That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

Top 10 slasherowych morderców

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Magrat » N kwi 01, 2012 8:10 pm

Jak mniemam nie czytałeś nigdy komiksu "Watchmen", co ichabod?

A co do kolejnych miejsc na liście, Leprechaun mnie zaskoczył bo nawet nie wiedziałam, że koleś taki morderczy :D "Piły" natomiast nie znoszę całym sercem, zresztą, jak już wspomniałam slashery to nie mój kubek herbaty, szczególnie, że spotkałam się z ludźmi, którzy do tej rzeźni dorabiali jakiś głębszy sens. Wybaczcie, ale dla mnie krwawa rzeź to krwawa rzeź i nawet nie ma o czym dalej dyskutować, kwestia gustu czy ktoś to lubi czy nie.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Gaido » N kwi 01, 2012 8:37 pm

Mnie bardzo ucieszył Jigsaw na liście. Lubie Piłę, ale bardziej jako koncepcję niż filmowe wykonanie. Seria właściwie mogła by się skończyć na pierwszej cześci. Film powstał za jakieś fistaszki, mimo to przez zakręcony scenariusz i oddziaływanie na wyobraźnie widza (Jigsaw przez cały film jest właściwie abstrakcyjnym "Wielkim Bratem" dopiero w ostatnich minutach filmu dowiadujemy się jak wygląda - przy okazji to ogromne zaskoczenie i twist fabularny), oraz ogólną kreatywność, jest to bardzo dobra pozycja. Kolejne części tylko powielały motyw z jedynki: maszynki + "Make Your Choice" + twist fabularny na końcu filmu (w ostatnich paru częściach to jakiś śmiech na sali, a o ostatniej Pile w ogóle szkoda zużywać klawiszy na klawiaturze) z charakterystyczną ścieżką dźwiękową.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Luklaser » N kwi 01, 2012 8:47 pm

Ja tam nie jestem wielkim koneserem slasherów (tylko kilka mi się podobało), ale "Piła 1" nie była taka zła. Były tam chyba tylko 3 lekko krwawe sceny (w dodatku prawie ocenzurowane) i podoba mi się fakt, że twórcy "próbowali" zagłębić się w psychologię człowieka, który znalazłby się w takiej sytuacji, nawet jeśli sam film jest z medycznego punktu widzenia niemożliwy. To pobudza wyobraźnię. Oczywiście mówię tylko o 1, reszta to syf - każdy pretekst dobry, by pokazać czyjeś jelita, łamiąc wszelkie prawa medycyny. Szczególnie ta ostatnia "Piła 3D", która jest miejscami śmiesza (Serio był tam jakiś twist? Nie pamiętam). Filmów od III do VI nie oglądałem i serio zastanawiam się czemu niektóre osoby uwielbiają te filmy.

A co do listy, Ichabot... Zdaje się, że wszyscy już wiedzą kto będzie na dwóch pierwszych miejscach, więc od razu powiedz, czy zamierzasz nas czymś zaskoczyć, czy mamy się specjalnie nie ekscytować, oglądając ten odcinek? ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Gaido » N kwi 01, 2012 9:21 pm

Luklaser napisał(a):erio był tam jakiś twist? Nie pamiętam)


SZPOJLER

Był twist polegający na tym, że Lawrence z pierwszej części okazuje się być największym wspólnikiem Jigsawa. Twórcy chcieli by ludziom szczena opadła, wyszło to jednak tak naiwnie, że chyba nie tylko ja zaliczyłem ogromnego facepalma :P

KONIECZ SZPOJLERA
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Luklaser » N kwi 01, 2012 11:00 pm

SZPOJLER (i obscena)
Cholera, musiałem to jakoś wymazać z pamięci. Pamiętam nastolatkę przepołowioną piłą tarczową, pamiętam kolesia, który odrywał się od fotela, do którego był przyczepiony hakami, pamiętam jak ten reporter wyciągał wędką żołądek kobiecie przez szyję i inne głupio-śmieszno-kiczowato-bezsensowne momenty, ale fabuły jakoś nie uchwyciłem. :lol: Ale to pewnie dlatego, że nie widziałem Pił III-VI. Jedyne nawiązanie do fabuły serii, jakie pamiętam, to jak doktor przykładał sobie uciętą nogę do rury grzewczej... zupełnie nie załapałem czemu.
KONIEC SZPOJLERA (i obsceny też)

Dlatego właśnie nie oglądam "Dojnych krów".
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez ichabod » Pn kwi 02, 2012 4:40 am

Jak mniemam nie czytałeś nigdy komiksu "Watchmen", co ichabod?

Przecież pisałem ;)

Wybaczcie, ale dla mnie krwawa rzeź to krwawa rzeź i nawet nie ma o czym dalej dyskutować, kwestia gustu czy ktoś to lubi czy nie.

Trochę niesprawiedliwe podejście, jeśli krwistość to tylko środek, to czemu nie, sama pisałaś, że lubisz Pinheada, a on się specjalnie nie patyczkował, podobnie twórcy filmów z serii ;) Zresztą akurat pierwsza Piła z krwawą rzeźnią wiele wspólnego nie miała

A co do listy, Ichabot

:evil:

Zdaje się, że wszyscy już wiedzą kto będzie na dwóch pierwszych miejscach, więc od razu powiedz, czy zamierzasz nas czymś zaskoczyć, czy mamy się specjalnie nie ekscytować, oglądając ten odcinek?

Kryterium kolejności w rankingu było podane już na samym początku, więc jak ktoś ma dostęp do tych podstawowych statystyk, to i bez znajomości moich sympatii będzie wiedział co jest na pierwszym miejscu. Zresztą, gdybym miał wybrać, czy bardziej lubię Jasona czy Michaela to Myers by wygrał, ale na coming out przyjdzie czas w innym filmiku :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Luklaser » Pn kwi 02, 2012 10:33 am

*Sorry Ichabod. To się już nie powtórzy :D

ichabod napisał(a):Kryterium kolejności w rankingu było podane już na samym początku, więc jak ktoś ma dostęp do tych podstawowych statystyk, to i bez znajomości moich sympatii będzie wiedział co jest na pierwszym miejscu.

No to szkoda, myślałem, że może wiesz coś, o czym wie niewiele osób. ;)
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez ichabod » Pn kwi 02, 2012 11:13 am

Miejsca 4-3, których zapomniałem tu zalinkować: http://www.youtube.com/watch?v=9SynEJC4TwI

No i świeżo wrzucone, miejsca 2-1 ;) http://www.youtube.com/watch?v=g9blsLWBN1A
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez Gracjan » N kwi 22, 2012 11:07 pm

Ok moja kolej na wypowiedź. Mimo, że jestem fanem horrorów jako takich, o tyle slashery nie należą do moich faworytów. Fakt faktem, czasem lubię sobie obejrzeć taki film i z samym gatunkiem miałem dość dużą styczność (co potwierdza min. fakt, że z każdą przedstawionych przez ciebie postaci miałem do czynienia). Z reguły jednak wybieram inne typy filmów. Od slasherów odpycha mnie niejako formuła, to że praktycznie każdy jest do siebie podobny, nieśmiertelność bohaterów, pół biedy kiedy są to osoby z nadprzyrodzonymi mocami, gorzej kiedy gość jest przynajmniej w teorii zwykłym gościem, a ma wytrzymałość przeciętnego M4 Shermana, że dla przykładu podam tutaj chociażby morderców z "Basenu" i "Krwawych
Walentynek 3d, ten drugi to przeżył coś czego nie powstydziłby się pojazd opancerzony. No i to co najważniejsze w tych filmach poraża mnie głupota bohaterów (przynajmniej w wielu z tych filmów). Oczywiście są filmy w tym gatunku które bardzo mi się podobały i postacie które na dłużej zapadały mi w pamieć( czyli np. Freddy, Candyman, Jason czy Michael, albo ten morderca z Walentynek [nie tych 3d]), ale w lwiej części przypadków reagowałem dość negatywnie tak na zachowanie bohaterów jak i ich oprawców.

Tyle tytułem wstępu, teraz przejdźmy do samej listy. W sumie szkoda, że użyłeś takiego kryterium bo szczerze mówiąc wolałbym zobaczyć twoją subiektywną listę morderców i niejako porównać ich ze swoją (tak mimo wszystko mam ranking slasherowych zabójców), no i ta lista wymuszała też niejako brak pewnych postaci które mogłyby stanąć w szranki z podanymi przez ciebie typami mimo relatywnie niewielkiej ilości ofiar.

Tak czy inaczej samo w sobie kryterium nie było złe, ba wręcz przeciwnie było bardzo dobre i ciekawe, tylko tak jak mówie ja osobiście odczuwam żal, że nie spotkałem się z twoją czysto subiektywną opinią, która pokazałaby mi jakim postaciom tak naprawdę hołdujesz (wyłącze tutaj Jasona, bo o tym wiem akurat). Sam produkt, że tak to nazwę okazał się być jednak kawałkiem bardzo ciekawej roboty. Zarówno sposób w jaki mówisz, wybrane przez ciebie postacie etc. wskazują na to, że orientujesz się naprawdę dobrze w tym temacie, co mnie osobiście bardzo cieszy. Sposób wypowiedzi również nie budzi żadnych zastrzeżeń, generalnie zachęcasz człowieka do oglądania i przyciągasz uwagę, na plus też ocenię dobór scen do listy, co dla wielu osób może wydawać się sprawą marginalną jednak tak naprawdę odgrywa dość istotną rolę. Ogólnie muszę przyznać, że przyjemnie mi się oglądało i był to kawał dobrej roboty, który przynajmniej po części zahaczał o gatunek filmowy którego jestem oddanym fanem. Mam tylko szczerą nadzieje, że zrobisz jeszcze kiedyś podobną listę, tym razem jednak opierając się na innych hmm...kryteriach. Tak czy inaczej, naprawdę mi się podobało i dziękuje, za pozbawienie mnie kawałka mojego życia :P
http://www.allegro-szablon.pl
Avatar użytkownika
Gracjan
 
Posty: 127
Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 8:47 am
Lokalizacja: Opolskie, Głuchołazy

Re: Top 10 slasherowych morderców

Postprzez ichabod » N kwi 22, 2012 11:38 pm

Dzięki za tak miła opinię, natomiast co do innego kryterium - planuję coś większego na najbliższe halloween - tj. coś w stylu Monster Madness, czyli jeden materiał na dzień, przez cały miesiąc i mam kilka koncepcji czym się zająć, żeby to było ciekawe, ale i trochę inne niż to, co robi James. Jedna z opcji zakładałaby właśnie taki wielki ranking (ale nie powiem kogo/czego dokładnie :P), więc postanowiłem, że nie będę sobie zamykał furtki robiąc teraz podobną rzecz. Poza tym, miałem nadzieję, że takie kryterium oszczędzi mi komentarzy urażonych fanów jednego czy drugiego killera ;)

Btw, gdybym miał szeregować ten ranking wg moich preferencji, to myślę, że czołówka wyglądałaby pewnie tak: 3. Freddy, 2. Jason, 1. Michael

A, w planach mam tez gwiezdnowojenny ranking ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron