That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Retrospektywa] Doctor Who - część I

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez ichabod » Wt paź 04, 2011 8:59 pm

Mały cytacik z II częsci retrospekcji: Kluczowym elementem Doctora Who, czymś co go definiuje, nie jest wcale Doktor, podróże w czasie czy inne takie. W Dr Who zawsze chodziło zmiany - zmieniały sie wcielenia Doktora, towarzysze, aktorzy, scenarzyści, design, klimat, styl... Dlatego ten serial jest tak unikalny, jest tak eklektyczny i trudno definiowalny, że widz może się praktycznie cały czas spodziewać czegoś nowego. Jedne rzeczy polubi, inne nie, ale one i tak się praktycznie cały czas zmieniają ;)

Dlatego Akane, cieszę się, że dałaś mu drugą szansę i ostrzegam, że nie wszystkie odcinki są takie, jak Blink. A w zasadzie każdy jeden jest całkiem różny :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez Akane » Wt paź 04, 2011 9:01 pm

Niemniej jednak Blink tchnął we mnie nadzieję i pozwolił uwierzyć, że ten serial naprawdę może wciągnąć i zachwycić :)
Avatar użytkownika
Akane
 
Posty: 2082
Dołączył(a): So paź 23, 2010 4:06 pm

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez Yonish » Wt paź 04, 2011 9:13 pm

Blink widziałem jako jedyny odcinek Doktorka który faktycznie obejrzałem. I był genialny ;p
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez Ichigoable96 » Pn paź 10, 2011 8:47 pm

Kiedy wyjdzie w końcu 2 część ? Po prostu nie mogę się doczekać!
Good, bad, i'm the guy with a magic gun!
Avatar użytkownika
Ichigoable96
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt sie 16, 2011 3:58 pm

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez ichabod » Pn paź 10, 2011 9:12 pm

Na dobre rzeczy trzeba czekać :)
Właśnie wprowadzam ostatnie poprawki do skryptu, jutro-pojutrze będę kręcił ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez Nibi no Nekomata » Pn paź 10, 2011 10:00 pm

ichabod napisał(a):jutro-pojutrze będę kręcił ;)

nie, żebym się czepiała, ale powtarzasz to od trzech dni :P
Träumen und Gedichte schreiben oder reiten mit dem Wind... Niemand versteht mich so wie du!
~~
- Zaczynamy trochę myśleć? (...)
- Ja zaczynam myśleć. Ty jesteś tylko animowanym objawem schizofrenii.
Avatar użytkownika
Nibi no Nekomata
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 5:10 pm
Lokalizacja: tu żyją smoki

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez MacG » So paź 22, 2011 8:34 am

Jedna uwaga - seria 5. (czy - jak wolę mówić - 31.) to nie żaden reeboot. Tak, wiem o co Ci chodziło, ale jednak mogłeś powiedzieć, że chodzi o kolejne (po Ecclestonie i Tennancie) odświeżenie serii, bo reeboot kojarzy się jednoznacznie z "wymazujemy to co było do tej pory, piszemy od nowa".

Ale poza tym bardzo ok, słucha się Ciebie przyjemnie, podajesz ciekawe fakty, nie wydurniasz się... Me like it. :)

Można się spodziewać jakichś kolejnych "doktorowych" filmików (przegląd wrogów, towarzyszów i tak dalej)?
Avatar użytkownika
MacG
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 9:24 am

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez ichabod » So paź 22, 2011 1:07 pm

No własnie chodziło mi o to, że to zupełnie inny sposób kontynuowania serii niż np. w przypadku Tennanta. Twórcy zostawili wszystko co do tej pory (jeśli chodzi o nowe serie) i zaczęli pisać praktycznie od nowa, nowy Doktor, nowa Tardis, nowi bohaterowie... Chciałem wskazać nowym widzom, że śmiało mogą zacząć oglądać od początku 5 serii, jeśli maja ochotę :)

Co do kolejnych filmików z Doktorem, to na pewno nie koniec tematu, nastepny filmik dot. tego uniwersum jest w fazie z zbierania danych ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Retrospektywa] Doctor Who - część I

Postprzez Magrat » So paź 22, 2011 3:13 pm

Ja mimo wszystko nie jestem w stanie przyzwyczaić się do nowych serii. Matt Smith jest fajny, ale to nie mój typ Doktora. Amy i Rory podobają się wszystkim innym, za to mnie wydają się po prostu nudni. A River... cóż, kiedyś wspomniałam co o niej sądzę i nie mam ochoty zbytnio się teraz rozpisywać, więc napiszę tylko, że jej nie lubię.
Nie wiem, może dam nowemu Doktorowi jeszcze jedną szansę i zacznę oglądać od późniejszych momentów, ale jak na razie jest to zbyt nowe jak dla mnie.
Shut up, Nappa!
Avatar użytkownika
Magrat
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt gru 24, 2010 8:00 pm

Poprzednia strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron