That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Opowieść o Castlevanii

O recenzjach Gaido (nie mylić ze Stachurskym, pomimo rzekomego podobieństwa)

Opowieść o Castlevanii

Postprzez Gaido » N sie 07, 2011 9:24 pm

http://www.youtube.com/watch?v=s6RXsa7h4uI

Nowy odcinek serii. Piszcie co sądzicie :p

To był dosyć trudny filmik w realizacji ponieważ pod koniec filmiku Adobe Premiere mi się co chwile wykrzaczał i nie chciał się ze mną bawić. Jednak pomimo złośliwości rzeczy martwych, myślę, że udało mi się stworzyć klimatyczną historię w której "nic nie jest takie jak się wydawało". Innymi słowy - oglądać :D
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez Akane » Pn sie 08, 2011 9:18 am

Całkiem fajnie opowiedziana historia - męczące jedynie te epileptyczne wstawki ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez Gaido » Pn sie 08, 2011 10:01 am

Z tym fragmenetem miałęm najwięcej problemów ponieważ Adobe Premiere na podglądzie nie pokazywał dokładnie jak będzie wyglądać "disco" w praniu. Z jednej strony jutub mi wskaże ile na tym fragmencie poległo widzów, z drugiej zaś doskonale odwzorowuje słowa, że żaden człowiek nie mógł wytrzymać tam dłużej niż sekundy :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez ichabod » Pn sie 08, 2011 11:39 am

Obejrzałem i podobało mi się, bo lubiłem stare Castlevanie - szczególnie Super Castlevanię IV. Wszystko pięknie fajnie, tylko te epileptyczne wstawki trochę nie wyszły, mało co było widać ;) Poza tym czytasz książki w ciemnych okularach? :D
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez Gaido » Pn sie 08, 2011 12:12 pm

ichabod napisał(a):Poza tym czytasz książki w ciemnych okularach? :D


Pani Doktór powiedziała, że mam nosić okulary do czytania, ale nie sprecyzowała jakie, to poszedłem po najtańszej linii oporu :P Swoją drogą, nawet o tym nie pomyślałem, aż się kawą zachłysłem :D

CastleVanii jestem też ogromnym fanem, więc mam nawet swój niewielki wkład w rozwój poslkiego serwisu Castlekeeper Chronicles. Bardzo lubię Symphony of the Night oraz również czwóreczkę. Nawet jest recenzja na moim kanale :p
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez amek » Pn sie 08, 2011 12:31 pm

Nie wciąga tak bardo jak Mario, ale raczej dlatego iż nie grałem w Castlevanię.
NIE BIJCIE ;|
Ale Dyskoteka w składzie Pedobeara i NyanCata zaczupista ;)
Akcelerator Akcyzy 1590
Well. I was on my way to this gay gypsy bar mitzvah for the disabled, when I suddenly thought, "Gosh. The Third Reich's a bit rubbish. I think I'll kill the Führer." Who's with me?
Avatar użytkownika
amek
 
Posty: 228
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 8:24 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez Gaido » Pn sie 08, 2011 12:36 pm

To trzeba zagrać :P Seria ma już 20 lat i mniej więcej tyle samo gier. Obecnie Lords of Shadow na PS3 i XBOXa360 czeka na DLC. W razie czego tu masz zapowiedź którą pomagałem robić przed premierą samego LoS:

http://www.youtube.com/watch?v=VleCQh4Qrqc
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez Ness » Pn sie 08, 2011 3:52 pm

Ciekawe spojrzenie na historię Belmonta, jednak bardziej od ataku epilepsji, zmęczył mnie ten bardzo szybki montaż na samym początku :P. Ale ogólnie good job!
Avatar użytkownika
Ness
 
Posty: 61
Dołączył(a): Pt lut 11, 2011 3:05 pm

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez UncleMroowa » Pn sie 08, 2011 4:44 pm

Jestem fanem Castlevanii i trochę zdziwiła mnie "teoria spiskowa", gadka o śmierci (szczególnie odkąd ze śmiercią walczy się w co drugiej grze) i to że nie wiadomo czy Dracula komuś szkodzi. Jestem prawie pewien, że Dracula " steals men's souls, and make them his slaves" ;)

Najbardziej podobały mi się momenty w których mówiłeś stonowanym głosem, płynnie, spokojnie i jakby melancholijnie, jakbyś opowiadał dziecku bajkę. I filmik bardzo fajny, choć brakowało mi (co zamieściłeś np. w Mario) zamaskowanych informacji o mechanice gry i jakiejś krytycznej oceny.
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Opowieść o Castlevanii

Postprzez Gaido » Pn sie 08, 2011 5:45 pm

UncleMroowa napisał(a):" steals men's souls, and make them his slaves"


Perhaps the same could be said of all religions!

A tak serio. Prawdziwa historia Belmontów jest nawet bardziej rozczarowująca.

SPOILER ALERT!!!!

W XI wieku Mathias (imię Draculi nie pojawia się przez CAŁĄ GRĘ - Lament of Innocence) porwał dziewczynę Belmonta i zamienił ją w wampira. Ten (to znaczy Belmont) się zdenerwował, zabił swoją dziewczynę, dzięki czemu jego pejcz zyskał moc ubijania wampirów (czego wcześniej nie potrafił). Leon (Belmont) jednak za śmierć swej lubej obwiniał Mathiasa i poszedł go skopać, co zrobił. I jakoś tak wyszło potem, że historia co 100 lat zataczała koło.

Czemu? Mathias znalazł sposób na to by żyć wiecznie i sprzysiągł sobie Kostuchę. Jakoś takoś. Każdemu może się zdarzyc przecież...

UncleMroowa napisał(a):szczególnie odkąd ze śmiercią walczy się w co drugiej grze


Śmierć w odróżnieniu od Draculi (którego nie było chociażby w wyżej wspomnianym Lament of Innocence) pojawiła się w każdej Castlevanii :D

KONIEC SPOILERÓW!!!!!

Faktycznie tym razem bardziej się skupiłem na samej opowieści niż na opisie gry. Następnym razem będę musiał się z bajkopisarstwem bardziej pohamować :D
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Następna strona

Powrót do Gaido

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron