That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Dla miłośników improwizacji rodem z Whose Line Is It Anyway

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez Srat » Pt gru 09, 2011 7:45 am

Oh boy, jakieś 2 lata temu strasznie siedziałem w tych improwizacjach i Whose Line is it Anyway. Na czacie też się rozegrało kilka rundek, głównie jako gospodarz. :") Good times.
W sumie.. Jakbyś cie nie mieli nikogo to poprowadzenia takiej rozgrywki.. To ja chętnie sobie przypomnę jak to się robiło i mogę poprowadzić co nie co. Mam cechy idealnego prowadzącego - rzucam sucharami, nie ruszam tyłka z fotela i chętnie daje nabijać się uczestnikom z mojej osoby.
"I like it!"
Avatar użytkownika
Srat
 
Posty: 193
Dołączył(a): N paź 24, 2010 8:17 pm

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez Gaido » Pt gru 09, 2011 8:34 am

Jak to jest, że wszyscy chcą prowadzić a nikt nie chce grać? :P Prowadzenie its serius biznes! Możemy zrobić przykładowo tak, że każda osoba będzie prowadziła jedną grę, a później będzie brała udział w zabawach kolejnych użytkowników. Co wy na to? W ten sposób każdy będzie mógł i pograć i poprowadzić :)
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez Emperor_Gustaf » Pt gru 09, 2011 12:45 pm

ja się piszę na taki czatowy show jako uczestnik lub jako publiczność, względnie oba na raz :P :)
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez Akane » So gru 10, 2011 2:15 pm

Wersja pisana nie może pobić wygłupów "na żywo", ale przyznam - obawiałam się znacznie większej siary ;) Mam jednak nadzieję, że dojdzie kiedyś do takiego "Whose'a" na spotkaniu, bo jednak chat to kompletnie nie to samo.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez ichabod » So gru 10, 2011 2:21 pm

No offence guys, ale dla publiczności to było wręcz bolesne ;) Poczekam na wersje na żywo
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez Gaido » So gru 10, 2011 2:33 pm

Osobiście jestem zadowolony, że w ogóle coś się dzieje. Oczywiście, że występy na żywo są znacznie lepsze. Właściwie wszystkie konkurencje - Tylko pytania, Randka w Ciemno, Telezakupy nawet Narracja wyszły by z tymi samymi zawodnikami znacznie lepiej gdybyśmy zamiast walić w klawiaturę znaleźli się na normalnej płaszczyźnie. Na czacie jesteśmy obdarci z całego mnóstwa pozawerbalnych bodźców, więc pod pewnymi względami (np. zgrania) jest trudniej. No i mieliśmy gracza który miał 0 wiedzy i doświadczenia.

Choć przynajmniej mogłem grać w samej bieliźnie :P
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Impro, Whose Line is it Anyway, Stand-Up i takie tam

Postprzez migelito » So gru 10, 2011 3:34 pm

Gaido napisał(a):Oczywiście, że występy na żywo są znacznie lepsze. Właściwie wszystkie konkurencje - Tylko pytania, Randka w Ciemno, Telezakupy nawet Narracja wyszły by z tymi samymi zawodnikami znacznie lepiej gdybyśmy zamiast walić w klawiaturę znaleźli się na normalnej płaszczyźnie. Na czacie jesteśmy obdarci z całego mnóstwa pozawerbalnych bodźców, więc pod pewnymi względami (np. zgrania) jest trudniej.


Kwestia dyskusyjna. Z krótkiej obserwacji występów na żywo (chodzi mu to o warsztaty improwizacji osób, które były - tak jak my - początkującymi w tej materii) i występów na czacie to zwykle te drugie wychodzą lepiej. Można to tłumaczyć na wiele sposobów, ale ja wybiorę 3:

a) na czacie masz O WIELE więcej czasu na dobry tekst lub akcję niż na żywo
b) ilość możliwości ruchowo-werbalnych na żywo jest wspaniała, ale dla początkującego, który nie ma obycia ze sceną i publicznością (plus wiadoma trema) może być ona aż przytłaczająca; bądźmy szczerzy - tak naprawdę ograniczenia czata pomagają większości uczestników, choćby z tego względu, że ci z nich, którzy nie są wspaniałymi aktorami, mogą nadrobić to przez dobry tekst w scence;
c) większość czatowych graczy potrafi wykorzystywać wspomniane ograniczenia czata na swoją korzyść, choćby przez niezawodną komendę "/me". Wypracowanie własnego stylu gry jest kwestią czasu i obeznania ze wszystkimi ograniczeniami - zarówno czata, jak i samej rozgrywki.

A tak poza tym przepraszam za wszelką pażdzierz, jakiej dokonałem wczoraj przy prowadzeniu i postaram się poprawić już w roli gracza :)
Cytaty, Które Przejdą do Historii:

"Szkoda, że nie śpiewałam, ale wyszło zajebiście" - Akane
Avatar użytkownika
migelito
 
Posty: 98
Dołączył(a): N wrz 04, 2011 10:39 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Poprzednia strona

Powrót do Improwizacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron