That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Survival Schody Game: SCP

O recenzjach Gaido (nie mylić ze Stachurskym, pomimo rzekomego podobieństwa)

Re: Survival Schody Game: SCP

Postprzez speiderman » Pn kwi 23, 2012 8:46 pm

Nie ma co gadać, ta gierka to bardziej po prostu grywalny eksperyment, który ma grać na emocjach, tworząc niejako atmosferę koszmarnego snu i kończyć się tym, czego zwykle człowiek się obawia. Jest jeszcze druga część, w której chodzi się po murowanych lochach i są tam jakieś odnogi, ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo. Ale z tego co widziałem, autorzy pracują nad bardziej rozbudowanym tytułem.

A komentarz, Gaido, fajny, ale ze skrótami trochę spaliłeś, bo czasem jak dojdziesz do jakiegoś piętra, to ze ścian wyskakują cienie, które równie szybko znikają. W innych gameplayach (let's playach?) ludzie schodzili na spokojnie i nie spotkałem się z efektem bicia serca. Ciekawe czy to pomysł autorów dla tych, co się spieszy :)?
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Survival Schody Game: SCP

Postprzez Gaido » Pn kwi 23, 2012 9:33 pm

speiderman napisał(a):Jest jeszcze druga część, w której chodzi się po murowanych lochach i są tam jakieś odnogi, ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo.


Jest jeszcze trzecia część gdzie chodzi po białym budynku w trochę rozmazanej perpektywie. I jest tam taki moment który w pewnym momencie dosyć znacznie łamie schemat piętra. To całkiem fajne, ponieważ SCP po części buduje napięcie poprzez monotonię. Jeśli zostanie w pewnym momencie zakłócona, to budzi to nasz niepokój. Fajne.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Survival Schody Game: SCP

Postprzez Santeri » Śr lip 11, 2012 1:38 pm

Witam.

Ja odniosę się nie tyle do samej gry, co do materiału źródłowego na podstawie którego ona powstała, na wypadek gdyby ktoś go jeszcze nie znał.

SCP Foundation - to fikcyjna organizacja zajmująca się katalogowaniem, badaniem i ochroną ludzkości przed różnorakimi paranormalnymi zjawiskami i istotami. Skrót SCP oznacza Secure Contain Protect. Źródeł projektu należy szukać gdzieś na 4chanie lub w jego okilicach, obecnie autorzy posiadają własną stroną typu wiki, polecam wygooglować jeśli ma się czas, mocne nerwy oraz zamiłowanie do różnorakich creepypast i tym podobnych. Wiele z wykreowanych przez twórców istot, miejsc i zjawisk to rzeczy mające straszyć, ale jest też parę okazów zwyczajnie dziwnych czy być może nawet śmiesznych.

Jako ciekawostkę dodam, że maskotką projektu jest SCP-173 - statua w kształcie Invader Zima (przynajmniej ja mam takie wrażenie) działająca na podobnej zasadzie jak Weeping Angels z Doktora Who. SCP-173 występuje w chyba najbardziej do tej pory rozbudowanej niezależnej produkcji nawiązującej do SCP czyli "SCP Contaiment Breach".
Santeri
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 1:26 pm

Poprzednia strona

Powrót do Gaido

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron