That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Luklaser » Pt gru 02, 2011 3:33 pm

Toy-box zasługiwałoby na oddzielną recenzję! Jak ja nienawidziłem tych gości, kiedy... istnieli. Teraz wspominam tą nienawiść miło i nostalgicznie. :)

A tak serio, to świetny odcinek. Tematyka - strzał w 10! - bardzo bliska wszystkim, którzy wychowywali się w latach 90. Dzięki za ten odcinek.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez ichabod » Pt gru 02, 2011 5:06 pm

Dzięki wszystkim za pozytywne opinie, szczerze mówiąc obawiałem się, że materiał nie zostanie tak ciepło przyjęty ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Kubas988 » Pt gru 02, 2011 9:22 pm

Wg. mnie zabrakło zmianki o Scatmanie ;)
Avatar użytkownika
Kubas988
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn lis 07, 2011 6:16 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Bartek » Pt gru 02, 2011 10:56 pm

Na pytania o wykonawców odpowiedziałem bez pudła :lol:
Avatar użytkownika
Bartek
 
Posty: 22
Dołączył(a): So lip 30, 2011 11:58 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Yume-chan » So gru 03, 2011 2:53 pm

Świetny odcinek,aż mi się dzieciństwo przypomniało XD.Pamiętam jakie niektóre z tych piosenek robiły furorę wśród moich koleżanek z klasy z czasów podstawówki.
Avatar użytkownika
Yume-chan
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 7:21 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Gaido » So gru 03, 2011 7:05 pm

Zrobiło mi się cieplej i jakoś gorączka nawet się zbiła :) Nie lubię tych utworów, lubię to wspomnienia które są do nich doczepione i chyba o to w tym chodzi. Pewnie za 50 lat gdy usłyszę w jakieś retrospekcji Lady Gagę to z nostalgii umrę na zawał.
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Emperor_Gustaf » N gru 04, 2011 11:20 am

ej no... takich rzeczy się nie robi

włączyłem ten filmik przeświadczony (sugerując się tytułem), że ichabod będzie tańczył, a tu co? Jestem bardzo, ale to bardzo rozczarowany ;) Tak nie można! Robić ludziom apetyt a potem nic z tego :P ;)

A tak serio, to naprawdę fajny filmik, wszystkie te hity królowały na wszelkich dyskotekach, koloniach i innych tego typu rzeczach, kiedy byłem w podstawówce. Co prawda sam nigdy tej muzy nigdy nie słuchałem (znaczy się, w domu puszczałem sobie zupełnie inne rzeczy) ale skłamałbym mówiąc, że łezka nostalgii nie zakręciła sie w oku :)

Good job!
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Akane » N gru 04, 2011 1:27 pm

Emperor_Gustaf napisał(a):Co prawda sam nigdy tej muzy nigdy nie słuchałem (znaczy się, w domu puszczałem sobie zupełnie inne rzeczy)

Ja wręcz przeciwnie :D Moja podstawówka to lata 1988-1996, także w zasadzie sam środek tego słodkiego, popowego szaleństwa ;) Na dyskotekach klasowych i szkolnych królowały piosenki Roxette, w domu na kasetach magnetofonowych (pirackich, bo innych nie było w sklepach) słuchało się 2 Unlimited czy Rednexu, a z "Bravo" wycinało teksty piosenek. Gdy ojciec przywiózł mi z zagranicy walkmana, pląsałam po mieszkaniu i tańczyłam w słuchawkach na uszach "Lambadę" xD I przyznam, że do dzisiaj lubię sobie włączyć piosenki z tamtych lat i zawodzić stare hity Backstreet Boys czy "Locomotion" Kylie Minogue ;)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez Emperor_Gustaf » N gru 04, 2011 2:29 pm

"Locomotion" lubię, nawet bardzo, to jedna z moich tzw. wstydliwych przyjemności :D Moja podstawówka to okres kiedy już zaczynały się pojawiać oryginalne kasety (na CD rzadko kogo było wtedy stać i też rzadko kto miał odtwarzacz) i był szał na hologramy na kasetach :P włąściwie to musiałbym nieco skorygować swoją poprzednią wypowiedź: w 4 i 5 klasie właściwie słuchałem tego co wszyscy (czyli bubblegum dance ;) ) dopiero mniej więcej od szóstej klasy zaczął mi się powoli kształtować mój dzisiejszy gust muzyczny :)
(sic)
Avatar użytkownika
Emperor_Gustaf
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 9:26 pm

Re: [Misc.] Kolorowe lata 90-te: bubblegum dance i reszta

Postprzez DoubleFace » Pn gru 05, 2011 2:49 pm

Dobre są takie filmiki których nikt się nie spodziewa. No i mamy tu jeden taki.

Jak zawsze dobra robota. Świetnie opowiedziane, materiał był dobry (nie chodzi mi o "jakość" utworów ale sam fakt opisania tego niszowego gatunku muzycznego). Sam filmik opublikowany w idealnym momencie. Akurat na poprawę humoru na czas jesieni.

Jeśli chodzi zaś o samą muzykę, też się trochę wypowiem, bo widzę że ichabod zapoczątkował małą dyskusję. Cóż, cieżko mi powiedzieć, urodziłem się w okresie gdy ten gatunek wymierał, moja siostra coś tam słuchała Backstreet Boys, Aqua i kilku innych utworów wymienionych przez Ichaboda, i część z nich dobrze mi się kojarzy. Natomiast większą część piosenek z filmiku poznałem dzięki Radiu Zedd i RMF które te "hiciory" puszczają w nieskończoność od kilkunastu lat. I tej reszty właśnie (a właściwie większości) po prostu nienawidzę.

Tak BTW, pytam się eksperta, jeśli jakiś tu jest. Czy te utwory liczą się do eurodance?

http://www.youtube.com/watch?v=68ugkg9RePc&ob=av2e

http://www.youtube.com/watch?v=cOrc37wNUqU

http://www.youtube.com/watch?v=V-VYrbuT ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=81CwbdtmOrw
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron