That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Pora Mroku | Recenzja

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Pora Mroku | Recenzja

Postprzez ichabod » N maja 06, 2012 3:50 pm

Co tu dużo gadać, polski horror ;)

http://www.youtube.com/watch?v=xwpykizAj1w
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez migelito » N maja 06, 2012 5:32 pm

Co tu gadać... raczej nie obejrzę tego dziełka, ale dzięki za zapoznanie z czymś tak oryginalnym na polskie warunki jak Polski Horror* :) Jak zawsze, oglądając filmików recenzentów TGWTG.pl, starałem się delikatnie przewidywać podjęto przez oceniającego linię ataku/obrony danego zagadnienia i (jak prawie zawsze) byłem blisko: projekt zadziwiający w swej ambicji, lecz pozbawiony polotu, oryginalności, dokładności w detalach i tak nijaki, jak tylko to możliwe. Sama recenzja też taka... z braku odpowiednio obiektywnego określenia powiem - przejściowa, swoim pojawianiem się zapowiadająca (z braku lepszego materiału do recenzji) zdecydowanie lepsze i bardziej zapadające w pamięć filmiki :) Ogólnie good job i czekam - mimo znanych mi trudności związanych z takim przedsięwzięciem - na recenzje muzyczne w Twoim wydaniu, bo na pewno byłbym ich targetem :D

* pod który można podpiąć część polskich filmów pomyślanych jako komedie (żart zbyt oczywisty, by jeszcze śmieszył... :P)
Cytaty, Które Przejdą do Historii:

"Szkoda, że nie śpiewałam, ale wyszło zajebiście" - Akane
Avatar użytkownika
migelito
 
Posty: 98
Dołączył(a): N wrz 04, 2011 10:39 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez Luklaser » N maja 06, 2012 5:47 pm

Miło wreszcie zobaczyć, że masz fan z recenzowania złego filmu, zamiast tylko znęcać się nad nim jakby Ci zabił rodzinę.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez mietczynski » N maja 06, 2012 6:12 pm

Podziwiam optymistyczne podejście do tej produkcji i szczerze przyznaję, że to spora zaleta tej recki. Film widziałem i najbardziej smutny byłem właśnie przez to, że nikt nie wpadł na pomysł pokazania cycków Maciągowej (więcej niż fajne, widziałem w "Oficerze" bodajże), albo Gorczycy (tej kurde właśnie jeszcze nie widziałem - stąd głównie mój zawód).

No i oczywiście plus za polecanie świetnych kanałów na youtube, widać że masz porządny gust ;]
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez ichabod » N maja 06, 2012 6:15 pm

Rzuć okiem na film Korowód, tam widać to i owo u obu pań ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez roofix » Pn maja 07, 2012 9:34 pm

Odwiedziłem swego czasu miejsca, gdzie kręcono ten film (poniemieckie sztolnie po projekcie "Olbrzym"). Film lubię właśnie za scenografię, scenerie, nawet za muzykę. Kolejne filmy tego typu mogłyby być lepsze, ale że kolejnych się nie kręci, wątpię, by wzrósł poziom.
A szkoda, scenografia była super.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez Energytoran » Cz maja 10, 2012 6:52 pm

Jak napisałem w komentach na youtubie: NIE ZMIEŚCIŁ SIĘ NAPIS "POLSKI HORROR" W EKRANIE!!! Ale uśmiałem się, zwłaszcza na początku recenzji. Co do samego filmu... Hmm, może brzmi to absurdalnie "Naziści chcący przejąć młode ciała, by dalej siać zgrozę", ale wierzę, że wykonane jest lepiej, niż brzmi. Ale jedna uwaga z mojej strony: powiedziałeś, że lubisz "Piątek trzynastego" za Jasona i nagie panienki, a oczerniłeś "Wiedźmina", którego lubię za mniej więcej to samo: Geralt (i świetną, moim zdaniem grę aktorską Michała Żebrowskiego") no i za dziewczyny bez odzienia, co więcej - film jest od dwunastu lat, co mi akurat idzie na rękę. Wiem, zachowuję się jak niewyżyty gimnazjalista (może z racji tego, że nim jestem:/)
I remember, so You don't want to!
Energytoran
 
Posty: 99
Dołączył(a): So lis 19, 2011 9:28 pm

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez mietczynski » Cz maja 10, 2012 7:21 pm

Ale jedna uwaga z mojej strony: powiedziałeś, że lubisz "Piątek trzynastego" za Jasona i nagie panienki, a oczerniłeś "Wiedźmina", którego lubię za mniej więcej to samo: Geralt (i świetną, moim zdaniem grę aktorską Michała Żebrowskiego") no i za dziewczyny bez odzienia,


Ale "Wiedźmin" to nie slasher. Ekranizacji jednej z najpopularniejszych książek w naszym kraju raczej cycki i dobra gra [???????????] jednego aktora nie uratuje. Takie porównanie średnio jak dla mnie ma sens ;P
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez ichabod » Pt maja 11, 2012 1:31 am

mietczynski napisał(a):
Ale jedna uwaga z mojej strony: powiedziałeś, że lubisz "Piątek trzynastego" za Jasona i nagie panienki, a oczerniłeś "Wiedźmina", którego lubię za mniej więcej to samo: Geralt (i świetną, moim zdaniem grę aktorską Michała Żebrowskiego") no i za dziewczyny bez odzienia,


Ale "Wiedźmin" to nie slasher. Ekranizacji jednej z najpopularniejszych książek w naszym kraju raczej cycki i dobra gra [???????????] jednego aktora nie uratuje. Takie porównanie średnio jak dla mnie ma sens ;P


+1
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Pora Mroku | Recenzja

Postprzez Energytoran » Pt maja 11, 2012 5:15 pm

Ale jednak i tak według mnie wcale tak tragicznie z Wiedźminem nie było. Myślę, że jednym z głównych problemów tego filmu jest brak dobrego soundtracku. Aktorzy nie są wcale aż tak bezndaziejni, a krajobrazy też nie najgorzej zrobione.
(CHWILA OFFTOPICKU!!!)
I remember, so You don't want to!
Energytoran
 
Posty: 99
Dołączył(a): So lis 19, 2011 9:28 pm

Następna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron