That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Top 10 filmowych guilty pleasures

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: Top 10 filmowych guilty pleasures

Postprzez TheOne » Śr lip 04, 2012 9:02 pm

HEHE!! Dzięki za zahęte, ale wiem, że nie nadaje sie do recenzji. Wiem, ye nie potrafię mówić dobrze do kamery, bo czasem źle mówię, a nie mam też nic ciekawego, anie śmiesznego Zresztą mam takie opinie, że mogliby mnie zabicć, a nie wszyscy są tak tolerancyni, jak wy, że można mówić co chce. Juz i tak Ichabod ma jaja, żeby tak zjehać Zieloną Mile i powiedzieć, że to zły film i nic mu nie zrobiliście.Wole oglondać innych. A bo morze ktoś pomyśli, że ja nie lubie starych starwarsów, a ja je lubie, tylko przy nowych to one są słabe
TheOne
 
Posty: 12
Dołączył(a): So maja 26, 2012 11:53 am

Re: Top 10 filmowych guilty pleasures

Postprzez Akane » Cz lip 05, 2012 7:30 am

TheOne napisał(a):HEHE!! Dzięki za zahęte, ale wiem, że nie nadaje sie do recenzji. Wiem, ye nie potrafię mówić dobrze do kamery, bo czasem źle mówię, a nie mam też nic ciekawego, anie śmiesznego Zresztą mam takie opinie, że mogliby mnie zabicć, a nie wszyscy są tak tolerancyni, jak wy, że można mówić co chce.

Wszystko ma pewne granice, a Ty naszą tolerancję poddajesz dość ostrej próbie od dłuższego czasu i cóż - czara się przelała (bo nie, nie można tu mówić wszystkiego, co się chce). Jeśli zarejestrowałeś się tu tylko celem spamowania działu ichaboda (a nic nie wskazuje na to, by było inaczej) to musimy się na jakiś czas rozstać. I na Boga - proszę, zaprzyjaźnij się ze słownikiem ortograficznym.
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Top 10 filmowych guilty pleasures

Postprzez materatzowy » Śr lip 11, 2012 5:58 pm

Jeśli jesteśmy w temacie komedii to "Straszny Film" jest jak najbardziej dobry, chociaż uważam, że w trójce to zabawny był może tylko Nielsen tylko. Część druga jak dla mnie zawierała najwięcej ciekawych nawiązań i sporo zabawnych, a czasem wręcz obrzydliwych gagów. Jednak komedii obecnie nie oglądam przez takie potworki jak "Meet my Spartans" chociażby.
Avatar użytkownika
materatzowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 11:33 pm

Re: Top 10 filmowych guilty pleasures

Postprzez MacG » So wrz 08, 2012 2:08 pm

Miło wiedzieć, że ktoś jeszcze oglądał "Shock Treatment". Może jakaś dłuższa recenzja w przyszłości? :)
Avatar użytkownika
MacG
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 9:24 am

Re: Top 10 filmowych guilty pleasures

Postprzez Krzys » Pn paź 01, 2012 11:24 pm

Kurczę, prawie połowę filmów, które podałeś, nie uważam za złe :P. I nie widzę niczego "guilty" w lubieniu ich.

Predators- świetny film. Bohaterowie są bardzo różnorodni i każdy z nich daje się lubić. Adrien Brody moim zdaniem świetnie wypadł jako najemnik i pokazał, że nie trzeba być umięśniony jak kulturysta, żeby stać się mistrzem w zabijaniu. Nie jest to na pewno remake, a wszelkie podobieństwa to raczej hołd oddany pierwszej części. Fakt, w niektórych momentach można się zastanawiać, czy nie posunęli się za daleko, ale to zaczyna być szersza kwestia w serii filmów Alien/Predator (patrz: Prometeusz), więc rozpatrywać to należy bardziej w kontekście serii, niż tego konkretnego filmu. Pewnie, że jest przewidywalny, ale to kwestia obranej konwencji, coś w stylu slashera. W kontekście całego uniwersum dowiadujemy się mnóstwa ciekawych rzeczy, bo nie dość, że mamy inną planetę, to jeszcze do tego dwa klany predatorów rywalizujące ze sobą- miodzio. A samo zakończenie jest zgoła odmienne od oryginału, bo nie kończy się całkowitym happy endem- bohaterowie wprawdzie pozabijali predatorów, ale wciąż są na obcej planecie, na której w dodatku rozpoczyna się kolejny sezon (co może oznaczać wizytę nowych predatorów). I jestem ciekaw tych dziur w fabule, o których wspominałeś.

Mucha 2- tutaj króciótko, bo dosyć dawno oglądałem ten film. Mam jednak same pozytywne wrażenia z seansu i jest wcale niegłupi w paru momentach- sceny ze zdeformowanym psem, czy ostatnia scena wywołały u mnie szok i zmusiły do zadania sobie pytań o granice człowieczeństwa. W ogóle ta ostatnia scena to coś niesamowitego i głównie ją pamiętam z całego filmu. Nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłbym takiego losu :)

X-Men: Ostatni bastion- tutaj niektóre argumenty możesz znać z filmiku Douga Walkera, ale co poradzić, skoro myśłę tak jak on :). Tak jak Ty uważam, że filmy z serii X-Men są świetnie, ale uważam też, że trzecia część jak najbardziej trzyma poziom pozostałych dwóch. Oczywiście, tak jak powiedziałeś, "Ostatni bastion" mniej skupia się na bohaterach, a więcej na akcji, z tymże to wcale nie jest wada. Nie na ostatnią część. To powinien być epicki finał kończący wątki i rozładowujący napięcia tworzone przez wrogie sobie mutanty przez pierwsze dwie części i "X-Men: Ostatni bastion" spisuje się w tym znakomicie. Tak jak powiedział NC: "shit was finally happening". Tutaj poznajemy losy postaci, które tak dobrze były budowane w dwóch poprzednich częściach. Bohaterowie wybierają strony, walczą pomiędzy sobą, giną... Popatrz na trzecią część jak na jeden wielki punt kulminacyjny, bo tym właśnie jest. Już lubimy postacie, które tam są, więc możemy wciągnąć się w fabułę i czuć napięcie przez cały film, że to już TO. To KONIEC. Poza tym mamy wciąż znakomite sceny akcji, a wątek relacji ludzie-mutanty też się rozwijał (czego najlepszym przykładem jest pojawienie się postaci mutanta/polityka).

Gwiezde Wojny, nowa trylgoia- dobrze, nawet jeżeli "Mroczne widmo", czy "Atak klonów" są najsłabszymi częściami całej sagi, to i tak to są wciąż "Gwiezdne Wojny". Muzyka jest niesamowita, efekty specjalne też, a postać Anakina Skywalkera należy do grona najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów wszechczasów (no dobra, może powinienem napisać postać Dartha Vadera, ale umówmy się- to jest ta sama postać). Same uniwersum jest fantastyczne i mimo iż nowa trylogia może dla niektórych wypadać słabo w porównaniu ze starą, to czy naprawdę cokolwiek z oryginalnej, sześcioczęściowej sagi może nosić miano "złego filmu"? Sam nie rozumiem tej nienawiści, jaką niektórzy dażą nową trylogię. WIelbię ją na równi ze starą, a "Zemsta Shitów" to chyba moja ulubiona część całej sagi.

W kwestii "Grease" muszę się zgodzić. Uwielbiam piosenki z tego filmu, są pełne życia i można je słuchać godzinami. Ale niestety fabuła kuleje... No bo, naprawdę, żeby mężczyzna i kobieta byli razem, to ona musi zacząć palić i zrobić sobie fryzurę?
A w kwestii "AVP2" mam przeciwne uczucia. Lubię pierwszą część, za to druga przyprawia mnie o wściekłość :P
Krzys
 
Posty: 24
Dołączył(a): N maja 06, 2012 6:23 pm

Re: Top 10 filmowych guilty pleasures

Postprzez Trojden » Wt paź 15, 2013 1:16 pm

Nie widziałem żadnej części "Strasznego filmu", więc się nie wypowiadam. Może kiedyś obejrzę.
Nie widziałem "Muchy 2", "Predators" ani "Obcy kontra Predator 2" (tylko pierwszą część). Co do reszty to się nawet zgodzę.

Moje osobiste guilty pleasures, choć niekoniecznie w kolejności rankingu, wygląda mniej więcej tak:

Mroczne Widmo
Atak Klonów
Herkules (disneyowski z 1997)
Patriota (2000)
Ściągany
Grease
Pijany mistrz
Wąż i cień orła
Grupa specjalna (z Coolio, Darrenem Tongiem i Markiem Dacascosem w rolach głównych)
Commando (ze Schwarzeneggerem)
Egzekutor

No i jest nawet Top 11, choć może nie top, ale 11. :)

Ogólnie większość filmów z Jackiem Chanem uważam za dość głupie i mocno naciągane, ale i tak fajnie się je ogląda.
Trojden
 
Posty: 40
Dołączył(a): N lip 29, 2012 9:34 pm

Poprzednia strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron