That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

The Avengers | Mini-recenzja

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » Śr maja 16, 2012 1:20 pm

To żadne wytłumaczenie :>
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez Nibi no Nekomata » Śr maja 16, 2012 1:22 pm

ichabod napisał(a):To żadne wytłumaczenie :>

amen, nieznajomość wcześniejszych filmów wcale nie przeszkadza w odbiorze :>
Träumen und Gedichte schreiben oder reiten mit dem Wind... Niemand versteht mich so wie du!
~~
- Zaczynamy trochę myśleć? (...)
- Ja zaczynam myśleć. Ty jesteś tylko animowanym objawem schizofrenii.
Avatar użytkownika
Nibi no Nekomata
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 5:10 pm
Lokalizacja: tu żyją smoki

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » Śr maja 16, 2012 1:29 pm

Jeśli wiesz mniej-wiecej o co chodzi w samych bohaterach (wiki zaprasza), to możesz śmiało oglądać, najwyżej nie załapiesz jakichś małych nawiązań do fabuł, ale zawsze możesz sobie rzucić okiem na te filmy po seansie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez Piett » Śr maja 16, 2012 3:35 pm

speiderman napisał(a):A ja czuję coraz większy wstyd, że jeszcze na nim nie byłem. A na dobrą sprawę, to z serii widziałem tylko pierwszego Iron-Mana :oops: ...


W sumie to odczuwanie wstydu za niepójście do kina na cokolwiek innego niż "ambytne kino" wydaje się jednak czymś mocno dziwnym - zwłaszcza że raczej bohaterowie takich skrajnie marnych kiczów jak "Thor" albo "Kapitan Ameryka" nie są najlepszą renomą do pójścia do kina dla innych osób niż skrajni maniacy komiksów jak np. Linkara ;)

I chociaż szanuję opinię recenzenta w tej ogólnie ciekawej recenzji to jednak podziękuję - film prawdopodobnie dobry jako lekkostrawny seans w TV lub na kompie - ale płacić za bilet do kina na coś o wartości równej dwóm filmom wspomnianym wyżej - jak ktoś jest fanatykiem komiksów to rozumiem ale skromnie podziękuję bo głównym targetem raczej nie jestem :)
Avatar użytkownika
Piett
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 5:32 pm
Lokalizacja: Festung Warschau

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » Śr maja 16, 2012 4:19 pm

Chłopie, nic do Ciebie nie mam, więc nie obraź się, ale po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że albo jesteś skrajnym snobem albo zwyczajnie sobie robisz jaja, bo ciężko mi się inaczej odnieść do tego posta (i nie chodzi mi o opinię nt. filmu/filmów, ale o to dziwne, pełne ignorancji i poczucia wyższości podejście). Srsly, myślałem, że ludzie, którzy brzydzą się kinem rozrywkowym czają się gdzieś na forum gazety albo filmwebu, a nie na polskim forum TGWTG, które z kultury popularnej żyje...
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez Magrat » Śr maja 16, 2012 10:06 pm

No dobra, obejrzałam Twoją recenzję, napisałam komentarz, a teraz za niego przepraszam, bo mam wrażenie, że kiedy już go przeczytasz, to może dojść do nieporozumień :D
Co do mody na ambitniejsze filmy o superbohaterach, jest pełno komiksów, które tak traktują ten temat i nie mówię tu o pojedynczych zeszytach. Moim zdaniem najlepsze są te, które idą nieco głębiej w psychologię postaci i ogólne przedstawienie ich problemów, jednocześnie zachowując typowo komiksowy rys.
To, co napisałam odnosi się też częściowo do wypowiedzi Pietta. Jeżeli uznać kino "ambitne" za jedyne wartościowe to automatycznie odbiera się sens produkowania innych filmów i rozrywki w ogóle, a przecież popkultura to kultura taka sama, jak kultura wysoka, obie są produktem ludzkiej wyobraźni i żadnej z nich nie należy ot tak deprecjonować.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez mietczynski » Śr maja 16, 2012 11:45 pm

ichabod napisał(a):On mieszka w cywilizowanym kraju, gdzie premiera już dawno była ;P


Ale z "Batmanem" już na pewno Was wyprzedzę ;PP
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » Śr maja 16, 2012 11:48 pm

Magrat - E, nie łapię, który komentarz miałby spowodować nieporozumienia, oba są sensowne i choć nie zgadzam się co do roli Lokiego w Avengers, to zawsze pozytywnie traktuję dodatkową edukację z komiksów :mrgreen:

Ja nie mam nic przeciwko komiksom/komiksowym filmom - i tym robionym na serio, i tym z większym luzem. Uwielbiam np. X-Men Pierwsza klasa i uwielbiam Avengers, mimo że to dwa całkiem różne podejścia. Kwestia tego, czy ktoś to robi z sensem, konwencja trafia w materiał i czy ekipa dobrze się z w takich klimatach czuje. Tym bardziej, jeśli się nie kojarzy mocno komiksów, gdzie podejrzewam, że nawet w obrębie jednej serii albo jednej postaci postaci może wystąpić spora polaryzacja, w zależności od wizji scenarzystów. Mi np. ciężko sobie teraz wyobrazić Avengers bez tego luzu, jaki zaprezentował Whedon czy np. Batmana bez gotyckiego klimatu Burtona.

I co do opinii o kulturze - podpisuję się pod tym.

mietczynski - Batmany Nolana to mam głęboko... gdzieś, więc to się nie liczy xD Powiedz lepiej, kiedy Prometeusza będziesz tam w octolandii miał ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez mietczynski » Cz maja 17, 2012 12:50 am

jakoś początkiem czerwca chyba ;D
Ale poważnie na nowego "Batmana" Nolana nie czekasz ;O Jeszcze Tom Hardy jako Bane ;O
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » Cz maja 17, 2012 1:15 am

Nie, jakoś nie trafia do mnie ta wizja Batmana kompletnie ;) (i Bale jest okropny)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron