That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Halloween wg Roba Zombiego

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez ichabod » Pt kwi 27, 2012 8:23 pm

No cóż, jeśli ktoś z was nie ma nic przeciwko słuchaniu mojego ględzenia o rimejkach Halloween (no i Zombiem, innych rimejkach, etc, co tam się nawinęło) przez 25 minut, to zapraszam :D

http://youtu.be/EzxyfOAsGXI
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez Jeremosky » So kwi 28, 2012 7:21 am

Przyznam, że wole wersję Carpentera. Jednak film Roba Zombiego też mi się podobał. Tutaj młody Michael jest przerażający a w filmie z 1978 roku bezpłciowy i ma głupią minę(przypomniała mi się Bella ze "Zmierzchu"). Dobrze, że widzimy go tylko kilka minut.

Co do recenzji to naprawdę mi się podobała. Szczególnie występ "cameo" Barbary Białowąs. I jeszcze pomysł, żeby Miley Curys zagrała Pannę Młodą w remake'u "Kill Bill" najbardziej mnie rozśmieszył :lol:
Już to sobie wyobrażam:
"Panna Młoda po czterech latach śpiączki budzi się i poprzysięga zemstę na tytułowym Billu. Ale najpierw musi zaśpiewać. Trenuję u najlepszych mistrzów sztuk walk, ale w tzw między czasie śpiewa do kotleta na różnych imprezach."
Co do wad to wstęp był moim zdaniem trochę za długi, ale przyjemnie się Ciebie słucha, więc nie powinno to przeszkadzać. Aha i jeszcze moment, gdy w Halloween 2 widzimy Michaela Myersa a Ty mówisz coś takiego: "w tej części przypomina Żula, a nie slasherowego morderce"(trafna uwaga). Wtedy słuchać Buma mówiącego "Change, change". Moim zdaniem ten żart był nieco wymuszony.
Ale jak już wcześniej wspomniałem podoba mi się Twoja recka :D
Czekam na kolejne.

P.S. Czy masz zamiar zrecenzować jakiś klasyczny horror Universala np. Dracula czy Frankenstein z 1931 roku?
Pytam się, ponieważ głównie takie horrory oglądam.
SPARKLE, SPARKLE, SPARKLE,
Avatar użytkownika
Jeremosky
 
Posty: 31
Dołączył(a): Cz lut 23, 2012 4:15 pm

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez Akane » So kwi 28, 2012 10:14 am

Jeremosky napisał(a):Wtedy słuchać Buma mówiącego "Change, change". Moim zdaniem ten żart był nieco wymuszony.

A mnie się to właśnie szaleńczo spodobało :D
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez Gracjan » So kwi 28, 2012 10:32 am

Ok tak jak już mówiłem miałem przyjemność obejrzeć twoje nowe dzieło. I muszę ci powiedzieć ze 100% szczerością, że jest to jeden z najlepszych vidów w twoim wykonaniu, co w sumie najlepiej świadczy o tym, że się rozwijasz i nie zasiadasz na laurach. Z rzeczy które mi się podobały to jak zwykle twoja rzeczowość (W bardzo ciekawy sposób przybliżyłeś sylwetkę Myersa, Roba Zombie jak i filmów spod szyldu "Hallowen" co jest naprawdę dużym plusem, zwłaszcza jeżeli ktoś z tego typu rozrywką nie ma do czynienia), poczucie humoru (Miley Cyrus Czarna Mamba xD), dykcja i styl wypowiedzi oraz masa innych rzeczy, o których wspomniałem przy wcześniejszych twoich recenzjach. To co jeszcze było fajne i warte jest odnotowania to to, że pomimo iż vid ten był naprawdę długi, to nie dłużył się. Mam na myśli to, że przez te ponad 20 minut przyciągałeś moją uwagę i ani razu nie miałem ochoty spojrzeć na zegarek, co jest ważne bo im dłużej coś trwa tym trudniej jest zachować uwagę i zainteresowanie odbiorcy. Jeszcze o czym chciałem powiedzieć to to, że w tym filmie było jakby więcej ciebie niż w innych twoich produkcjach, co mnie osobiście bardzo cieszy. Tak jak mówiłem jedna z twoich najlepszych produkcji, która zachęciła mnie do zapoznania się min. z remakiem Hallowen i innymi remakami jako takimi. Innymi słowy najważniejszy cel recenzji został spełniony, plus zapewniłeś mi dawkę naprawdę solidnej rozrywki, dziękuje.

Teraz trochę mniej miła część, czyli rzeczy które mi się nie podobały, które bym zmienił etc.:
1. Dźwięk w tle - Motyw z wrzucaniem muzyki w tło kiedy coś mówimy jest bardzo fajnym motywem, jednak łatwo tutaj przedobrzyć, a poza tym nie każdemu to się będzie podobać. Wracając jednak do mnie, ogólnie tło muzyczne było przez ciebie bardzo fajnie skonstruowane poza jednym momentem, mam tu na myśli wstęp, a dokładniej sam początek twojej wypowiedzi, gdzie po prostu tło muzyczne przyciągnęło moją uwagę do tego stopnia, żę musiałem cofnąć filmik żeby wyłapać to co powiedziałeś. Po prostu nie skupiłem się na tym co mówisz i zasłuchałem się. Wiem, wynika to raczej z mojego braku podzielności uwagi nie mniej jednak pomyślałem, że może cię ta uwaga zainteresować. Szkoda też, że nie dałeś posłuchać co mówił Rob Zombie, bo akurat chciałem się tego dowiedzieć hehe. Ogólnie jednak całe tło muzyczne na plus, poza tym momentem we wstępniaku.
2. Desing - A raczej wygląd twojej osoby. Nie jest to wada jako taka, ale raczej moje małe skrzywienie. Widzisz przyzwyczaiłem się do tego, że w każdej swojej recce masz słuchawki na uszach i do takiego wyglądu twojej osoby byłem hmm...przywiązany? Nasuwa mi się teraz pytanie, skąd decyzja o wyrzuceniu tej w sumie najbardziej charakterystycznej cechy? Była ona czymś uwarunkowana?

No i to "What the Fuck", w momencie kiedy słyszymy "Love Hurts" troszkę nie wyszło, ale jednak jest to zaledwie jeden dowcip ze wszystkich który mi nie przypadł do gustu, co i tak jest świetnym wynikiem.

To z grubsza tyle co chciałem ci powiedzieć. Ogólnie jest to świetna recenzja i tak naprawdę najlepsza ze wszystkich dotychczas wypuszczonych przez ciebie. Porównując ją z twoimi starszymi filmikami widać jak bardzo pracujesz nad tym, żeby wszystko było porządnie zrobione. Kawał świetnej roboty i solidnej rozrywki;).
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez Akane » So kwi 28, 2012 11:25 am

Gracjan napisał(a):Widzisz przyzwyczaiłem się do tego, że w każdej swojej recce masz słuchawki na uszach i do takiego wyglądu twojej osoby byłem hmm...przywiązany? Nasuwa mi się teraz pytanie, skąd decyzja o wyrzuceniu tej w sumie najbardziej charakterystycznej cechy? Była ona czymś uwarunkowana?

Mam wrażenie, że icha już gdzieś o tym wspominał (z headsetem rozstał się zresztą jakiś czas temu). Zmienił mikrofon i tym samym headset przestał spełniać swoją rolę. Ja się już przyzwyczaiłam, choć za pierwszym razem też mi "czegoś" na głowie ichaboda brakowało ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez UncleMroowa » So kwi 28, 2012 11:33 am

Akane napisał(a):
Gracjan napisał(a):Widzisz przyzwyczaiłem się do tego, że w każdej swojej recce masz słuchawki na uszach i do takiego wyglądu twojej osoby byłem hmm...przywiązany? Nasuwa mi się teraz pytanie, skąd decyzja o wyrzuceniu tej w sumie najbardziej charakterystycznej cechy? Była ona czymś uwarunkowana?

Mam wrażenie, że icha już gdzieś o tym wspominał (z headsetem rozstał się zresztą jakiś czas temu). Zmienił mikrofon i tym samym headset przestał spełniać swoją rolę. Ja się już przyzwyczaiłam, choć za pierwszym razem też mi "czegoś" na głowie ichaboda brakowało ;)

Ja go w ogóle ledwo poznałem w tej recce Żelaznej Damy, co to za buc w miejscu ichaboda? :<

A mówiąc poważnie, no to ludzie - wiadomo było, że te słuchawy są tylko doraźnie (Gracjan, zerknij sobie na ichabodową parodię Cinema Snoba, żeby zobaczyć jak wbudowany mic w kamerze ichaboda fantastycznie działa) - i jak tylko sprawił sobie lepszy mikrofon, wywalił je w cholerę ;)
Wracając jednak do mnie, ogólnie tło muzyczne było przez ciebie bardzo fajnie skonstruowane poza jednym momentem, mam tu na myśli wstęp, a dokładniej sam początek twojej wypowiedzi, gdzie po prostu tło muzyczne przyciągnęło moją uwagę do tego stopnia, żę musiałem cofnąć filmik żeby wyłapać to co powiedziałeś.

Hmm... mi tam to w ogóle nie przeszkadzało i nawet nie pamiętam jaka to była muzyczka ;P Który dokładnie moment masz na myśli niby? (minuty podaj)
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez mietczynski » So kwi 28, 2012 12:25 pm

Nie mam pojęcia dlaczego ale od 16 do 19 minuty mam czarny ekran bez głosu ??

No, ale z wyjątkiem tych trzech minut to

Po pierwsze - beka z Białowąs zawsze i wszędzie mile widziana

Po drugie - żart z "Giń" i "najwyraźniej od dłuższego czasu chodziło mu to po głowie" jak dla mnie najlepszy

Po trzecie - moje czujne ucho dosłuchało się fail'a, mwahahahahahah ;D Wspominając o Dannym Trejo ułożyłeś zdanie w ten sposób, że można zrozumieć że wg. Ciebie jest on ulubieńcem Tarantino, a tak naprawdę chodziło Ci o Rodrigueza (skopałeś składnie). No ale to jest taka totalna pierdoła, piszę o tym bo akurat udało mi się wychwycić ;)

A jeśli chodzi ogólnie o recenzję to nie nudziłem się ani przez chwilę i muszę przyznać że jestem szczerze zły, że mi te trzy minuty uciekły. Oglądając widać wyraźnie, że masz po prostu w tym temacie b. szeroką wiedzę (chyba że tak dobrze googlujesz :P ), a jak ktoś ma wiedzę i do tego potrafi się sensownie wypowiadać, a temat o którym mówi jest zwyczajnie ciekawy to ta długość filmiku nie ma znaczenia.

No co mogę jeszcze napisać, średnio mi idzie wygłaszanie wywodów n.t. recki w stylu Gracjana, więc powiem jeszcze tylko, że Twoje wideo towarzyszyło mi dzisiaj przy pałaszowaniu śniadania, a ja w tym kluczowym momencie ciężkiej sobory badziewia nie oglądam, świetne ;)

p.s. - Kiedy na kanale się ukaże materiał o tej tajemniczej przesyłce ;>?
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez Gracjan » So kwi 28, 2012 1:29 pm

Zmienił mikrofon i tym samym headset przestał spełniać swoją rolę. Ja się już przyzwyczaiłam, choć za pierwszym razem też mi "czegoś" na głowie ichaboda brakowało
Podejrzewam, że też pewnie się do tego z czasem przyzwyczaję jednak jednym z moich skojarzeń z Ichabodem są min. słuchawki.
A mówiąc poważnie, no to ludzie - wiadomo było, że te słuchawy są tylko doraźnie (Gracjan, zerknij sobie na ichabodową parodię Cinema Snoba, żeby zobaczyć jak wbudowany mic w kamerze ichaboda fantastycznie działa) - i jak tylko sprawił sobie lepszy mikrofon, wywalił je w cholerę
Oczywiście to zrozumiałe (btw. dzięki za propozycje, zajrzę do tego na pewno gdy tylko znajdę chwilę), jednak widzisz ja dotychczas miałem do czynienia z jego filmami w których owe słuchawki zawsze były i osobiście traktowałem to jako element hm...choreografii? Szczerze mówiąc nie czytam komentarzy na Youtube etc. stąd nie miałem zielonego pojęcia, że ich obecność była wywołana czymś innym. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to jest, a raczej był jeden z charakterystycznych elementów Ichaboda, stąd taka a nie inna reakcja kiedy już się ich pozbył.
Hmm... mi tam to w ogóle nie przeszkadzało i nawet nie pamiętam jaka to była muzyczka ;P Który dokładnie moment masz na myśli niby? (minuty podaj)
Jasne oczywiście, chodzi mi o sam początek kiedy Ichabod zaczyna mówić czyli 0:34, ten motyw w tle po prostu wyłączył mnie ze słuchania Ichaboda i przerzucił moją uwagę z jego osoby na to, co po prostu leciało w tle. Czym to było spowodowane? Podejrzewam, że tym że utwór ten wpadł mi w ucho i zahaczał gatunkowo o to, co lubię więc od razu chciałem się dowiedzieć co to jest i momentalnie skupiłem się na tym co nie trzeba. Widzisz mam taką tendencję, że jak słyszę jakiś utwór etc. w filmie, to bardzo często od razu skupiam się na nim, zamiast na tym co widzę i tak było również w tym przypadku. Oczywiście za chwilę się poprawiłem i obejrzałem to jeszcze raz nie mniej jednak, pomyślałem że warto o tym wspomnieć bo w końcu to moja subiektywna opinia nie?:P Zresztą tak jak już mówiłem nie jest to taki duży problem, ot po prostu była to jedna z rzeczy która trochę mi przeszkodziła w odbiorze początku i dlatego o niej wspomniałem.
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez ichabod » So kwi 28, 2012 7:44 pm

Łohoho, ile komentarzy, jak miło :D Ok, no to po kolei...

Co do wad to wstęp był moim zdaniem trochę za długi

Cóż, jak na recenzję to nie ma co ukrywać, trochę tak, natomiast pierwotnie materiał miał być czteroczęściowy i rant o oryginalnym Halloween, filmach Roba, rimejkach w ogóle i na koniec recenzja rimejku Halloween miałby być pełnoprawnymi epizodami. Jednak nie byłem do końca z tego zadowolony, więc lekko to zmodyfikowałem, co nieco wyciąłem i połączyłem w jeden filmik. Imo taka bardziej zwarta forma broni się lepiej, poza tym już ostatnio ciąłem wielki materiał na części, wystarczy męczenia subskrybentów ;P Tak więc mam nadzieję, że widzowie podejdą wyrozumiale do takiej objętości i ilości dygresji...

Ty mówisz coś takiego: "w tej części przypomina Żula, a nie slasherowego morderce"(trafna uwaga). Wtedy słuchać Buma mówiącego "Change, change". Moim zdaniem ten żart był nieco wymuszony

Spoony w recenzji Niesmiertelnego 2 zrobił coś takiego widząc jakiegoś żula na ulicy, więc jak spojrzałem na Michaela w dwójce, od razu mi przyszła ta kwestia na myśl i nie mogłem się oprzeć ;)

po prostu tło muzyczne przyciągnęło moją uwagę do tego stopnia, że musiałem cofnąć filmik żeby wyłapać to co powiedziałeś

No cóż, nie mogę wychodzić z założenia, że będę dawał nędzną muzykę w tle, żeby widzowie nie zwracali na nią uwagi ;) Zresztą, raczej rzadko używam takiego typu tła, tutaj zwyczajnie kawałek bardzo imo pasował klimatem (Rob Zombie - House of 1000 Corpses) i moim zdaniem idealnie się sprawdził jako łącznik między intrem a właściwym materiałem. Skok od muzyki z intro do cichego klipu ze mną był nieco zbyt słyszalny, więc jakaś muzyczka tam musiała iść. No, ale przynajmniej sam kawałek Ci się podobał ;)

Desing - A raczej wygląd twojej osoby.

:cry:

Nie jest to wada jako taka, ale raczej moje małe skrzywienie. Widzisz przyzwyczaiłem się do tego, że w każdej swojej recce masz słuchawki na uszach i do takiego wyglądu twojej osoby byłem hmm...przywiązany? Nasuwa mi się teraz pytanie, skąd decyzja o wyrzuceniu tej w sumie najbardziej charakterystycznej cechy? Była ona czymś uwarunkowana?

...Aaaa, o to chodzi ;)
No, cóż, słuchawki były, bo moja kamerka nagrywa dźwięk słabiutko (tzn jest nawet-nawet i po wywaleniu okropnego szumu, jakoś by to brzmiało - w każdym razie nie aż tak źle jak na filmiku z IchaSnobem, tam jakość obrazu i dźwięku była specjalnie psuta :P), no a ja wychodzę z założenia, że ważniejszy jest dźwięk, więc wolałem mieć sensowną jakość audio, poświęcając się i nosząc to cholerstwo cały czas ;P

Potem jednak postanowiłem, że kupię kamerkę, ale w związku z tym, że jakimś dziwnym sposobem odłożona kasa mi się rozeszła, to wydałem chociaż te dwie stówy na mikrofon i w końcu mogłem uwolnić się od kabli. Uwierz, to było strasznie uciążliwe i niewygodne, więc słuchawki na pewno nie wrócą.

Nie mam pojęcia dlaczego ale od 16 do 19 minuty mam czarny ekran bez głosu ??

Ufff, u mnie działa, więc może Ci coś flash zastrajkował. A już sie wystraszyłem, bo był tam jeden z moich ulubionych fragmentów, gdzie Laurie zachowuje się całkowicie out of character i wkurza rodziców opowiadaniem jak to ją nauczyciel molestował xD

Wspominając o Dannym Trejo ułożyłeś zdanie w ten sposób, że można zrozumieć że wg. Ciebie jest on ulubieńcem Tarantino, a tak naprawdę chodziło Ci o Rodrigueza (skopałeś składnie)

Eeechh, wyłapałem nawet kilka takich drobnych pomyłek już po samym renderowaniu (np. pomyliłem daty czy numery części), ale zdążyłem jej poprawić, dogrywając poprawiony komentarz, ale to mi jakoś cholera umknęło. Najwyraźniej to, że Rodriguez i Trejo to nierozłączna para wydało mi się zbyt oczywiste ;)

Kiedy na kanale się ukaże materiał o tej tajemniczej pzesyłce

Wszystko już nagrane, pozostał montaż ;) Ale nie chcę tego wrzucać zbyt szybko, więc pewnie jakoś w połowie przyszłego tygodnia

Dzięki za opinie, dziewczyny i chłopaki, kocham was :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Halloween wg Roba Zombiego

Postprzez mietczynski » So kwi 28, 2012 7:54 pm

Desing - A raczej wygląd twojej osoby.


:cry:


haha, też na początku pomyślałem, że zaraz dostaniesz porady że masz zmienić fryzurę czy coś xDD
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Następna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron