That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

The Avengers | Mini-recenzja

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » Pt maja 18, 2012 11:22 am

Widzę że ten film zachwalają przede wszystkim fani komiksów + Ichabot

Obrazek

To tylko moje podejście - człowieka który nie widział filmu i zna go jedynie ze zwiastunów i opinii innych ludzi.

Obrazek

tylko szacuję opłacalność pójścia na niego do kina

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez UncleMroowa » Pt maja 18, 2012 11:39 am

bazujący na filmach o nie najlepszej reputacji
filmach o lataniu i wysadzaniu, jakie ostatnio tworzy Marvel Studios

Sprawdziłem na szybko Rotten Tomatoes jak bardzo kiepska jest ta reputacja filmów Marvela, i większość trzyma względnie wysoki poziom ocen, ok. 70% lub wyżej (Avengers 93%), a większość krytyków jest zadowolona (Roger Ebert tylko Thora zgnoił z całej gromadki).
Powiedziałbym, że to całkiem niezła reputacja.
Widzę że ten film zachwalają przede wszystkim fani komiksów + Ichabot, a ja niestety komiksów nie czytałem

i Roger Ebert, Richard Roeper, Brad Jones z TGWTG, masa profesjonalnych krytyków i regularnych widzów, dla których to pierwsze spotkanie z tymi postaciami.
W ogóle, Ci "Fani komiksu" powoli zaczynają brzmieć jak jakieś piętno ;P Mam nosić jakąś opaskę?
Ja tam w swojej recenzji przyjąłem taki punkt widzenia, bo wśród moich widzów sporo jest takowych i oni mają odrobinę inne wymagania od recenzenta, nie dlatego że jestem oślepiony komiksowym oryginałem. Film jest dobry sam z siebie.
Wiem, że póki go nie widziałem, nie mogę go oceniać i nie oceniam, tylko szacuję opłacalność pójścia na niego do kina

Przewrotnie powiem, że filmy oparte na wybuchach i akcji, które uważasz za tak nieopłacalne, znacznie lepiej oglądać przecież w kinie niż w domu ;P
Mało które kino domowe da Ci taki poziom Audio i żadne nie da Ci tak wielkiego ekranu ;)
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez speiderman » Pt maja 18, 2012 1:07 pm

Luklaser napisał(a):Widziałem tylko recenzję Douga, który mówi, że film jest dobry w swojej kategorii, ale przede wszystkim dla osób, które dorastały z "Avengersami", czy jak to się tam odmienia.

Właściwie to mówił, że jest bardzo dobry. Typowa historia o dobrych bohaterach przeciwko złemu kolesiowi, który chce opanować świat, ale zrobiony w najlepszy sposób. Zresztą słyszałem też, że z całej serii to najlepszy film obok pierwszego Iron-Mana, ale nie jest to żaden typ ambitnego kina. Ot, kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu. Ale znów, powtarzam za innymi, co daje mi kolejny powód, by go zobaczyć :P .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez Piett » N maja 20, 2012 10:03 pm

ichabod napisał(a):ale po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że albo jesteś skrajnym snobem albo zwyczajnie sobie robisz jaja, bo ciężko mi się inaczej odnieść do tego posta (i nie chodzi mi o opinię nt. filmu/filmów, ale o to dziwne, pełne ignorancji i poczucia wyższości podejście). Srsly, myślałem, że ludzie, którzy brzydzą się kinem rozrywkowym czają się gdzieś na forum gazety albo filmwebu, a nie na polskim forum TGWTG, które z kultury popularnej żyje...


No no z gazeta.pl to już był cios poniżej pasa :) . Zapewniam - skrajnie daleko mi do snoba w doborze filmów - wszelkie gatunki chętnie obejrzę choćby z ciekawości - tzw. kino ambitne zostało wzięte wyraźnie w nawias pełen sarkazmu :) . Tym bardziej że jak się lubi kino rozrywkowe, to nie wszystko musi podpadać w gusta. Przykład - zarówno Batman w wersji Burtona i Nolana bardzo mi się podoba. Akurat takie filmy jak "Kapitan Ameryka" czy "Thor" chociaż znośne to konwencją mi nie podpadły więc uśmiechnąłem się nad faktem że ktoś odczuwa "wstyd" za nie pójście na taki film. To jest dyskusja i akurat raczej fakt że ktoś z góry potępia kogoś za nielubienie danego filmu podpada bardziej pod hejterów na FW czy innych stronach - wyluzuj :twisted:
Avatar użytkownika
Piett
 
Posty: 47
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 5:32 pm
Lokalizacja: Festung Warschau

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez ichabod » N maja 20, 2012 11:32 pm

Wybacz, wydźwięk Twojego posta był inny i trochę różnił się od "konwencja mi nie pasi" ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez Kaczor » Pn maja 21, 2012 5:09 pm

Piett - jako kino rozrywkowe Avengers jest nieporównywanie lepsze np. od gó*wnianej nowej trylogii SW. Film jest naprawdę zabawny i dla zrówno dla komiksiarzy jak i nie-komiksiarzy (czyli większości widzów) będzie wyśmienitą zabawą. Blockbuster w najlepszym stylu. Polecam.
Avatar użytkownika
Kaczor
 
Posty: 356
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 4:55 pm

Re: The Avengers | Mini-recenzja

Postprzez TheOne » So maja 26, 2012 4:22 pm

Puty: Ogarnij się, człowieku. Więcej takich postów i się pożegnamy.
TheOne
 
Posty: 12
Dołączył(a): So maja 26, 2012 11:53 am

Poprzednia strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron