That Guy With The Glasses.pl -Doug walker czyli Nostalgia Critic, Chester A. Bum i inni - strona główna

[Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

O recenzjach ichaboda - opinie, sugestie, newsy

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Pn sie 22, 2011 7:51 pm

Co do Zielonej Mili, to kończę temat. Będzie na pewno recenzja - i serio postaram się być obiektywnym jak tylko się da, ale ogólna opinia nie będzie pozytywna. Tym bardziej zapraszam do dyskusji i ripost ;) Ale to w swoim czasie...

Co do filmów - większość filmów oglądałem na zasadzie, że zrobiły na mnie wrażenie w recenzjach (czy to tych video na tgwtg albo u Jamesa, czy to w takich pisanych - polecam badmovies.com) i te, które widzicie na liście to filmy, które naprawdę dałem radę obejrzeć i oglądało się całkiem ok ;) Są tak głupie, bezpretensjonalne i pocieszne, że wręcz bardzo je polubiłem. To nie miały być po prostu najgrosze filmy jaki widziałem, ale takie które są jednocześnie masakrycznie złe, ale i bardzo - Angole maja dobre słówko na tę okazję - entertaining ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez UncleMroowa » Pn sie 22, 2011 8:16 pm

Z pierwszej połowy kilka jeszcze jest na mojej liście "do zobaczenia", w drugiej znam i lubię wszystkie ;)

Bardzo pro filmik, choć jak sam zaznaczyłeś, dla każdego, kto ogląda tgwtg, nihil novi w większości.

Wielka szkoda, że nie umieściłeś niczego z Tromy, Toxic Avenger i Nazi-surfs must die, to jedne z moich ulubionych słabych filmów ever.


Przy okazji: Czy mógłbym zrobić listę top 10 ulubionych złych anime z Twoim błogosławieństwem ( i mówiąc "błogosławieństwo", mam na myśli cameo)? Materiał miałbym praktycznie gotowy (zatem nie zakłóciłby mojej recenzji zorro ani reszty rzeczy z mojego schedule) - robiłem z panel o najgorszych animcach na kilku konwentach, więc jedynym problemem byłoby zgranie i zmontowanie tego.
Obrazek
YouTube
| Twitter | Facebook | FormSpring | DevianART

"TV says, donuts are high in fat kazoo,
Found a hobo in my room.
It's princess Leia, the yodel of life.
Give me my sweter
or I play the guitar.
Avatar użytkownika
UncleMroowa
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 244
Dołączył(a): N lip 31, 2011 6:14 pm
Lokalizacja: Kielcówek

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Wt sie 23, 2011 10:51 am

Zastanawiałem się nad filmami Tromy, najbliżej było Citizen Toxie, ale w końcu uznałem, że ten film to już mimo wszystko parodia tromowej stylistyki (wszystkich typowych chorych motywów Tromy jest w nim tyle, że można dostać zawrotu głowy) ;) więc wolałem go pominąć. W końcu żadna tromowa produkcja się nie pojawiła, a to z powodu że kiedyś na blogu opisałem szerzej niektóre filmy Tromy i planuję niedługo przerobić to na filmik, a nie chcę się powtarzać ;)

(A btw, pierwszy Toxic Avneger w ogóle mi nie podszedł, nudny był imo.)

Co do cameo, spoko, będę wręcz zaszczycony ;) Tylko w moim "studio", znaczy toruńskim pokoju będę dopiero w piątek, więc najwcześniej wtedy będę mógł coś przygotować ;)


EDIT:

Jeeeej, ale ludzie są dziwni. Jakiś koleś dodał komentarz pod częścią 1 komentarz "kolejny koleś bawiący się w recenzenta bo się nostalgi critica naoglądal..kolego jak nie rozumiesz takiego filmu jak 'Zielona mila" to się nie bierz za recenzję..jak dla mnie ten koleś to zwykly nerd a ta recenzja jest do bani..pozdrawiam". Pomyslałem, że nie podoba się, spoko, przezyję. Za to pod drugą częścią poszedł taki komentarz "już mialem dać Ci plusa za drugą część..ale musialem znów szydzić z Zielonej Mili". Eeech, znaczy byłoby fajnie, ale krytykujesz Zieloną Milę, więc jest do bani? :P Zreszta pierwsza część ronkingu ma chyba z 6 łapek w dół i daję głowę, że tylko z powodu przytyku do Zielonej Mili ;) Niezły hejt by się zebrał w przypadku recenzji :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Gaido » Wt sie 23, 2011 11:39 am

ichabod napisał(a):Eeech, znaczy byłoby fajnie, ale krytykujesz Zieloną Milę, więc jest do bani?


Na swój sposób tak, ponieważ przedstawiasz Złotą Milę jako zły film nie wspominając o tym, że to twoja opinia. Brzmi to tak, jakbyś prezentował "fakt", iż ten film jest zły, a to w oczach tych ludzi podważa twoją wiarygodność recenzenta. Jest to tyle kontrowersyjna opinia, że ma wpływ na odbiór całej pozostałej treści :-}
Avatar użytkownika
Gaido
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 697
Dołączył(a): Cz kwi 14, 2011 4:27 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Wt sie 23, 2011 12:11 pm

Ale on jest zły, w momencie tworzenia filmu sądziłem, że to oczywiste i nikt nie będzie się burzył ;) Inaczej zamieściłbym na początku filmu ostrzeżenie, albo dał zamiast ZM Zmierzch albo inny cokolwiek innego, żeby nie odwracało uwagi ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Krelian » Wt sie 23, 2011 1:26 pm

niestety przyczepiłeś się bardzo znanego filmu (ZM) czy film jest doby czy zły tego nie wiem ale mi się podoba niemniej fajnie że nie boisz się wygłaszać swojej opinii, a całe zestawienie podobało mi się
Avatar użytkownika
Krelian
 
Posty: 104
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 7:22 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Luklaser » Wt sie 23, 2011 8:43 pm

Genialny odcinek! Bardzo dobry pomysł, żeby zaprezentować dobre złe filmy. Przy okazji wspomniałeś jedną z moich ulubionych złych produkcji, czyli "Plan 9 z kosmosu". Prawda, że jestem fanem raczej tych nowszych złych filmów ("Zmierzch" polecam i "Bitwę o Ziemię" też!), ale i tak wciągnęła mnie Twoja recenzja. Umieszczenie The Room i Trola II było strzałem w dziesiątkę!

I wybacz, że jeszcze raz poruszę ten temat, ale... z tego co wiem masz bardzo kontrowersyjne podejście do filmów. Nie chodzi mi tylko o "Zieloną Milę" (nigdy jej nie widziałem), ale z twoich dawnych komentarzy pamiętam, że kwestionujesz wybitność wielu innych lubianych produkcji, jak na przykład "Mroczny Rycerz". Rozumiem też, że nie lubisz filmów z Tomem Hanksem, więc zakładam, że kultowy "Forrest Gump" również Ci nie podszedł? To bardzo dobrze, że masz swoją opinię, bo krytyka zawsze jest dobra (o ile jest konstruktywna), ale może powinieneś zrobić jakiś odcinek ogólnie o kiepskich powszechnie popularnych produkcjach? Doug zrobił kiedyś listę 10 filmów, których nienawidzi, choć wszyscy inni je kochają. Nie mówię żebyś zerżnął ten pomysł, ale myślę, że gdybyś zrobił przynajmniej 1 odcinek, w którym skrytykowałbyś powszechnie lubiane filmy, widzowie daliby Ci później spokój. Ale to tylko moja sugestia.
Avatar użytkownika
Luklaser
 
Posty: 534
Dołączył(a): Pn gru 27, 2010 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga południe

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Wt sie 23, 2011 8:54 pm

To byłby dobry pomysł, bo takich filmów trochę by się nazbierało (Batmany Nolana, Forrest Gump, Zielona Mila, Titanic, Ojciec Chrzestny, Władca Pierścieni) i w sumie fajnie by było się do nich wszystkich odnieść, ale z drugiej strony podejrzewam że nie każdy podszedłby do tego tak dojrzale jak np. wy tutaj i przelałaby się masa hejtu od fanów każdego z tych filmów. Więc raczej skupię się na tej Zielonej Mili póki co, bo temat jest obszerny i spokojnie na 15 minut gadania wystarczy ;)

Natomiast jesli chodzi o inspirowanie się pomysłami innych, to chciałbym cholernie zrobić to samo co James Rolfe - ma on na swoim koncie Ed-Wood-a-thon i to samo z filmami o Batmanie. Sam bardzo lubię zarówno filmy Wooda (i oglądałem chyba większość tych, które w ogole można zdobyć), a także burtonowe Batmany plus kreskówki, więc cos w stylu retrospektywy bym na pewno śmiało mógł machnąć, no ale nie chcę też tak ordynarnie kraść pomysłu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez Kolmyr » Śr sie 24, 2011 12:05 am

Nie rób takiego filmiku bo tylko troli nazbierasz a nie uspokoisz takie internetowe mendy. Zwłaszcza że wymieniłeś kilka filmów uważanych za kultowe przez wiele osób ( część również przeze mnie ) . No ale z drugiej strony to trole też Cię będą oglądać i na swój sposób Twój kanał propagować , z tym że nie wiem czy ja chciałbym w ten sposób zyskiwać widzów, jakoś taka prowokacja mi nie leży. Wszystko rozbija się o cel takiego filmiku, jeśli chcesz pokazać swoje zdanie to nie ma problemu , masz prawo i zapewne ciekawie będzie to oglądać, ale trole pozostaną trolami i dalej Cię będą gnoić swoją idiotyczną krytyką (sam też na jednym forum zostałem obdarowany życzeniem raka prostaty za moje filmiki, a sądzę że nie wyrażałem w nich kontrowersyjnych poglądów), także jeśli celem ma być edukacja ludzi , którzy i tak nie przyjmą tego jako zwykłej opinii tylko jako obrazę majestatu to mija się to chyba z celem. Jedyny mądry powód dla takiego filmu to zwykła chęć podzielenia się swoim zdaniem przy założeniu że wszelkie idiotyczne trolowe teksty nie mają dla Ciebie znaczenia. W końcu krytyk nie powinien tworzyć pod publiczkę tylko być rzetelny.

Tak czy inaczej czekam na recenzję Zielonej Mili bo strasznie ciekawi mnie co na jej temat powiesz. No i na retrospektywę Doktora Who bo dzięki Tobie zainteresowałem się tym tytułem.

A I mała rada na koniec wiele Twoich żartów wydaje mi się zbyt mocno powielać żarty naszych zagranicznych ulubieńców. Ciężko niekiedy tego uniknąć i być może przesadzam, bo sam oglądałem recenzje niektórych z wymienionych przez Ciebie filmów po 10 razy i z tego wynika, że tak mnie to razi, ale jednak wolałbym usłyszeć coś nowego na temat tych filmów. No ale to zdanie stałego bywalca TGWTG.com (tak wiem że wspominałeś w filmiku o tejże stronie ale nie o dobór filmów na liście mi chodzi) i prawdopodobnie inni tak tego nie odbierają. :)

Zapomniałem też chyba wspomnieć o tym że charakteryzuje Cię profesjonalizm , którego mi z kolei na pewno brakuje. Obejrzałem dziś wszystko jeszcze raz i muszę powiedzieć ze jestem pod wrażeniem jakości Twoich filmików. Nic mi nie pozostaje jak starać się dobić do tego poziomu ;)
Avatar użytkownika
Kolmyr
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 173
Dołączył(a): So lip 30, 2011 10:11 pm

Re: [Top] 13 najlepszych najgorszych filmów

Postprzez ichabod » Śr sie 24, 2011 12:47 am

Otóż to, więcej flejmu i hejtu by było z takiego zbiorczego filmu niż jakiegokolwiek pożytku. Choć i przy okazji Zielonej Mili postaram sie studzić nastroje mimo wszystko, nie cierpię tego filmu, ale szkoda zrażać do siebie ludzi, więc mam nadzieję, że jakoś się to uda wyśrodkować.

Co do powtarzalności względemTGWTG. No niestety, to chyba wchodzi samo z siebie, znam niektóre recenzje na pamięć i pewnie niektóre dowcipy się siłą rzeczy przemyciły. Ale tak naprawdę filmik jest przeznaczony raczej dla tych ludzi, którzy aż tak dobrze TGWTG nie znają, a jakimś cudem trafili na mój kanał. Dlatego info, że stałych bywalców TGWTG nic tutaj nie zdziwi, za to myślę, że sporo jest osób, które od czasu do czasu lubią obejrzeć jakis zły film, a tutaj mają wszystkie najlepsze w jednym miejscu ;) Taka metoda reklamy szczerze powiedziawszy, stąd popularna forma (ranking) i mało odkrywczy temat. Cóż, niedomiar oryginalności w opiniach pewnie nadrobię przy okazji Zielonej Mili :P

Co do "profesjonalizmu" to dzięki, staram się te filmiki "dopieszczać", na ile mi moje skromne środki i umiejętności pozwalają, więc fajnie, że Ty czy też inni widzowie na YT to zauważają :) Będzie tylko lepiej :P
Obrazek
Avatar użytkownika
ichabod
Recenzent
Recenzent
 
Posty: 1896
Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 11:07 am
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ichabod

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron