawet nie miałem pojęcia że jest już czwarta część, chyba sprawdzę ;)
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Rzut Okiem

Postprzez RoyZa_Blade » So maja 12, 2012 10:58 am

mietczynski napisał(a):Pamiętam jak kiedyś godzinami pocinałem w jedynkę, gra mnie wciągnęła wtedy na baaardzo długo. Z tego co opowiadasz to nawet właśnie od pierwszej części ta czwórka aż tak bardzo się nie różni, tzn. wszystko o czym opowiadałeś było właśnie w jedynce zawarte, no może oprócz tworzenia swojej postaci (co i tak pewnie baaardzo wpływa na grę ;P).

W każdym razie dzięki za filmik, bo nawet nie miałem pojęcia że jest już czwarta część, chyba sprawdzę ;)


Kiedy pojawiło się Tropico 3, to dla mnie był to bardziej remake pierwszej części. Wszystko to samo, tylko w CZY DEE!
Nowsze odsłony jednak o wiele lepiej wprowadzają w całą mechanikę, gdzie jedynka od razu rzucała cię na głęboką wodę.
Kombinowanie przy wyglądzie swojego awatara nie ma żadnego znaczenia, ale za to można nim sterować i np. wysłać go na plac budowy by pod jego okiem, robotnicy się nie opieprzali, jak zawsze :P
Jeszcze jedną nowością o której nie wspomniałem, jest możliwość ułożenia mowy przedwyborczej, by pochwalić jakąś frakcję i złożyć obietnicę poprawy jakiegoś ze wskaźników potrzeb.
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Rzut Okiem

Postprzez mietczynski » Śr maja 16, 2012 1:36 am

No właśnie, zagrałem w "Tropiko 4" i to co nasunęło mi się na myśl pamiętając Twojego posta.

Nowsze odsłony jednak o wiele lepiej wprowadzają w całą mechanikę, gdzie jedynka od razu rzucała cię na głęboką wodę.


No właśnie dla mnie to jest trochę wada tej "czwórki". Tropico dla mnie zawsze wyróżniało się od innych tego typu strategii, że było cholernie trudne... Inne tego typu gry opanowywałem przeważnie dość intuicyjnie i schematycznie (no może poza "Zeus Pan Olimpu" - w tej to mi nie szło, btw. jak lubisz "Tropiko" ciekawi mnie czy mniej więcej w podobnym okresie nie grałeś też w tą? ja pamiętam że dni traciłem ;P) przez co szybciej się nudziły. Tropiko za to zawsze właśnie na tą głęboką wodę rzucało przez co nie było mowy o "przewijaniu gry". W "czwórce" to trochę zanikło - krótko mówiąc, gra chyba jest łatwiejsza (albo ja jestem starszy i lepiej mi idzie :P)

No, ale przyznać trzeba, że ładnie wygląda i dość mocno bazuje na oryginale (co dla mnie jest plusem) ;)

Dawaj następne "Rzuty okiem" ;D
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Rzut Okiem

Postprzez RoyZa_Blade » Śr maja 16, 2012 2:19 pm

mietczynski napisał(a):No właśnie, zagrałem w "Tropiko 4" i to co nasunęło mi się na myśl pamiętając Twojego posta.

Nowsze odsłony jednak o wiele lepiej wprowadzają w całą mechanikę, gdzie jedynka od razu rzucała cię na głęboką wodę.


No właśnie dla mnie to jest trochę wada tej "czwórki". Tropico dla mnie zawsze wyróżniało się od innych tego typu strategii, że było cholernie trudne... Inne tego typu gry opanowywałem przeważnie dość intuicyjnie i schematycznie (no może poza "Zeus Pan Olimpu" - w tej to mi nie szło, btw. jak lubisz "Tropiko" ciekawi mnie czy mniej więcej w podobnym okresie nie grałeś też w tą? ja pamiętam że dni traciłem ;P) przez co szybciej się nudziły. Tropiko za to zawsze właśnie na tą głęboką wodę rzucało przez co nie było mowy o "przewijaniu gry". W "czwórce" to trochę zanikło - krótko mówiąc, gra chyba jest łatwiejsza (albo ja jestem starszy i lepiej mi idzie :P)


Może dla ciebie to wada, ale chyba lepiej jeśli gra daje ci wybór, nie? Weterani serii mogą olać tutorialową kampanię i od razu zabrać się za bicie rekordów w trybie sandbox. Podoba mi się, że twórcy pomyśleli o tym, żeby wprowadzić nowych graczy w świat Tropico, bo poprzednie części były dla niektórych za trudne.
Odnośnie Zeusa. Jest to jedna z moich ulubionych gier ekonomicznych i imo najłatwiejsza do ogarnięcia od Impression Games. Ciężko mi sobie wyobrazić, jak mogło komuś w niej nie iść :P

Dawaj następne "Rzuty okiem" ;D


Zobaczymy, co jutro Steam da nam do zaoferowania, o ile coś będzie. Ostatnio Free Weekend był 3 czy 4 razy z rzędu.
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Rzut Okiem

Postprzez mietczynski » Śr maja 16, 2012 11:33 pm

Może dla ciebie to wada, ale chyba lepiej jeśli gra daje ci wybór, nie? Weterani serii mogą olać tutorialową kampanię i od razu zabrać się za bicie rekordów w trybie sandbox. Podoba mi się, że twórcy pomyśleli o tym, żeby wprowadzić nowych graczy w świat Tropico, bo poprzednie części były dla niektórych za trudne.

Chodziło mi raczej o to, że podobało mi się w jedynce to, że żeby zacząć wszystko ogarniać trzeba było się dość sporo namęczyć, tutorial aż tak za rękę nie prowadził, przez co gra wtedy bardziej mnie jako nowego gracza wciągała. No, ale wiadomo - to tylko moje zdanie i pewnie masz rację, że lepiej jest gdy gra daje Ci ten wybór.

Odnośnie Zeusa. Jest to jedna z moich ulubionych gier ekonomicznych i imo najłatwiejsza do ogarnięcia od Impression Games. Ciężko mi sobie wyobrazić, jak mogło komuś w niej nie iść


No nie wiem, tak miałem. Jak nie pożar, to zaraza ;D
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Rzut Okiem

Postprzez RoyZa_Blade » Cz maja 24, 2012 11:21 pm

Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Re: Rzut Okiem

Postprzez ichabod » Cz maja 24, 2012 11:57 pm

Co tak krótko? :(
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Rzut Okiem

Postprzez RoyZa_Blade » Pt maja 25, 2012 6:23 pm

ichabod napisał(a):Co tak krótko? :(


Między innymi dlatego:

http://www.youtube.com/watch?v=4VpR207A ... e=youtu.be
Avatar użytkownika
RoyZa_Blade
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 145
Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 1:24 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RoyZa Blade

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron