That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

O recenzjach Gaido (nie mylić ze Stachurskym, pomimo rzekomego podobieństwa)

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez Gaido » So kwi 21, 2012 10:45 pm

Rozmowa z Tobą jest niezwykle interesująca, ale pozwolę sobie wątek religii kontynuowac gdy już powstanie filmik na ten temat ;) Chciałbym jednak odnieść się do tematu homoseksualizmu, bo o tym głównie ten wątek jest, a w sumie dobrze, by więcej ludzi się dowiedziało "Jak z tym faktycznie jest" i napisać kilka rzeczy o których sądzę, że warto wiedzieć.

roofix napisał(a):Tak, znam i jakoś nie powiedziałbym, by byli tacy od urodzenia (jeden przez długi czas przeżywał wewnętrzny konflikt, kim naprawdę jest).


Bycie gejem to nie decyzja. Nie wyglada to tak, że wstajesz rano, patrzysz w lustro i myślisz "O fuck! Jestem gejem!". "Decyzją" jest zaakceptowanie tego, kim faktycznie się jest. Wiecie, gdyby można było wybrać swoją orientację, to dlaczego kobiety/mężczyźni mieli by wybierać życie w słabo rozumianej mniejszości społecznej, pełnej prawnych utrudnień, stereotypów, w rzeczywistości w której nawet nie możesz publicznie wziąć swojego chłopaka za rękę (dziewczyny akurat mają z tym łatwiej :p)? Druga sprawa, dla mężczyzny moment w którym dociera do niego, że "jest pedałem" to ogromny kryzys. Że jak, on, 100% facet, sam testosteron, okazuje się być zwykłą "ciotą". To właśnie to tworzy ten ogromny, wewnętrzny konflikt o którym wspominasz. Osobiście orientować się zacząłem stosunkowo wcześnie, gdy miałem coś koło 11 - 12 lat. Mam ojca, matkę oraz siostrę i pomimo rozwodu rodziców (gdy już byłem pełnoletni i pracowałem) byliśmy wzorową rodziną. Homoseksualizm to tylko pociąg do osób własnej płci. Nie nosze torebek, nie ubieram spódniczek (nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób miało by to działać na orientację xD), obalam browary i robię kupę innych rzeczy jakie robi "stereotypowy heteroseksualista". Podobnie działają tu takie same reguły jak w przypadku heteroseksualistów. Tak jak "normalnego" faceta pociągają tylko niektóre dziewczyny, tak samo fakt, że jesteś mężczyzną, nie oznacza, że chciałbym się od razu z Tobą przespać. Podobnie gejostwem nie można się zarazić. Nie jest to też coś, co da się zmienić. Jesteś w stanie nie być hetero? Nie sądzę :P Słyszeliście o terapiach reperacyjnych? Ich organizatorzy wspominają, że są to terapie dla ludzi którzy CHCĄ zmienić swoją orientację. I są to "terapie" które nie sprawiają, że stajesz się heteroseksualny, ale które sprawiają, że dostosowujesz się do życia jako heteroseksualista (pomimo, że jesteś gejem). Jakieś pytania? xD
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez roofix » N kwi 22, 2012 12:19 am

Gaido napisał(a):Rozmowa z Tobą jest niezwykle interesująca, ale pozwolę sobie wątek religii kontynuowac gdy już powstanie filmik na ten temat ;)

Patrząc, jak dyskutujesz na ten temat lepiej sobie odpuść.

Pytania? Skąd wiesz, że takie terapie nie sprawiają, że człowiek zmienia orientację? Besides, w pewnych warunkach zachowania homo następują nawet u mężczyzn mających się za 100% hetero. Tyczy się to np grup mężczyzn, które są odcięte od reszty społeczeństwa i popęd musi jakoś zostać zaspokojony. To czysta psychologia. Dodam - w przypadku Oskara Wilde to całe przebieranie i wymuszanie pewnych zachowań miało dla niego taki, a nie inny skutek. Idąc dalej w dociekaniach, można przez to wyjaśnić choćby problem pedofilii w Kościele, czy tolerowanie prostytutek, które oficerowie celowo dopuszczali do podwładnych, by uniknąć zachowań wg nich niewskazanych.

Że człowiek z orientacją się "rodzi" to błąd, tak jak twierdzenie, że narzucana jest też narodowość. Z kolei akurat religię to nam dopiero wpajają rodzice, ech ta dziwna, pokręcona logika.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez Gaido » N kwi 22, 2012 12:34 am

roofix napisał(a):Pytania? Skąd wiesz, że takie terapie nie sprawiają, że człowiek zmienia orientację?


To Cię zaproszę do siebie i zrobię Ci terapię reparacyjną i zrobię z Ciebie homo, okej? ;) Porozmawiaj z osobami które są po takiej terapii. Sami mówią, że cały czas czują pociąg do mężczyzn. Ponadto żadne badania nie potwierdzają skuteczność takich terapii. Homoseksualizm to taka sama cecha jak kolor oczu.

roofix napisał(a):Że człowiek z orientacją się "rodzi" to błąd,.


Z pewnością wiesz o tym najlepiej ;)
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez roofix » N kwi 22, 2012 12:42 am

Bo widać więcej wiem. Jeśli wg Ciebie człowiek się z tym rodzi, to proszę wytłumacz mi, jak wg Ciebie człowiek może się rodzić Polakiem, Niemcem, czy kimkolwiek innym.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez Gaido » N kwi 22, 2012 12:44 am

Odpowiedź na pytanie o twoje pochodzenie jest taka sama jak na pytanie, w którym momencie zdecydowałeś, że jesteś hetero? ;)
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez roofix » N kwi 22, 2012 1:04 am

Jak każdy chłopiec gdy zaczyna na dziewczynki patrzeć inaczej, niźli stworzenia z innego gatunku, które reprezentują inny (wyższy) poziom cywilizacyjny :D Normalny efekt dorastania, kolejny etap, omawia się to na wuderzetach.
To jak, co decyduje, że jest się akurat Niemcem, czy Polakiem? Udowodnij mi, klasyfikatorze narodowości. Bo jeśli rodzice narzucają religię, to czemu i nie narodowość?
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez UncleMroowa » N kwi 22, 2012 1:05 am

Jeśli chodzi o orientację, to nie jestem w tym żadnym znawcą, nie wiem jak jest do końca. Nie studiowałem biologii, ani nie odwiedzam klubów branżowych ;)
Ale myślę, że w przypadku niektórych środowisk, w których bycie gejem jest hip i cool, może to doprowadzić do tego, że osoba pod wpływem otoczenia będzie takie skłonności wykazywać. Analogicznie, w krajach w których homoseksualizm jest surowo zakazany, "potencjalni" geje żyją w związkach heteroseksualnych. Zgodziłbym się, że orientacja to coś wrodzonego, bo człowiek nigdy nie rodzi się jako tabula rasa - ale wydaje mi się też, że każdy człowiek ma pewną tolerancję w jedną i drugą stronę.

Jeśli chodzi o narodowość - to skomplikowana sprawa. Mnie jednak najbardziej przekonuje opinia, że najważniejszy jest twój pierwszy język - tak jak pisał Emil Cioran, "Nie żyjemy w kraju, ale w języku". Różne gramatyczne zawijasy naszej polszczyzny mają duży wpływ na to, jak formułujemy swoje myśli i często się trafia, że wpadamy na podobne rzeczy.

Jeśli chodzi o pochodzenie - możesz być Polakiem i wychować się w Rosji (sporo takich przypadków było), możesz być Anglikiem wychowanym w Chinach (też sporo takich było w historii) i lol, nikt z nich nawet przez chwilę nie myślał o przynależności do Chin. W narodach europejskich, jeszcze można zmienić narodowość - w tym sensie, że zmieniamy całkowicie język i przyzwyczajenia. Zanim pójdziemy w nacjonalizm - były kilka lat temu publikowane w Newsweeku badania DNA narodowego i niektóre narody go mają, niektóre nie, ale większość ludzi ma mieszankę kilku, nie zdając sobie z tego nawet sprawy. I co ciekawe, większość Słowian zdaje się mieć jeden i ten sam, urra dla panslawizmu :P
Ale czy ma to jakieś znaczenie? :P W ramach Europy żadne. Ale w dalszym planie, dochodzą kwestie koloru skóry (Nie tak łatwo Europejczykowi zostać Japończykiem :P) i też religii, ale bardziej w kulturowym aspekcie, niż właściwej wiary (Niektóre narody zwracają na to mniejszą uwagę - inne bardziej)

A, i tak btw. Nie mamy lepszych, ciekawszych rzeczy do dyskusji? Np. całkiem ciekawy, najlepszy jak dotąd filmik Gaido? Wiecie. Ten w tytule tematu :P
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez ichabod » N kwi 22, 2012 1:10 am

roofix napisał(a):Że człowiek z orientacją się "rodzi" to błąd.


Ok, więc twierdzisz, że na homoseksualizm i homoseksualne zachowania wpływa pierdyliard powodów, społeczeństwo, niedostępny ojciec, trauma z dzieciństwa, etc. Bullshit, prosty przykład - jak zatem wytłumaczysz regularne (udokumentowane) zachowania homoseksualne (niekiedy podchodzące pod skrajną recydywę ;P) u rozmaitych gatunków zwierząt? Wiesz, one opierają się głównie na instynktach i prostych zachowaniach determinowanych przez zapisane w genach mechanizmy, wobec tego nie ma tutaj jak zasłaniać tego kulturą czy jakimiś niedostępnymi ojcami (wtf). Innymi słowy, na podstawie aktualnych badań naukowych, możemy stwierdzić, że homoseksualizm jest wynikiem błędu genetycznego, a w zasadzie pewnej specyficznej kombinacji genów, która to pojawia się regularnie w małym procencie w zasadzie każdej populacji żyjących stworzeń na ziemi. Wielu naukowców jest nawet zdania, że jest to stworzony przez naturę mechanizm regulacji liczebności populacji. Jasne, zdarza się, że zachowania homoseksualne mogą się pojawić na skutek traumy czy innych czynników, ale proszę mi tu nie mylić tego z nasza wrodzoną orientacją seksualną. Homoseksualizmu nie można "wyleczyć", dziecko adoptowane przez dwóch gejów nie musi być wcale homoseksualistą (statystycznie wręcz są na to bardzo małe szanse), a występowanie niewielkiego procentu osobników homoseksualnych w populacji jest wręcz naturalne (zresztą już nawet pomijając zwierzęta, niemal taki sam odsetek homoseksualistów występuje w każdej kulturze, religii, etc. I nic dziwnego, bo wpływ ma na to biologia, a nie kultura).

To tyle ode mnie, w flamewar się nie dam wciągnąć ;) Jeśli kogoś ta tematyka interesuje, to w internecie jest sporo literatury (naukowej, nie jakichś powtarzanych mitów), polecam rzucić okiem np. na wyniki badań McGinleya, Wernera czy Doernera.
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez roofix » N kwi 22, 2012 1:18 am

Nie poradzę nic na swoją czepliwość, ale jeśli Gaido zabierze się za filmik o religii, to raczej będzie przewidzieć poziom tego nagrania, patrząc na to, co dotychczas powiedział i napisał w tej kwestii. Mógł takiej kwestii nie poruszać, nie pozować na jakże ostatnio modną postawę krytyka religii.
I to, że z kolei wg Gaido nie ma znaczenia, że osobnik z mojej zagwozdki czuje się Hiszpanem. Urodził się w Rumunii, jest Rumunem i kropka. Dla pewnych środowisk byłby uznany przez takie myślenie za faszystę.
Ostatnio edytowano N kwi 22, 2012 1:41 am przez roofix, łącznie edytowano 2 razy
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Branża - Najciekawsze Gejowskie Filmy

Postprzez mietczynski » N kwi 22, 2012 1:39 am

I to, że z kolei wg Gaido nie ma znaczenia, że osobnik z mojej zagwozdki czuje się Hiszpanem. Urodził się w Rumunii, jest Rumunem i kropka. Dla pewnych środowisk byłby uznany przez takie myślenie za faszystę.


Nie chcę się bawić w adwokata, ale z tego co zrozumiałem z poprzednich postów Gaido, to chodziło mu chyba o "narodowość" z definicji. Tzn. nie da się zaprzeczyć, że jeśli urodziłeś się w Polsce i Twoi rodzice są Polakami, to jesteś Polakiem. Poza tym mam wrażenie, że strasznie kurczowo uczepiłeś się tego argumentu. Jeśli się mylę to proszę mnie spoliczkować.

Że człowiek z orientacją się "rodzi" to błąd.

Tego zdania nie rozumiem w ogóle. Ty się urodziłeś bez, czy jak?

Mógł takiej kwestii nie poruszać, nie pozować na jakże ostatnio modną postawę krytyka religii.

Tak jak wcześniej pisałem. Dlaczego tej kwestii nie można poruszać i jej krytykować? Co jest w niej tak szczególnego i nietykalnego, że każdy kto to zrobi jest odbierany jako "ten zły" ?
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gaido

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron