That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

O recenzjach Gaido (nie mylić ze Stachurskym, pomimo rzekomego podobieństwa)

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez ichabod » Pn kwi 23, 2012 8:10 pm

E tam, nawet w Doctor Who biseksualnego Jacka Harknessa gra gej John Barrowman, a jego partnerem w którymś momencie zostaje Alonso Frame, którego gra kolejny homoseksualny aktor, Russel Tovey. Ciekawostka - Barrowman kiedys nie dostał roli prawnika-geja w Will & Grace, bo ponoć wyglądał za bardzo straight ;P Rolę dostał inny aktor-gej, Dean Hayes. Wspomniany Stephen Fry grał np. Oscara Wilde, a zdaje się, że ma tez inne role gejów na koncie. Ruper Everett grał geja w Innym kraju, Ian McKellen w Bogowie i potwory (świetny film o późnym życiu Jamesa Whale, reżysera klasycznego Frankensteina, swoja drogą reżyserem tego filmu jest... Bill Condon, wygooglujcie sobie, co tworzy ostatnio :P), Nathan Lane (głos Timona z Króla Lwa, jakby ktoś go nie kojarzył z żadnej roli :P) w Klatce dla ptaków (też polecam, film, który lekko odwraca punkt widzenia i tutaj para gejów musi zaakceptować związek syna z kobieta, na dodatek wychowaną w konserwatywnej rodzinie), itd. Podejrzewam, że jest tego o wiele, wiele więcej ;) Zresztą, nawet w takim głupim Glee jest aktor-heteryk grający geja (Blaine), aktorka-lesbijka grająca heteryczkę (Sue), no i oczywiście gej grający geja (Kurt). Tak więc, do wyboru, do koloru ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez mietczynski » Pn kwi 23, 2012 8:16 pm

A Neil-Harris gra Barneya Stinsona, co pokazuje, że w drugą stronę to też działa świetnie ;]
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez ichabod » Pn kwi 23, 2012 8:21 pm

No, a Jim Parsons gra Sheldona, a to jest nawet wyższa szkoła jazdy, bo Barney przynajmniej ma jakąś orientację :D
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez roofix » Pn kwi 23, 2012 8:26 pm

A co sądzicie o grze Seana Penna w "Obywatel Milk" i w ogóle nt filmu? Mnie tam się podoba (polityka), ale zastanawiam się, czy nie utwierdza pewnych stereotypów.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez Luklaser » Wt kwi 24, 2012 1:01 am

ichabod napisał(a):E tam, nawet w Doctor Who biseksualnego Jacka Harknessa gra gej John Barrowman, a jego partnerem w którymś momencie zostaje Alonso Frame, którego gra kolejny homoseksualny aktor, Russel Tovey.

No tak! Gej, biseksualista - co za różnica? To i to odmieniec :roll:

ichabod napisał(a):Ruper Everett grał geja w Innym kraju

Słyszałem, że kiedy dano mu tę rolę, nikt jeszcze nie wiedział że jest gejem, ale pewny nie jestem.

roofix napisał(a):A co sądzicie o grze Seana Penna w "Obywatel Milk" i w ogóle nt filmu? Mnie tam się podoba (polityka), ale zastanawiam się, czy nie utwierdza pewnych stereotypów.

Film na pewno ma szlachetne intencje. Od strony politycznej był naprawdę dobry - bardzo dobrze pokazywał walkę homoseksualistów o swoje prawa i myślę że był wierny historii Harviego Milka (poza zakończeniem), ale osobiście mam problem z grą aktorską. Czasem miałem wrażenie, że przedstawieni w tym filmie homoseksualiści to jacyś kosmici, a nie ludzie. Większość z nich zachowuje się strasznie stereotypowo. Zwłaszcza Diego Luna i Emile Hirsch, którzy są wręcz obraźliwi. To wygląda tak, jakby film chciał przekazać, że geje to odmieńcy, których po prostu trzeba zaakceptować, a nie że powinniśmy ich akceptować, bo tak naprawdę są normalnymi ludźmi. Jednak do Seana Penna akurat nie mam zarzutów. Jest bardzo wiarygodny i łudząco podobny do oryginału, chociaż w scenach "życia prywatnego" też zdarzało mu się iść w stereotypy.
Ostatnio edytowano Wt kwi 24, 2012 9:50 am przez Luklaser, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez ichabod » Wt kwi 24, 2012 1:16 am

No tak! Gej, biseksualista - co za różnica? To i to odmieniec

...

Słyszałem, że kiedy dano mu tę rolę, nikt jeszcze nie wiedział że jest gejem, ale pewny nie jestem.

Fakt, coming outu dokonał w 1989, więc 5 lat później. No dobra, to zamiast tej roli, policzmy mu rolę geja w Mój chłopak się żeni, z 1997 ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez roofix » Wt kwi 24, 2012 8:52 pm

Przyznam szczerze, trochę zraziłem się do "Obywatela Milka" właśnie za wątek życiowych rozterek głównego bohatera. Szczególnie na początku filmu, zastanawiając się też później, czy więc w stereotypach nie ma więcej niż ziarna prawdy.
Może scenarzyści mieli jakiś zamysł, ale kojarzyło mi się to z stereotypami dotyczących innych grup społecznych, czy etnicznych.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez Akane » Śr kwi 25, 2012 8:42 am

Słuchajcie, a kiedy właściwie na ekrany trafił pierwszy film "branżowy"? Ciekawi mnie to o tyle, że od paru miesięcy katuję się "Dynastią" i wszystkim, co z tą serią związane - i na razie wychodzi mi na to, że ten serial jako pierwszy odważył się pokazać gejowski wątek z prawdziwego zdarzenia (rok mieliśmy 1981). Ale to jeśli chodzi o serię tv, a jak to było w przypadku filmów?
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez Luklaser » Śr kwi 25, 2012 10:36 am

Akane napisał(a):Słuchajcie, a kiedy właściwie na ekrany trafił pierwszy film "branżowy"? Ciekawi mnie to o tyle, że od paru miesięcy katuję się "Dynastią" i wszystkim, co z tą serią związane - i na razie wychodzi mi na to, że ten serial jako pierwszy odważył się pokazać gejowski wątek z prawdziwego zdarzenia (rok mieliśmy 1981). Ale to jeśli chodzi o serię tv, a jak to było w przypadku filmów?

"Inaczej niż inni" - Film aż z 1919 roku. Nakręcił go jeden z pierwszych działaczy na rzecz praw homoseksualistów. Film był o odkrywaniu swojej orientacji i o związanym z nią szantażu, ale nie ma szans, żebyś mogła go obejrzeć w całości, bo film wzbudził tak wielkie kontrowersje (chociaż był bardzo grzeczny, nawet w porównaniu z ówczesnymi filmami o miłości heteroseksualnej), że postanowiono zniszczyć wszystkie jego kopie. Tyle się zmieniło w podejściu do tematu w ciągu niecałych 100 lat! :)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez ichabod » Śr kwi 25, 2012 12:11 pm

Akane - do takich informacji dosyć łatwo dotrzeć ;) Na wiki masz całą wielgachną listę np. wg lat http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_le ... ms_by_year

...ale tez innych kryteriów. No i najwyraźniej Dynastia wcale nie była pierwsza ;) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_so ... characters
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gaido

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron