That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Random Stuff: Krytyk Song

O recenzjach Gaido (nie mylić ze Stachurskym, pomimo rzekomego podobieństwa)

Re: Random Stuff: Krytyk Song

Postprzez scarlet » Pt wrz 30, 2011 8:30 am

Olagfigh napisał(a):Obejrzałem wszystkie Random Stuffy... za mało ich. Rób więcej Gaido zarówno w pojedynkę jak i współpracując z Akane. To rozkaz.


Podbijam.
Obrazek
Avatar użytkownika
scarlet
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 10:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Random Stuff: Krytyk Song

Postprzez Gracjan » Cz kwi 26, 2012 1:36 pm

Hmm...no to nowość, widoczna odskocznia od recenzji hehe. Powiem, że nie spodziewałbym się takiego występu hehe, ale powiem wam szczerze, że naprawdę bardzo mi się podobało. A co takiego mnie w nim urzekło? Zaczniemy może od początku czyli uwag typowo technicznych. W przypadku takich filmów podstawą jest zgranie między aktorem a osobą podkładającą głos, chodzi mianowicie o to, żeby ruchy warg idealnie współgrały z tym co jest akurat śpiewane lub mówione tzw. lipsync. Jest to szczególnie widoczne i ważne w przypadku AMV (Anime music video), gdzie dobrze zrobiony lipsync może wynieść film na wyżyny lub przeciwnie, słaby może go zupełnie zarżnąć. Zdaje sobie sprawę z tego, że ten aspekt jest jedną z trudniejszych rzeczy i naprawdę potrzeba sporo praktyki, żeby zrobić to idealnie, ale szczerze? Wam to wyszło naprawdę bardzo dobrze. Ok fakt faktem nie jest to ideał, to prawda i są rzeczy które można by poprawić, ale co z tego skoro i tak jest to naprawdę dobra współpraca? Jeżeli już są jakieś różnice czasowe między ruchem warg, a śpiewanym tekstem to są one naprawdę małe i nie rażą. Jak na fakt, że nie jesteście zawodowymi aktorami, to naprawdę jestem pod olbrzymim wrażeniem. Ogromna tutaj zasługa Gaido, który ma całkiem niezły talent aktorski i potrafi się wczuć w swoją rolę. Widać też, że naprawdę bawi cię to co robisz, a to jest w sumie najważniejsze. Potrafisz grać, świetnie współdziałasz z Akane, masz ruch warg dopracowany do tekstu i ogólnie sprawiasz jak najlepsze wrażenie. OCzywiście PIotrem Fronczewskim nie jesteś, ale radzisz sobie i tak całkiem nieźle.

Następnym ważnym aspektem w przypadku takiego filmiku jest oczywiście wokal. Tak więc Akane przy każdej okazji powtarzam ci, że masz naprawdę ładny głos i pewnie już dawno stałem się z tym wszystkim nudny, ale co na to poradzę? Masz przecież tak piękny głos, że trzeba o tym mówić. Przyznam ci się jednak szczerze, że nie spodziewałem się po tobie też naprawdę ładnego wokalu. Ok...wiedziałem, że ćwiczyłaś głos, ale nie spodziewałem się że wyćwiczyłaś go aż do tego stopnia. Teraz mogę powiedzieć, że odczuwam przyjemność nie tylko kiedy słyszę jak mówisz, ale również wtedy gdy śpiewasz. Ogólnie rzec biorąc chcę, żebyś wiedziała, że według mnie masz naprawdę piękny wokal i szczerze, chciałbym cię usłyszeć też w innych utworach gdyby była taka możliwość. Śpiewaj jak najczęściej bo naprawdę potrafisz.

Kolejny aspekt, który mnie urzekł to tekst. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest zadaniem łatwym stworzenie parodii piosenki która będzie wpadała w ucho, a jednocześnie będzie na tyle zabawna, żeby słuchacz się w nią wciągnął na tyle, żeby przesłuchać ją więcej niż raz, lub żeby wywoływała śmiech na jego twarzy. Ważnym aspektem w tym przypadku jest tekst, a jak oceniam wasz? Hmm powiem tak, wpada w ucho pasuje do piosenki i jest naprawdę zabawny i to co najważniejsze, jest rytmiczny. Nie jestem muzykiem więc nie będę tutaj zagłębiał się w jakieś głębsze przemyślenia typowo techniczne etc. ale powiem tak, tekst jest naprawdę dobry i uważam, że naprawdę wam się udało. Świetnie parodiuje on krytyka, a jednocześnie jest na tyle ciekawy, że chcę się go śpiewać razem z wami (Tak też próbowałem mimo, że mój wokal woła o pomstę do nieba).

No i gratuluje wam też odwagi, bo taka otwarta krytyka w Krytyka (tak to było zamierzone), mogła wam ściągnąć na głowę całą masę tardów i dobrze sobie o tym zdajecie sprawę. Anyway na koniec powiem wam, że cholera wstyd się przyznać, ale zazdroszczę wam tak i umiejętności jak i talentu (zwłaszcza wokalnego bo serio, ja sam brzmię jak kot rozjechany na drodze). Naprawdę przyjemnie się was oglądało i słuchało. Świetnie ze sobą współpracujecie ukazując, to co macie najlepsze i zapewniając człowiekowi rozrywkę na parę następnych chwil i świetny humor na resztę dnia- a akurat dziejszy dzień zaczął mi się nie najlepiej więc DZIĘKUJE WAM!
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Random Stuff: Krytyk Song

Postprzez Akane » Cz kwi 26, 2012 2:33 pm

Gracjan napisał(a):Jest to szczególnie widoczne i ważne w przypadku AMV (Anime music video), gdzie dobrze zrobiony lipsync może wynieść film na wyżyny lub przeciwnie, słaby może go zupełnie zarżnąć. Zdaje sobie sprawę z tego, że ten aspekt jest jedną z trudniejszych rzeczy i naprawdę potrzeba sporo praktyki, żeby zrobić to idealnie, ale szczerze? Wam to wyszło naprawdę bardzo dobrze.

Ummm... ale wiesz, że to było robione ad hoc? Podesłałam piosenkę Gaido, a on ją przesłuchał ze dwa razy i w przypływie radosnego szaleństwa nagrał klip. To nie było ani zaplanowane, ani wyćwiczone, a i o jakiejś większej współpracy ciężko w tym aspekcie mówić. Ot, efekt chwili :) Także pomimo pozytywnego odbioru tego klipu, ciężko jest raczej mówić o ambitnej produkcji, nad którą spędziliśmy długie godziny - a co za tym idzie, nie powinno się oceniać wspomnianego filmiku przez taki pryzmat :) I nie oszukujmy się: widać że ja swoje, a Gaido swoje - aczkolwiek mnie to akurat nie przeszkadza, bo ubaw przy oglądaniu tego "teledysku" mam zawsze niepomierny ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Random Stuff: Krytyk Song

Postprzez Gracjan » Cz kwi 26, 2012 2:43 pm

Domyśliłem się bo to widać na pierwszy rzut oka, ale uwierz mi, że mam do czynienia z masą naprawdę masą produkcji gdzie lipsync jest ważny (zajmuje się recenzją amv) i miałem do czynienia z każdym możliwym rodzajem lipsyncu. Od czegoś co można by nazwać wybitnym, gdzie w ogóle nie widać, żeby tekst był mówiony bądź śpiewany przez inną osobę, bo poziom tak tragiczny, że jedyną reakcją mógł być facepalm. A uwierz mi na słowo, że spieprzony lipsync jest czymś co zdarza się nawet teoretycznie doświadczonym już twórcą. I wiem, że nie jest to ambitna produkcja, ale jednak zawsze stawiam sobie za cel ocenienie wszystkich aspektów danego produktu, a w waszym przypadku lipsync do takich aspektów się zalicza. I teraz już absolutnie szczerze i z czystym sumieniem. Biorąc wszystko pod uwagę, to że filmik ten był robiony na luzie i tak naprawdę nie przygotowywaliście się do niego i ogólny poziom lipsyncu (który postawiłbym gdzieś na środku tego co miałem okazje do tej pory widzieć), postawiłbym wam ocenę za ten aspekt w granicach 7 na 10. I to jest naprawdę jedyna ocena którą mogłem dać z czystym sumieniem. Nie za wysoka i nie za niska jednocześnie.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Random Stuff: Krytyk Song

Postprzez Gaido » Cz kwi 26, 2012 5:04 pm

W tym filmiku najbardziej chciałem podziękować publiczności, która bardzo żwawo klaskała. Dziękuje! xD

A tak szczerze, to jeden z tych filmików który słucham, a nie oglądam :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Poprzednia strona

Powrót do Gaido

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron