That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Inne materiały

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 3:35 pm

Już mówię - pół wampir, który pojawił się w filmie, męski, mógł zamieniać w wampiry ludzi, i nawet to zrobił - w książce tak samo, ale już pół wampiry płci żeńskiej nie potrafiły tego robić. No i mogą być po prostu bezpłodne jak muły np.
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez signofthemoth » Śr lis 28, 2012 3:38 pm

Spoko, nie czytałam 2.-3.-4. książki, więc nie wypowiadam się na temat ich treści bezpośrednio, ja tylko mówię o mentalności mormonów i że to musi rzutować na poglądy samej autorki, niekoniecznie na kształt fabuły.
No a Rosalie? W zasadzie zawsze uważałam, że jej moc jest najdurniejsza. Jest uparta. Brawo. Nie wiem, jakaś superwytrzymałość? To jest cecha fizyczna czy psioniczna?
Czy to uaktywnienie się genów to też swoista mutacja, nabycie dodatkowego chromosomu? Bo chodzi mi o to, że gatunki o niezgodnej liczbie chromosomów nie mogą się rozmnażać. Więc albo ten chromoson był zawsze i mnożyli się tylko w zakresie określonej ludności rezerwatu przez wszystkie lata (też przed jego powstaniem), albo nagle się pojawił i uczynił z nich impotentów w stosunku do ludzi?
A w kwestii rozmnażania wampirów - nie chodzi mi o zarażanie tylko stwarzanie potomstwa, mieszanie materiału genetycznego. Chyba, że nie ogarniam i kąsanie takiego półwampira ma inny efekt niż zwykłego?
[img]http://www.asset-d.soup.io/asset/5326/8502_db5e.jpeg[/img]
Avatar użytkownika
signofthemoth
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 10:26 am

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 4:07 pm

mentalności mormonów i że to musi rzutować na poglądy samej autorki,


Możliwe, ale niekoniecznie. W kulturze jest dość mocno utarty schemat i kopciuszka, i to, że kobiety pragną ślubu, a mężczyźni seksu. Więc to może bazować na tym, a nie na mormońskiej mentalności. Mało to katolików, którzy nie mają katolickiej mentalności, dla przykładu? Mało to chrześcijan, którzy nie posiadają chrześcijańskiej mentalności? :)

Moc Rosalie... Nie wiem, czy to można nazwać mocą, raczej uwypukleniem cechy. Ale to w sumie niezła moc, dość pozytywna jak na Zmierzch i jego przekaz - zabijasz ludzi pijąc ich krew - jesteś zły. A Rosalie potrafi się powstrzymać i nigdy krwi nie spróbowała - to jest spoko.

Wiesz, poniekąd stwarza się potomstwo, jeśli się ugryzie człowieka i powstaje nowy wampir ;)

Nie jestem pewna, czy w ten sposób to działa, i czy o to Ci chodzi (damyt, czemu nie chodziłam na wykłady z BPZ) ale np. w zespole Jacobsa i trisomnii chromosomu x nie ma większych problemów z płodnością.
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez ichabod » Śr lis 28, 2012 4:20 pm

Dajcie spokój, przecież autorka wymyślała całą tę mitologię... eee, to znaczy biologię, itd. kompletnie z dupy, włączając do kanonu lub ignorując różne rzeczy jak leci - i w filmach jest podobnie. Np. podstawowa rzecz, jak to, że wampiry tu błyszcza na słońcu - czyli tak jakby główny plotpoint w New Moon i w ogóle chyba najpopularniejsza rzecz związana ze zmierzchowymi wampirami. W tym filmie kompletnie nikt się tym nie przejmuje i np. jak na początku Bella się budzi, to łazi po słońcu z Edwardem i nic nie błyszczy ;) Podejrzewam, że fakt, iż ten indiański pół-wampir ma jad zamiast śliny i może zamieniać ludzi w wampiry, a już Renesmee nie, też jest kompletnie losowy ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 4:24 pm

Icha, ale to fun ; D
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez ichabod » Śr lis 28, 2012 4:25 pm

No fun, ale w którymś momencie zaczynasz się zastanawiać, co ty w ogóle robisz ze swoim życiem ;P

(Poza tym, trudno się bawić w analizowanie tutejszego kanonu, jeśli zarówno sama autorka, jak i twórcy filmu mają go w dupie :P)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 4:26 pm

Przyganiał kocioł ; D
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez signofthemoth » Śr lis 28, 2012 4:34 pm

Nie chcę za bardzo brnąć w ten kanał, ale społeczności mormońskie to nie jest taki polski katolicyzm :B To są społeczności bardzo silnie ze sobą związane... Nie ma takiego pola do hipokryzji co u nas :D A mentalność ma wpływ na ewentualną chęć promocji jakichś postaw.
Pewnie, w 90% Zmierzch jest projekcją pewnej niedojrzałej damskiej fantazji o partnerze, który jest przewyjebiaszczy, a mnie tak totalnie za nic, ani wyglądu (to jest dyskusyjne, bo Bella miała adoratorów, ale dopiero po przeprowadzce) ani charakteru, ratuje z opresji, nie ma i nie było żadnej innej, czekał na mnie wiek, jest się dla niego wyjątkowym i ciągle chce mu się ją rozgryzać (że nie czyta w jej myślach), że jest arcypotężny, ale stosuje to tylko do obrony Damy Serca, w ogóle to na myśl o tym, że nas zabraknie natychmiast leci kopnąć w kalendarz, będzie tulił do snu i grał kołysanki własnej kompozycji (bo jest też bardzo wrarzliwym artystom <3), żadnych oczekiwań, żadnego seksu, pure romantyzm i jeszcze ma ładną rodzinę. Poza tym ma mroczną tajemnicę i nieustannie się zadręcza, że nie jest dość dobry, a jak wiadomo nic tak nie jara wewnętrznej psychopatki jak oglądanie walki udręczonej męskiej duszy <3<3<3 I ma kasę. I autko. I koleżanki mi zazdroszczą.
W ogóle jestem przekonana, że to napięcie związane z wampiryzmem to przeniesienie napięcia seksualnego. Pewnie, ona jest, prowokuje, serce jej bije, a on trzyma instynkty na wodzy, bo kocha i nie chce skrzywdzić. Do tego dołącz bałwochwalczy i wartościujący wątek piękna-bestia (Bella ma na imię - uwaga! - BELLA!!! I KNOW, RIGHT??!!). Od drugiej książki konstrukcja powieści gotyckiej - bezwolna bohaterka (taka Christine z Upiora w Operze) antagonista i protagonista, swoje własne przeciwieństwa, oba rozkochane, a ona "biedna" musi wybierać. To co tam było związane z seksem ze strony Edwarda zostało przeniesione na wampiryzm, dlatego ten wątek jest kulawy.
A w ogóle ta książkowa scena z Przed Świtem z rozwaloną ramą od łóżka i siniakami na żebrach? :D I wtedy znowu wkracza Idealny Partner Udręczona Dusza i mówi, że nici z dalszego seksu. A potem znowu ona budzi się w środku nocy i zaczyna błagać to już na niego działa, ale jest domniemanie, że tylko przez te łzy w jej oczach :DDDD OMG, GENIUSZ.


PS: A z tą mocą Rosalie... no ale chciała się na Bellę rzucić przy porodzie. O, przypomniało mi się, że Edward osobiście przegryzał pępowinę przy porodzie Renemee, bo nie dało się jej przeciąć, idę płakać z żalu tęczą :lol:
PS2: http://www.youtube.com/watch?v=7lgwTF-K ... re=related Ed mówi "płynie w nas ta sama krew", LOL, wut?
Ostatnio edytowano Śr lis 28, 2012 4:41 pm przez signofthemoth, łącznie edytowano 1 raz
[img]http://www.asset-d.soup.io/asset/5326/8502_db5e.jpeg[/img]
Avatar użytkownika
signofthemoth
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 10:26 am

Re: Inne materiały

Postprzez Sorano » Śr lis 28, 2012 4:41 pm

Eeee, za dużo dopisujesz. To by trzeba było wymyśleć xD.

Co do motywu z rozwaloną ramą łóżka, i siniakami na żebrach... Srsl, to nie są najpotężniejsze obrażenia podczas seksu jakie można otrzymać. Śmiem twierdzić, ze sama jakąś ramę od łóżka rozwaliłam, mimo, że nie uprawiałam seksu, ba, znam nawet osobę, która rozwaliła łóżko, bo na nim po prosty usiadła( ; D ; D ; D) a siniaki mam na ciele ciągle, bo się o coś wywracam non stop, albo zahaczam o klamkę czymś np. Więc tamta scena to w ogóle urocza była. xD

A co do Rosalie - no tak, ale nie zrobiła tego w końcu, no narzeczonego i jego ekipę zabiła, a nie skosztowała ich krwi.
Sorano
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt paź 18, 2011 9:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inne materiały

Postprzez signofthemoth » Śr lis 28, 2012 4:47 pm

Tzn za bardzo rozwijam interpretację? Może, może autorka nie miała tego na myśli, ale to jest zabawa z pewnymi konwencjami i wzorcami kulturowymi świadoma czy nie.
Mi raczej chodzi o ten infantylny dramatyzm. "Masz siniaka! <star wars NOOOO...>"
(a rama to chyba była powyginana, nie wiem?)
[img]http://www.asset-d.soup.io/asset/5326/8502_db5e.jpeg[/img]
Avatar użytkownika
signofthemoth
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr lip 04, 2012 10:26 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron