That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Recenzja filmu] Och Karol 2

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

[Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez ichabod » Śr lut 15, 2012 5:32 pm

Staram się zwykle z każdym filmikiem próbować czegoś nowego, tym razem zamiast tylko ględzić, poprosiłem o pomoc troje znajomych wam twarzy... ;) Uwaga, mocno naturalistyczne słownictwo!

http://www.youtube.com/watch?v=nbvNW-HH94I
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez Akane » Śr lut 15, 2012 6:09 pm

Najlepsza z Twoich recenzji! Coś czuję, że będę wracała do niej wielokrotnie, bo uśmiałam się niemal do łez. Fantastyczna robota, warto było czekać :D (a cameo Mroowy to znam już na pamięć xD)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez R4Zi3L » Śr lut 15, 2012 7:34 pm

Naprawde podobało mi się cameo Mroowy.... pretty convincing.... a ty Akane przypominałaś mi moją polonistkę z gimnazjum... identyczna plus okulary....
Obrazek
Silent Hill is in me...
Avatar użytkownika
R4Zi3L
 
Posty: 22
Dołączył(a): N lip 31, 2011 8:25 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez UncleMroowa » Śr lut 15, 2012 11:05 pm

Nie no, wszyscy spisali się świetnie, dodatkowe brawa należą się najnowszemu członkowi naszej załogi, Royzie, za udany debiutancki gościnny występ, fantastyczną mimikę i heh, krzyżówkę ;)

Gratki icha za naprawdę świetną robotę, a gościnne występy u Ciebie są zawsze fun :)
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez ichabod » Śr lut 15, 2012 11:13 pm

No cóż, Royza został zaproszony głównie dlatego, że widać u niego potencjał i zwyczajnie byłem ciekaw, co nam tutaj pokaże, taki test dla świeżaka :mrgreen: No i spisał się moim zdaniem znakomicie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez migelito » Śr lut 15, 2012 11:22 pm

Dobra, pomysł na filmik świetny, gościnne występy rozbawiły mnie (a zwłaszcza kreatywna działalność krzyżówkowa Royza... Royzy... tego zabawnego człowieka), do niczego nie mogę się przyczepić, mało tego, sporo mogę pochwalić.

Ale już wtedy, kiedy ogłaszałeś, że zrecenzujesz Och Karol 2, nawet bez oglądania tego filmu wiedziałem, czego będą dotyczyć główne zarzuty, jak będą one wysłowione, innymi słowy - część recenzencka nie zainteresowała mnie ani trochę, tak była przewidywalna. Nie z racji nieudolności recenzenta, a samego filmu, o którym można tyle powiedzieć, że jest o niczym i ma parę fajnych dup na liście płac. Czekam teraz, jak zamierzasz uratować recenzję "Ciacha", które (Boże, wybacz) oglądałem. W tym wypadku trzeba chyba będzie stanąć na głowie, żeby na takim betonie jak ten film wyrosło cokolwiek intrygującego :P

Poza tym czekam na takie przekorne oceny i filmy, jak choćby ten o Zielonej Mili. Albo na coś faktycznie poszerzającego horyzonty, jak (w moim przypadku) filmy o Doktorze Who. Nietrudno jest zgnoić słabe dzieło, sztuką jest podjąć polemikę z czymś uznanym i stworzyć pole do dyskusji, ew. nieść prywatny kaganek oświaty. A od tak sprawnego internetowego guru jak Ty mam chyba prawo wymagać :P
Cytaty, Które Przejdą do Historii:

"Szkoda, że nie śpiewałam, ale wyszło zajebiście" - Akane
Avatar użytkownika
migelito
 
Posty: 98
Dołączył(a): N wrz 04, 2011 10:39 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez ichabod » Cz lut 16, 2012 12:18 am

Wiesz, skończę obiecane recki polskich filmów i zajmę się czymś zgoła odmiennym, nie lubię robić zbyt długo tego samego ;) Mam w planach parę pomysłów, w tym rzeczy poszerzające horyzonty i nieco przekorne (np. myślę o małej recenzji... Glee :P), więc mam nadzieje, że będziesz usatysfakcjonowany. Natomiast widzę po bardzo pozytywnych opiniach o tej recenzji, że sporo widzów lubi takie bardziej przewidywalne bashowanie, więc póki co sumienie mam czyste, tym bardziej, że miałem pretekst aby spróbować pisania tych głupich dialogów ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez migelito » Cz lut 16, 2012 12:28 am

ichabod napisał(a):miałem pretekst aby spróbować pisania tych głupich dialogów ;)


Jakich tam głupich, Pasikowski byłby dumny :P
Cytaty, Które Przejdą do Historii:

"Szkoda, że nie śpiewałam, ale wyszło zajebiście" - Akane
Avatar użytkownika
migelito
 
Posty: 98
Dołączył(a): N wrz 04, 2011 10:39 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez roofix » Cz lut 16, 2012 12:30 am

Warto porównać pierwowzór z nową wersją, by pokazać, jak zmieniła się mentalność polskiego społeczeństwa (co się podoba, śmieszy, a co nie), stereotypy, relacje międzyludzkie. Choćby poprzez porównanie obu Karolów (charakter postaci, praca, jaką się zajmują, zachowanie), czy też postaci kobiecych.
Serio, można całkiem niezły referat na ten temat zrobić ;)
Ps. Akane, to była peruka, czy względem najnowszej mody też się pofarbowałaś?
roofix
 
Posty: 472
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:07 pm

Re: [Recenzja filmu] Och Karol 2

Postprzez ichabod » Cz lut 16, 2012 12:38 am

@migelito

:mrgreen:

(Natomiast z pełnym przekonaniem muszę powiedzieć, że moi genialni goście prezentują o wiele wyższy poziom niż aktorzy w Och Karol 2 ;P)

@roofix

Może i tak, ale Och Karol jest mimo osadzenia w innej epoce, a w zasadzie zupeeeeełnie innym świecie, ze 3 razy lepszym filmem samym w sobie. Przynajmniej trzyma się kupy i jest autentycznie zabawny
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron