That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez yahoo » Śr sie 24, 2011 10:17 am

Eee tam, są gusta i guściki, mi na przykład "Władca Pierścieni" i "Forrest Gump" się podobały ;).


Polecam wszystkie filmy, których tytuły znajdziecie na tej stronce:

www.theasylum.cc

Częsty lecą na sci-fi channel, czyli na SyFy, tylko nie wiem dlaczego w Polsce cały czas jest stara nazwa :).
yahoo
 
Posty: 75
Dołączył(a): Śr lip 13, 2011 9:47 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Mica » Śr sie 24, 2011 10:37 am

Bardzo dobrze zrobiony ranking, wybrałeś idealnie pasujące do niego filmy. Tak się akurat składa, że nie oglądałam żadnego z nich (i raczej nie mam zamiaru), ale znam większość z recenzji członków Channel Awesome. Zwrócę uwagę na mały szczegół Twojej recenzji, który mi osobiście nie przeszkadza (moje rozumienie angielskiego ze słuchu stoi na przyzwoitym poziomie): brak napisów polskich pod wstawkami z filmów. Nie jest to co prawda bardzo istotny problem i nie wpadłabym na to, aby o nim wspominać, gdyby nie wytknęła go moja, nieznająca angielskiego koleżanka, której przesłałam link do Twojego filmiku.
"I have to blow everything up! It's the only way to prove that I'm not crazy."
Mica
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 9:36 am

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Śr sie 24, 2011 11:07 am

W napisy bawiłem się przy okazji Piątku 13, ale w tym przypadku dałem spokój. Do większości tych filmów i tak nie ma napisów w internecie (a i na DVD w Polsce ciężko dostać), poza tym te wypowiedzi, które się od czasu do czasu pojawiają (a w zasadzie dużo ich nie ma), brzmią na tyle charakterystycznie po angielsku, że nie było co odwracać od nich uwagi napisami ;) Tym niemniej jeśli będę recenzował film, to napisy będą, nie ma obaw ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez speiderman » Śr sie 24, 2011 11:11 am

W końcu obejrzałem i mogę powiedzieć, że bardzo fajnie przygotowany i zrobiony materiał, choć o samych filmach nie mam co się dłużej wypowiadać, bo części albo nie znałem, albo widziałem ich recenzje (i to mi wystarczy), albo słyszałem legendy. Jedyne co miałbym do zarzucenia to to, że miałem wrażenie jakbyś zbyt dużo wiary podkładał w widzów, np. tekst o tym, że znają fabułę "The Room" i nie trzeba im wyjaśniać (choć z drugiej strony poszukiwacze złych filmów raczej go znają) albo i ich znajomością angielskiego. Zawsze przyjemniej się ogląda z napisami, choć z drugiej strony, choć z drugiej strony nakładały by się na nazwy wytwórni.
Widzę, że jednak powód wytłumaczyłeś. Spoko, coś czułem, że mogło chodzić od odwracanie uwagi od samego obrazu.

A jeśli chodzi o "najbardziej kontrowersyjną opinię" (tak, też zaliczam się do miłośników tego filmu), to... w sumie nie powiedziałeś o nim za dużo, choć początkowo trochę się zdziwiłem. Recenzję mogę zobaczyć, co najwyżej się nie zgodzę. Natomiast co do listy filmów, których nie lubisz, a inni wprost przeciwnie, to myślę, że możesz taką przygotować, ale dopiero w przyszłości, gdy już wyrobisz sobie na tyle dobry wizerunek, że ludzie będą mogli Ci to wybaczyć (bo szczerze mówiąc, lubię wszystkie wymienione przez Ciebie złe filmy), bo na razie to "fajne, ale minus za "Zieloną milę". A przynajmniej będzie mniej hejtu. A i ja chętnie się dowiem co Ci nie pasuje, byle na spokojnie, bo to delikatny temat ;) .
Avatar użytkownika
speiderman
 
Posty: 1146
Dołączył(a): So paź 23, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Śr sie 24, 2011 11:23 am

Poza tym, jakoś nie widzę siebie tłumaczącego Yeah, me too. But you know I'm really wired. What do you say I... take you home and eat your pussy? Może innym razem :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez AMazON » Śr sie 24, 2011 1:12 pm

yahoo napisał(a):
Częsty lecą na sci-fi channel, czyli na SyFy, tylko nie wiem dlaczego w Polsce cały czas jest stara nazwa :).


W Polsce SyFy było kiedyś przez pewien czas, jednak pod wpływem opinii publicznej goście z NBCUniversal zmienili nazwe na SciFi. No bo jak jak to brzmi:
-Obejrzałem film na SyFy i był...
-Tak wiem, nazwa mówi sama za siebie.
Avatar użytkownika
AMazON
 
Posty: 40
Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:52 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Luklaser » Śr sie 24, 2011 1:49 pm

ichabod napisał(a):Poza tym, jakoś nie widzę siebie tłumaczącego Yeah, me too. But you know I'm really wired. What do you say I... take you home and eat your pussy? Może innym razem :mrgreen:


TVP1 puszcza ten film od dwóch lat, więc w tym roku na pewno też będzie. Sprawdzi się z lektorem, ale "eat your pussy" wszędzie tłumaczy się jako "zjeść twoją cipkę". Nie wiem czemu :?
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Yonish » Śr sie 24, 2011 6:22 pm

Bo tłumacze nie są domyślni, i robią tłumaczenia dosłowne. Albo w życiu na internecie nie byli.
...That's what she said.
Avatar użytkownika
Yonish
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr cze 29, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Yume-chan » Cz sie 25, 2011 10:56 am

Obejrzałam recenzję i muszę powiedzieć ,że bardzo mi się podobała nawet się skusiłam,zeby przekonać się jakim filmem jest Troll 2 xD.Ale co do Zielonej mili to poczułam się dosyć ekhem....ale każdy ma swoje zdanie.
W każdym razie moja ocena recenzji to 9/10
Avatar użytkownika
Yume-chan
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 7:21 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez DoubleFace » Pn sie 29, 2011 5:51 pm

Kolejny świetny filmik. Zestawienie bardzo oryginalne (mówię to z pełnym przekonaniem, tak naprawdę nie oglądam zbyt dużo recenzji na TGWTG więc o połowie filmów nie miałem pojęcia), bardzo dobrze pod względem technicznym. Nie wiem skąd ten szał na temat Zielonej Mili. Myślałem że ująłeś ją na liście, zbluzgałeś na maxa, a ledwie wspomniałeś tym filmie, wrzucająć bądż co bądź, durną scenę (mam nadzieję tylko że facet nie miał w gębie tego o czym myślę http://www.youtube.com/watch?v=10874aza ... page#t=29s). Zieloną Milę oglądałem w kawałkach, dzisiaj, może jutro obejrzę całą dla sprawiedliwej oceny. Fajnie, że zrobiłeś takie zestawienie, zorganizuję z kolegami maraton złych filmów :D .
Avatar użytkownika
DoubleFace
 
Posty: 393
Dołączył(a): Pt gru 03, 2010 10:43 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron