That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Recenzja filmu] Żelazna Dama

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Recenzja filmu] Żelazna Dama

Postprzez ichabod » Wt mar 06, 2012 11:59 pm

No cóż, trudno się nie zgodzić, tym niemniej te fatalne filmy nie był autorstwa del Toro, Benicio del Toro tam jedynie zagrał ;) Natomiast inny del Toro, Guillermo dosyć nachalnie promował lewicowe bojówki w Labiryncie Fauna, ale szczerze mówiąc nie przeszkadzało mi to w odbiorze filmu. Więc różnie z tym politycznym przekazem bywa ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Recenzja filmu] Żelazna Dama

Postprzez roofix » Śr mar 07, 2012 12:41 am

Szczerze mówiąc, mi też nie, ale nie chciałbym, by del Toro (jakikolwiek) brał się za produkcję o wojne hiszpańskiej, czy też za biografię Franco, lub Pinocheta (patrząc szerzej na temat). A jak się doczekamy też filmu o Reaganie? Wszak był o Bushu już.
Generalnie obawiam się filmów biograficznych. Zwykle właśnie odzwierciedlają poglądy reżysera i to zabija faktyczno-historyczną stronę filmu.
Teraz czeka nas film o "Wałęsie", pewnie również niezbyt obiektywny (na patriotyczną modłę a'la Wajda, co się dziwić). Już boję się myśleć, co jak kogoś weźmie na produkcję o Piłsudskim.
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: [Recenzja filmu] Żelazna Dama

Postprzez Luklaser » Śr mar 07, 2012 1:54 am

roofix napisał(a):Teraz czeka nas film o "Wałęsie", pewnie również niezbyt obiektywny (na patriotyczną modłę a'la Wajda, co się dziwić). Już boję się myśleć, co jak kogoś weźmie na produkcję o Piłsudskim.

Wajda w jednym z wywiadów już powiedział, że na pewno wspomni w filmie o zakłamaniu historii, więc od razu możesz się nastawić na subiektywny obraz, ale ja tam wolę nie oceniać filmów, które jeszcze nie powstały. A Piłsudski był już przedstawiany w filmie "1920 Bitwa Warszawska" jako wspaniałomyślny i pobożny poeta, który wygląda jak farbowany Olbrychski z doklejonymi wąsami (z całym szacunkiem dla Olbrychskiego), więc gorzej już być nie może.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Recenzja filmu] Żelazna Dama

Postprzez Tuśka » Śr mar 07, 2012 2:08 pm

Nie wiem, czy to kwestia mojej podatności, ale dla mnie Twoje recenzje (przede wszystkim sposób przedstawiania fabuły) są niezwykle sugestywne. Mówię tu konkretnie o filmach, których nie widziałam, po obejrzeniu recki "Żelaznej Damy" (ale także przy "Och Karol 2") mam wrażenie, że już ten film obejrzałam i oceniłam. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, z reguły nie udziela mi się opinia recenzenta, hm... :?
Analizatornia blogasków Szalikowe Bajanie poleca: Bartosz Kurek i najlepsze opko świata, cz.1
Avatar użytkownika
Tuśka
 
Posty: 26
Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Łask/Wrocław

Re: [Recenzja filmu] Żelazna Dama

Postprzez mietczynski » So mar 17, 2012 12:46 pm

Ja mam z tym filmem dokładnie taki sam problem jak z "Katyniem". Kto oglądał film Wajdy, zapewne będzie wiedział o co mi chodzi. Ja idąc na niego miałem nadzieję obejrzeć to z perspektywy bezpośrednich ofiar -w jaki sposób oni to przeżywali i na jakiej zasadzie się to wszystko odbywało, a dostaliśmy w około 70% smutne historie ich rodzin, czyli płaczące matki, płaczące żony, płaczące siostry... Podobnie z "Żelazną Damą" - zamiast skupić się na tym co jest naprawdę interesujące, czyli faktycznie biografii bohaterki, dostajemy głównie obraz z jej obecnego życia (mijający się zresztą podobno z prawdą) + migawki z faktycznej biografii. Jak dla mnie kolega Ichabod ujął to w swojej recenzji znakomicie.
Pointed stick? Oh, oh, oh. We want to learn how to defend ourselves against pointed sticks, do we? Getting all high and mighty, eh? Fresh fruit not good enough for you eh?
Avatar użytkownika
mietczynski
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 236
Dołączył(a): Śr lut 22, 2012 1:41 am

Poprzednia strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron