That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

[Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez ichabod » N gru 04, 2011 7:16 am

http://www.youtube.com/watch?v=-qE60mnI_eo

Nie traktujcie tego jak "regularnego" filmiku. ;) Ot chciałem podzielić się wrażeniami tu, na forum, ale było tego tak dużo, że dopisałem drugie tyle i przerobiłem na filmik. Jeśli temat kogoś interesuje, to zapraszam, a jeśli ktoś ma gdzieś tę grę, to raczej nie znajdzie tu nic ciekawego ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez Yonish » N gru 04, 2011 9:38 am

No ciekawie, ciekawie. W sumie, spodziewałem się, że będzie gorzej, a tu miłe zaskoczenie. Nawet nie czekałem na tą grę, ale chyba zaczne.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez Gaido » N gru 04, 2011 1:35 pm

Bardzo duże znaczenie dla gry MMO ma jednak end-game content o którym z oczywistych względów nie mogłeś opowiedzieć. Questowanie z tak podaną linią fabularną na pewno będzie przyjemniejsze, jednak tylko mała część graczy gra tylko jedną postacią, co się z tym wiąże - powtarzalność. Czy w zależności od rasy/klasy ma się inne questy/ścieżki dialogowe? Czy podobnie jak w innych grach w zależności od rasy zaczynasz w innym miejscu?

Powiedziałeś sporo o single player, jednak MMO ma to do siebie, że jest grą sieciową i stawia na grę z ludźmi. Co prawda nadmieniłeś, że ze względu na barierę językową nie chciałeś się angażować w relacje międzyludzkie, ale warto było sprawdzić czy są jakieś dungeony, jak wygląda pvp, handel pomiędzy graczami. Bo dla wielu osób są to rzeczy często nawet istotniejsze niż "jakaś-tam-fAbÓa" :p Po części też piszę pod swoim kontekstem, ponieważ jako gracz World of Warcraft lubię wiedzieć co oferują nowego inne produkcje. Bo WoW ma taką ciekawą cechę, że jeśli inny producent wymyśli coś ciekawego, to jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nagle to również pojawia się w WoWie :D Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :D Magia!
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez ichabod » N gru 04, 2011 2:27 pm

Wczoraj udało mi sie pograć w grupie, bo jest pare specjalnych misji w SWTOR których solo sie zwyczajnie
nie da skończyć (jedyne co zrozumiałem z czata to 'klasse' jak już sie udało, próbowałem pisać coś po angielsku ale Niemcy to zlewali). Żałuje ze nie sprawdziłem handlu, ale biorąc pod uwagę ze wszystkie opcje grupowe wyglądają w zasadzie identycznie jak w WoW, to wydaje mi sie ze i handel skopiowali, tym bardziej ze i singlowe sklepy wyglądają identycznie. ;)

Wydaje mi sie ze rasa nie ma znaczenia ale każda klasa ma już nieco inna linie fabularna. Wiadomo ze Bounty Hunter nie będzie szkolił sie na Sith jak moja postać, natomiast różnica miedzy Inkwizytorem a Warriorem jest taka ze niektóre pomieszczenia są dostępne dla jednego, a inne dla drugiego. Sama fabuła jest tez inna, Angry Joe grał obiema postaciami z tego co pamietam. Natomiast miejsce startu jest podobne - Korriban dla ciemnej strony i Couruscant dla jasnej.

Może i dla wielu ludzi są rzeczy istotniejsze niż fabuła, ale w takim WoWie jej nie ma, wiec trudno zeby była ważniejsza ;) W SWTOR wątek fabularny jest świetny i nawet na chwile nie pomyślałem o szukaniu dungeonow, bo w sumie po co. Wydaje mi sie ze w momencie kiedy ukoncze wątek fabularny, moja postać będzie na tyle kozacka a ja z nią zzyty, ze dopiero wówczas będę mógł szukać jakichś losowych lokacji czy zwyczajnie polować na Jedi w pvp :> Bioware zastosowalo inne podejście, to naprawdę mmorpg, mmoRPG, gdzie odgrywasz swoją role tyle ze w ogromnym otwartym świecie pełnym żywych Jedi i Sith, a nie gra poleajaca tylko na lewelowaniu i lootowaniu jak WoW ;)

Btw, są nawiązania do starych KOTORow - natknalem sie w grze na sekte Revanites, czczacych Revana jak tego który był i mistrzem Sith, i Jedi, a przy okazji odrodzil sie (zmartwychwstal). Potem możemy zdecydować czy chcemy sie ich pozbyć, czy należeć do nich w tajemnicy. Oczywiście wybrałem bolesna smierć dla heretykow, uwielbiam te grę :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez DoubleFace » Pn gru 05, 2011 2:31 pm

Dzięki za kolejną wideo-niespodziankę. Nigdy nie byłem zainteresowany MMO, i nawet jak Blizzard ogłosił możliwość darmowego wypróbowania WoWa jakoś nie miałem ochoty zapoznać się z tą grą (a jeszcze bym się wciągnął i musiałbym płacić ten cholerny abonament :lol: ). Ale za to Old Republic naprawdę może być ciekawe. Ale myślę że zanim zainteresuję się tym SW MMO, warto by było w końcu zagrać w KoTORa. Nie wiem jak mogłem po prostu ominąć te dwie świetne gry.

BTW, coś się stało z kamerą? Filmik miał dosyć słabą jakość. To wina oświetlenia?
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez ichabod » Pn gru 05, 2011 2:41 pm

Tak, ciągle nie chce mi się ruszyć tyłka do sklepu po jakieś lampki ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez Puty » Pn gru 05, 2011 3:25 pm

A jak gra prezentuje się wydajnościowo? Trzeba mieć uber komputer? Bo mój z lekka wiekowy. Sorry, jeśli wspomniałeś o tym na filmiku, ale generalnie większą część początku mówiłeś rzeczy, które mniej więcej wiedziałem, więc odpuściłem.
Kurcze, bo może bym się skusił.
PS. Z tymi nawiązaniami do KOTORa to nie do końca taki git majonez - ponoć Revan jest wrzucony/wrzucona jako niezbyt silny boss x/.
PS. Ktoś pytał o klasy i questy dla nich:
http://angryjoeshow.com/2010/06/swtor-interview/
Dobry wywiad Angry Joe z zeszłego roku. Tam jeden ziomek wypowiadał się jak to wygląda z questami i osią fabularną dla różnych specjalizacji.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez ichabod » Pn gru 05, 2011 3:57 pm

O wydajności wspominałem, ogólnie podczas pierwszego weekendu betatestów było słabo, na moim lapku z i3 CPU M 330 @ 2.13GHz, 4GB RAM i ATI Mobility Radeon HD 5165 (który demonem szybkości nie jest, ale np. nowy Assassin na średnich detalach śmiga w 190x1080, podobnie np. Dragon Age 2, który ma niemal identyczną grafikę jak ten SWTOR) nie dało się grać w 1920, wiec grałem w okienku 1366x768 (natywna rozdziałka dla tego lapka) i dało się grać, ale czasami spadało z tych 20-30 klatek do 10 i robił się pokaz slajdów na otwartych przestrzeniach. W ten weekend było już o wiele lepiej, nie mam pojęcia, czy oni coś zoptymalizowali, czy po prostu moj sprzęt magicznie przyspieszył, ale już chodziło płynnie bez problemu (w 1366 ma sie rozumieć, na detalach nieco wyższych niż średnie, ale nie najwyższych)

Na razie sekta Revanite'ów poszła do piachu, a maska Revana która im przyniosłem wczesniej w ramach jakiegoś questu razem z nimi, więc ciekaw jestem w jakich okolicznościach pojawia się sam Revan. O ile się pojawia. W każdym razie liczę na więcej nawiązań, cały motyw sekty z Jezusem-Revanem był świetny, więc póki co jestem na tak
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez Puty » Pn gru 05, 2011 4:14 pm

A O_o. Czyli SWTOR nie dla mojego sprzętu ^^;.
Pojawia się na pewno, kolega mówił, że fani są wkruwieni, ale szczegółów nie znam.
Avatar użytkownika
Puty
 
Posty: 607
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 12:36 am
Lokalizacja: Strzelno

Re: [Misc.] Star Wars: The Old Republic - wrażenia z bety

Postprzez ichabod » Pn gru 05, 2011 4:41 pm

Fani są wkurwieni na wszystko, co się da, więc średnio im ufam ;) Chętnie bym sprawdził o co chodzi i jak to wygląda, ale chyba nie będę sobie spolerował zabawy, odniosę się do tego jak sam go spotkam. W zasadzie z przyjemnością gościa poślę do piachu :mrgreen:

Co do wymagań, to może wypuszczą jakąś 10-dniową wersję czy coś, żeby można było się samemu przekonać jak to wygląda i jak działa
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron